Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért él az emberek fejében...

Miért él az emberek fejében még mindig az a mítosz, hogy Budapest annyira balos beállítottságú város?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyre kevésbé van így, a jobboldal itt is egyre erőteljesebben teret nyer. Én nem is nagyon találkozom olyan budapestiekkel, akik baloldali pártokra szavaznának. Buda pedig még a baloldal fénykorában is jobboldali terület volt.
2017. dec. 29. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy te mit tapasztalsz nem sokat jelent, nekem pl. alig van olyan ismerősöm aki Fideszes, mégis ők rendelkeznek a legnagyobb szavazóbázissal.
2017. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Nekem erről olyan tapasztalatom van, hogy nyomják sokan a liberális témát, haverkodnak a koreai Sang Yonggal az egyetemről, de ha a lakótelepre beköltözik egy cigánycsalád, akkor már nem mernek lemenni a kisboltba.
2017. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én nem nagyon találkozom azzal, hogy a jobboldal egyre erősebben teret nyer, mert nem is lehet jobboldali pártot választani? Vagy már lehet? Melyik az?
2017. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy balos volt... de változnak az idők. + Látva, hogy mit művel a baloldal... még a leginkább fidesz ellenes is kénytelen elismerni, hogy a baloldal alkalmatlan az ország vezetésére.. Senkinek nem hiányzik egy instabil kormány... a balosok egyszer már tönkreverték az országot, a romokat máig takarítjuk.
2017. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
csak az a baj, hogy a fidesz most fejezi be, ami a baloldal után megmaradt.
2017. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

1) Az ORSZÁGOS ÁTLAGHOZ KÉPEST tényleg baloldaliabbak vagyunk. Nézd meg a 2014-es választást: A baloldal összefogás elvitt egy körzetet Miskolcon, egyet Szegeden, és talán 10-et Budapesten. A többit a Fidesz vitte.


2) Az MSzP-n kívüli többi baloldali párt mindig Budapesten volt erős. Lásd SzDSz régen, LMP, vagy a DK is Budapesten népszerűbb.


De abban igazad van hogy nem Buda a baloldali, hanem Pest legtöbb kerülete.

2017. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

Nem annyira balos, csak balosabb.


Itt él a sok elvont, elfajzott művész, az ország zsidó kisebbségének jelentős része, migránssimogató civilszervezetek támogatói, meg úgy általában a legtöbb ilyen liberális civilszervezet közönsége

itt található.Nyilván balosabb, mint az ország többi része.


Ami még sok van, azok a proletár mentalitású emberek.Sokkal több van, mint Debrecenben vagy Győrben.

2017. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
azért mert a baloldali pártok 99% ban csak budapesten kampányolnak mintha az ország csak Budapestből állna. Nem értem a logikájukat bár szerintem senki sem
2017. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

A magyar átlagnak (vidéki Bugris Jóska) nagyon is baloldali a budapesti lakos.

És mondom ezt úgy, hogy 23 éves koromig én is vidéken éltem. Mondjuk nekem ezért is van rálátásom a dologra.

2017. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert a baloldali pártok, gyakorlatilag Pestnek köszönhetik, hogy még léteznek.
2017. dec. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!