Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állami ügyintézésben miért...

Az állami ügyintézésben miért nem digitalizálnak?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, az állami intézményeknek, állami érdekeltségtű cégeknek kellene a leghatékonyabban működnie.A valóság sajnos ennek az ellentéte.


A kiemelten fontos ügyintézéseket kivéve, mindent digitalizálni kellene.Hasonlóan, mint a nagyobb bankoknál.Én például telefonról bármit eltudok intézni a bankomban és nincs időhöz kötve,0-24 ügyfélszolgálat van.



Az ügyfélkapu egy nagyon jó kezdeményezés,de még sok bővítésre szorul.


2017. dec. 26. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb állami szervnél öt napot dolgoznak 8 órában. Ámde valós munkavégzés kb 8 óra/ hét.

Tudom, dolgoztam önkormányzatban. Miután egy multihoz kerültem utána ledöbbentem h itt milyen a munkatempó. 8 óra alatt több hasznos dolgot csináltam, mint ott másfél hétben.

Ez a digitalizálás pedig túlságosan átláthatóvá tenné a dolgokat. Ez pedig elbocsátásokhoz, több munkához vezetne. Ez pedig nem érdekük az ott dolgozóknak.

2017. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért az a 8 óra / hét eléggé általánosítás, mondom ezt szintén önkormányzati dolgozóként. Amúgy nem volna rossz az ügyiratok digitalizálásának bevezetése. Nekem például herótom van az aktakupacoktól és a papírrakosgatástól. De az elektronikus ügyintézés már nem mindenhol lenne rendesen megvalósítható. Egy éven belül minket átakarnak állítani e-kapcsolattartásra, de nagyon sok ügyfelünknek nincs ügyfélkapuja. Tehát a szándék az újítások bevezetésére megvan, csak a kivitelezéssel vannak problémák.
2017. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Igen azt hozzá kell, hogy tegyem. Én egy 10000 fős városban dolgoztam. Egy nagyvárosban ez nyilván másképp mehet.

2017. dec. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert senkinek sem érdeke, legfeljebb az ügyfeleknek, de ök meg nagyon le vannak sz-rva.
2017. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát nem tudom, hogy mikor intéztél utoljára közügyet

10 évvel ezelőtt egy egész napos program volt új személyi igazolványt csináltatni, ráadásul illetéket is kértek, most pedig gyakorlatilag 15 perc alatt megvolt az egész és ingyen van

2017. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Digitalizálnak folyamatosan, csak ez időbe telik mind állami, mind állampolgári részről.
2017. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Digitalizáltak. Múlt időben. Csak két fontos tulajdonság is érvényesül.

1. Te nem veszel mindent észre.

2. Nagyon sok ember nem ért hozzá, ezért nem is tudja használni, ügye viszont van.

Ezekből az következik, hogy a teljes digitalizálásnak komoly emberi feltételei vannak. Elengedhetetlen például az írni/olvasni tudás. Sőt, a szavakból alkotott mondatok értése. Ez embertársaink többségének e pillanatban nem adatik meg.

2017. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!