Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a "pubertás...

Mit gondoltok a "pubertás stop" kezelésről, ami megállítja a férfi/női hormonok termelődését, ameddig a kamasz eldönti, hogy fiú-e vagy lány?

Figyelt kérdés

2018. jan. 3. 10:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

 

"A diagnosztizálás abban áll, hogy az illető elmondja: férfinak vagy nőnek ÉRZI magát."


Nem. Egyrészt szükség van egy pszichiáter szakvéleményére (ami egy beszélgetés-sorozat eredménye), hogy a páciens valóban transz-e vagy csak nem érzi jól magát a bőrében, ami ezer más kórképet, személyiségzavart jelenthet. Aztán kell egy klinikai szakpszichológusi vélemény, aki más szempontból nézi meg, diagnosztizálható-e a transzszexualitás. Ez nem úgy működik, hogy "csókolom, tessék levágni a tökömet, mert én hercegnő vagyok" és másnap reggel jönnek a késsel.


"Namost ennek alapján egy 18 év alatti fiatal természetes nemi érésébe beleavatkozni óriási felelőtlenség!"


Pontosan. Ezért vannak ezek a vizsgálatok.


"És sajnos, elég egyértelmű, hogy ez az LMBTQemzékperiksz lobbi hatására történik"


Az égvilágon semmit sem írtál, ami alapján ez egyértelmű lenne.


"Lehet, hogy 18 éves korára az illető már nem is fogja ellenkező nemhez tartozónak érezni magát."


Még mindig ragaszkodsz hozzá, hogy ez egy ilyen "majd meggondolom magam"-állapot, pedig nem. Ezek az emberek sokszor már 2-3 éves korukban érzik, hogy rossz testben élnek és ez nem múlik el, sőt éppen a serdülés hatására erősödik fel. Persze létezhetnek olyan emberek, akik azt HISZIK magukról, hogy ők transzneműek, holott más problémájuk van, de az orvosok ezt szűrik ki először.


"Történjen meg a nem-átalakítás, ha a felnőtt, cselekvőképes ember úgy tartja helyesnek."


Olvasd el még egyszer, amit fent írtam arról, hogy miért alkalmazzák a serdülésgátló kezelést (ami nem egyenlő a nemátalakítással, csak meghatározott időre visszafogja a szervezet hormontermelését, a kezelés elhagyásával minden úgy megy tovább, ahogy eredetileg történt volna). Egy kifejlett férfitestet sokkal nehezebb nőihez hasonlóvá tenni (vagy fordítva), mint egy serdületlen testet, ahol nem kell azon ügyködni, hogy visszafordítsuk a serdülés által okozott változásokat.

2018. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem kivonulok a társadalomból és magamura leszek.
2018. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

"És sajnos, elég egyértelmű, hogy ez az LMBTQemzékperiksz lobbi hatására történik"


Az égvilágon semmit sem írtál, ami alapján ez egyértelmű lenne.



Igazad van, ezt a mondatot így korrigálnám:


Szerintem ez az LMBTQemzékperiksz lobbi hatására történik.


Tehát ez szigorúan magánvéleményem, amit az elmúlt 10-20 év ilyen jellegű közéleti történései alapján szűrtem le magamnak.

Ezzel kapcsolatos szociológiai vagy egyéb kutatást tényleg nem tudok igazolásul mondani.

2018. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%
Mi lenne ha abban az időben amikor a legnagyobb változás megy át az emberi agy (a pubertás alatt), inkább megpróbálnák összhangba hozni az indentitását a testével (és nem a testét az indentitásával), aztán ha nem sikerült, akkor felnőtten átműttetheti magát. nyilván ebben az esetben kihagyott egy lehetőséget, de inkább egy ilyen hibát kövessen el, vagy kövessenek elve le, minthogy hormonokkal megváltoztassák a testét (rosszabb esetben a hormonok gátlásával az agyműködését), aztán meg kiderüljön, hogy mégis "olyan nemű", mint amilyennek született.
2018. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!