Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék miért nem képes...

Az ellenzék miért nem képes érdemi dolgokkal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Tessék, makói fürdőre 8 milliárdot adott a kormány [link] .

Ez mégis kit érdekel? Voltam Szentkúton, 7 milliárd forintot költöttek arra a helyre. Az egyetlen bevételi forrás a becsületkasszás vécén kívül a kegytárgyak árusítása...

Miért kell mindennek megtérülnie? Ez kész lehetetlenség. Építenek egy szobrot, az mégis mikorra hozza be az árát?


A lakhelyemen is van egy fürdő. Valamelyik évben a kormány segítette ki ezeket a helyeket, mert a nagy részük veszteséges volt! Ezt jól is tették. Hagyták volna becsődölni? Akkor elveszik az eddig belefektetett pénz. Az sem megoldás, ha egy időre bezárják. Hogy miért? Elakar menni fürödni egy adott helyre valaki, és zárva a fürdő. Mi az első gondolata? Biztos egy szar hely, és nem fogja nézegetni hetente, hogy ugyan nyitva van vagy sem.

Egyébként is a vendégek nagy része visszatérő vendég. Sokat járok fürdőbe, sok emberrel beszéltem. Valaki például minden szombaton eljön fürödni. Kevés az olyan, aki most jött először. 2012-ben épült a fürdőház. Eleinte ha 50 ember volt, az nagyon soknak számított, mostanában a napi 200 már szinte kevés.


Még egy dolog amit elfelejtenek, pedig nagyon fontos. A fürdők nagy részében a büfék többet hoznak, mint maga a belépőjegyek (csak az előbbi a vállalkozók zsebébe megy). A környéken az emberek kocsmába mennek, étterembe, szállásokra, és el is kell jutni az adott helyre, benzint kell venni amin elég sok adó van.

És most csak a pénzügyi dolgokról esett szó, az egészségmegőrzésről, rehabilitációról, szórakozásról ne is beszéljünk.


Mielőtt írná valaki. Nem, nem vagyok Fideszes, sosem voltam, csak párttól függetlenül tudok logikusan gondolkozni :)


2017. dec. 30. 23:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Vannak dolgok, amikre szükség van."


Babám, ha olyan nagy szükség lett volna rá, nem lett volna veszteséges.

2017. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10.: Köszönöm szépen a válaszodat! Ez már valami, meggyőztél, ilyennek kell lennie egy vitának.

Gondolom nem Fideszes vagy, ugye? Ők képtelenek objektív vitára, ha valamiben nem lehet igazuk rögtön jönnek a "hagyjuk ezt", "erről nem akarok beszélni", "nem érdekel dumákkal".

A strand-fürdőnkről annyit, hogy 1 milliárd forint körül volt a teljes felújítás, és abból a strandrészlegre is ment pénz, azonkívül nulláról felhúztak egy fürdőházat. A fürdőrész 250 férőhelyes, most pénteki napon 800-an voltak. Szóval itt azért nem volt kirívó mutyi! Egyébként igazad van mindenben.

Sajnos ez van. Én örülök a fürdőnek, mert többet ér minden, kedvezményesen eltudok menni bármikor, de ha választanom kéne az összes magyarországi fürdő-strand állami támogatása, és a kórházak/oktatás támogatása között, akkor az utóbbit választanám!

2017. dec. 31. 14:56
 13/15 anonim ***** válasza:

#7 kádár gyermekei imádják őket pedig, hogy megvédenek a 467 milliárd migráncstól, meg a beszélni se tudó mastermind sorostól, és a gonosz, milliárdokat küldő EU-tól.

Tehát sikeresen megfogták a kádáristákat, az ország legaktívabb szavazórétegét, és sikeresen lopnak mindent ami mozdítható.

2017. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert szánalmas bohócok gyülekezete.
2017. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok Fideszes. Kritikusan állok minden párthoz. Meglátásom szerint a legnagyobb baj, hogy az országban bárkiből lehet politikus.


Mindenki elhiszi, hogy ha kormányváltás lesz, akkor a nap sem megy le többet, lassan minden jobb lesz. Pedig a valóság az lesz, hogy a nagy piros fehér zöld f.a.s.z. továbbra is b.a.s.z

n.i. fogja a s.e.g.g.ü.n.k.e.t. nap mint nap.


Az is csak egy romantikus mese, hogy azóta ilyen rossz, mióta a Fidesz van hatalmon. Hogy régen minden jobb volt. Szerintem közelebb áll az igazsághoz az, hogy régen nem volt minden jobb, csak másképp volt s.z.a.r.


Magyarországon nincs politikai kultúra, még a Parlamentben sem, itt a GyK-n főleg nincs. Az emberek csak fekete-fehér módon gondolkoznak, már azokból kiindulva, akik hangot adnak a véleményüknek. Abban igazad van, nincs vita és érvelési kultúra sem, pont amiatt, mert mesterségesen fenntartják ezt a megosztottságot fentről, príma gumicsontokkal.

2018. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!