Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Miért jó a határzá...

Fideszesek! Miért jó a határzár? Mitől véd meg, megért 200 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

1.: Nincs kerítés, a migránsok szépen átvonulnak az országunkon nyugatra, minimális költség.

2.: Van kerítés, a migránsok kikerülnek minket, ami nekünk elég sokba kerül.

3.: A jövőben millió számra érkeznek a migránsok, percek alatt átvágják a kerítést, nincs semmi értelme.

4.: Lekerítik Európa határait, de nekünk lesz a kerítések mögött egy kerítésünk, hurrá!!


Mielőtt valaki írná, hogy libcsi vagyok elárulok egy titkot: nem, nem vagyok az, középen állok. Vannak a Fidesznek is jó ötletei, és az Mszp-nek is voltak jó intézkedései, és nem szeretnék iszlámot Európába. Elég ember él itt, így is jóval nagyobb az ökológiai lábnyomunk, mint amekkorát a területünk megengedne.

Komolyan én még egy Fideszest sem láttam, aki kritizálta volna a kormányt. Mi történt, elhalt az agyatokban a logikus gondolkodásért felelős rész, vagy szerintetek tökéletes munkát végeznek?


2018. jan. 4. 19:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb megoldás (lenne) ha egyáltalán nem jönnének Európába.


Ehhez meg az eu-nak egységesen kellett volna fellépnie. (Nem úgy persze, hogy a "seggüket kinyalták" a migriknek.)

2018. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%

"Helyezzük háttérbe a saját érdekeinket mások kedvéért?"


Pontosan. Tudod, mint amikor segítesz egy barátodnak, miközben otthon sörözhetnél a TV előtt, nyugalomban, de inkább segítesz neki az építkezésen téglát pakolni. Mert a barátod.

Nekünk Ausztria a "barátunk", legalábbis olyan szomszédunk, aki nem utál minket. Ne rontsuk el a renoménkat egy ilyen butaság miatt.


Egy másik dolog, amin közben elgondolkodtam. Mit művelne velünk az EU, ha véletlenül karambolozna egy ilyen busz, kigyulladna és 100 migráns meghalna? Csak kérdezem, én nem tudom.

A másik: egy ilyen balesethez elég egy "rosszakaró" migráns. Persze, neki se érdeke, de, amilyen agyoniskolázottak is jönnek, képesek belekapni a kormányba. Oké, biztonsági ember is van, de annak meg elterelhetik a figyelmét.

Egyszóval, a migránsok utaztatása - szerintem - veszélyt jelentene a migránsokra, a biztonságisokra, a többi autósra és ezért nagy teher lenne egy buszsofőrnek is.

2018. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Miért kéne szállítgatni őket? Van olyan, hogy jog. A jog szerint papírok nélkül át sem léphetik a határt, mert törvényellenes. Nem is értem miről beszélünk. Akik nem tudnak felmutatni érvényes okmányt/ akik nem ellenőrizhetők, azokat nem kéne az EU határán belűlre engedni a jog szerint sem. Nemhogy még fuvarozni őket. Csak ezt a sok libsi az EU vezetésében elfelejti.


Aki a szabályok betartásával szeretne jönni, várjuk a hivatalos határátkelőhelyeken. Érdekes módon ezek a "menekültek" valamiért nem ott jönnek, nem gyanús?

2018. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%

A 2015-ös menekülthullám azért alakulhatott ki, mert "szabad" volt az út Görögországtól Svédországig.


Ezt használták ki az embercsempészek és a velük dolgozó "civil" szervezetek, hogy minden ellenállás nélkül migránsok százezreit szállítsák Európa szívébe.


A kerítés a magyar határon megtörte az áramlatot, és kiborította a bilit a menekülteket hívogató politikai akaratot illetően.

Akkor kezdődtek a hazugságok hogy agysebészek, meg majd dolgozni fognak...

A nyugati elit azóta se tudja megmagyarázni, hogy miért is lenne jó ha ellenőrzés nélkül jöhetne bárki olyan országokból, amelyekkel Európa hadban áll, miközben az európai reptereken, belső járatokon 8 éves nagymamákat taperolnak a terorizmusra hivatkozva, és egy palack vizet se lehet átvinni a biztonsági kapun.


Ha Orbán nem építi meg a FIZIKAI kerítést, akkor mára már több tízmillió migráns érkezett volna Európába, mert egyszerűen nem volt más ami megállítsa őket.

És ebből már nekünk is jutott volna bőven.

Ugyanis a fizikai kerítés LÉTE elég volt ahhoz, hogy sokan ne higgyék el, hogy Európa tárt karokkal várja őket.

És ehhez a röszkei támadás képsorai sokat hozzátettek.

2018. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Pontosan. Tudod, mint amikor segítesz egy barátodnak, miközben otthon sörözhetnél a TV előtt, nyugalomban, de inkább segítesz neki az építkezésen téglát pakolni. Mert a barátod.

Nekünk Ausztria a "barátunk", legalábbis olyan szomszédunk, aki nem utál minket. Ne rontsuk el a renoménkat egy ilyen butaság miatt. "


A te logikád alapján nekünk kellene leginkább támogatni Merkel politikáját. Tudod mennyire függünk tőlük gazdaságilag?


"

Egy másik dolog, amin közben elgondolkodtam. Mit művelne velünk az EU, ha véletlenül karambolozna egy ilyen busz, kigyulladna és 100 migráns meghalna? Csak kérdezem, én nem tudom.

A másik: egy ilyen balesethez elég egy "rosszakaró" migráns. Persze, neki se érdeke, de, amilyen agyoniskolázottak is jönnek, képesek belekapni a kormányba. Oké, biztonsági ember is van, de annak meg elterelhetik a figyelmét.

Egyszóval, a migránsok utaztatása - szerintem - veszélyt jelentene a migránsokra, a biztonságisokra, a többi autósra és ezért nagy teher lenne egy buszsofőrnek is."


Elég sok ország buszoztatja a migránsokat. Amit másnak lehet, azt nekünk miért nem? Mintha a kormányunk annyira visszafogná magát. Kb. annyit mondanának rá, hogy minek ment oda, épp mint annak a nőnek, akit a hajánál fogva a földre rángattak egy Fideszes tüntetésen. Amúgy pont a németek ne szóljanak ilyenre semmit se. Nem olyan régen (sok akkoriban élő ember ma is él) még marhavagonokba szállították az emberek millióit haláltáborokba!

2018. jan. 4. 21:53
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem. Tehát a magyar buszsofőr, a magyar biztonságis ember haljon meg, mert van egy hülye migráns.


"Nem olyan régen (sok akkoriban élő ember ma is él) még marhavagonokba szállították az emberek millióit haláltáborokba!"


Na látod. Most pontosan ezért van ez az emberbarátság, nyitott kar elv. El akarják felejtetni azt, hogy ők egy kegyetlen nép voltak Hitler vezetésével a 2. VH idején. Mi ehhez miért járuljunk hozzá? Miért kockáztassuk a jó viszonyunkat Ausztriával? Miért segítsük ennyivel is a migránsok útját?

Nem, kérdező, itt az a baj, amit korábban leírtak. Ha Németország nem lenne ilyen idióta (vagy nem csak a saját "érdekét" nézné), akkor meg lehetett volna oldani ezt nagyon egyszerűen: csak a háborús menekülteket engedjük be. Erre a kormány is rábólintott volna.

2018. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%

Pozitív visszacsatol pont, hogy tévedsz. A fizika kerítésnek van a legkisebb visszatartó ereje ebben a történetben.

Ez mind semmit se ér a hozzá igazított jogszabályok, vagy az újra életre nem keltett határvédelem (humán és technikai) nélkül.


"Ezt használták ki az embercsempészek és a velük dolgozó "civil" szervezetek"

Hagyjuk már a süket dumát, itt legjobban azok az államok a "bűnösök", kik mindezt leszrták, sőt segítették is.

2018. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

16.: "Ja értem. Tehát a magyar buszsofőr, a magyar biztonságis ember haljon meg, mert van egy hülye migráns."


238 milliárd forintból nem teszünk ki néhány embert veszélynek. A kórházak állapota miatt tudod hányan halnak meg közvetett, vagy közvetlen módon? Jóval 10 ezer fölötti ez a szám. Őket nem sajnálod? Ha a te családtagoddal történne ilyen mit szólnál hozzá? Vajon a kerítésre költött összegből hány ember életét lehetett volna megmenteni?

2018. jan. 4. 23:10
 19/24 anonim ***** válasza:

Feltettél egy kérdést arról, hogy a migránsok ellen hogyan lépjünk fel. Egy külpolitikai kérdést. Milyen alapon kevered ide a kórházak és az egészségügy helyzetét?

Már elfogytak az érveid, látszik. Eddig is nagyon általános dolgokkal dobálóztál, de most tényleg megérdemled a pénzed :D


"Ha a te családtagoddal történne ilyen mit szólnál hozzá?"


Ha az én családtagom buszsofőr lenne, biztos nem engedném, hogy migránsokat fuvarozzon.


"Vajon a kerítésre költött összegből hány ember életét lehetett volna megmenteni?"


Nyújtsd be a számlát az EU-nak. Ő miattuk kellett ezt a lépést megtennie a magyar kormánynak.

2018. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%

#17 "A fizika kerítésnek van a legkisebb visszatartó ereje ebben a történetben. "


Szerinte te tévedsz.

A fizikai kerítés LÁTSZIK, és annak bizonyítéka, hogy azt a határt már NEM lehet szabadon átlépni.

Innen kezdve nem hülyíteni a migránsokat, amikor a "botránnyal" tele van a világsajtó, hogy el lehet jutni Németországba vagy Svédországba...

Az embercsempészet ugyanis úgy működik, hogy az "áru" megérkezése UTÁN kapták meg a pénzt.

És ha a nagybácsi NEM érkezik meg Berlinbe, és NEM küld szelfit Merkellel, vagy az ötcsillagos hotelből, akkor otthon Nigériában is elbizonytalanodnak...


A jogi meg többi része a határzárnak főleg Nyugat felé kellett.

2018. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!