Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Miért jó a határzá...

Fideszesek! Miért jó a határzár? Mitől véd meg, megért 200 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

1.: Nincs kerítés, a migránsok szépen átvonulnak az országunkon nyugatra, minimális költség.

2.: Van kerítés, a migránsok kikerülnek minket, ami nekünk elég sokba kerül.

3.: A jövőben millió számra érkeznek a migránsok, percek alatt átvágják a kerítést, nincs semmi értelme.

4.: Lekerítik Európa határait, de nekünk lesz a kerítések mögött egy kerítésünk, hurrá!!


Mielőtt valaki írná, hogy libcsi vagyok elárulok egy titkot: nem, nem vagyok az, középen állok. Vannak a Fidesznek is jó ötletei, és az Mszp-nek is voltak jó intézkedései, és nem szeretnék iszlámot Európába. Elég ember él itt, így is jóval nagyobb az ökológiai lábnyomunk, mint amekkorát a területünk megengedne.

Komolyan én még egy Fideszest sem láttam, aki kritizálta volna a kormányt. Mi történt, elhalt az agyatokban a logikus gondolkodásért felelős rész, vagy szerintetek tökéletes munkát végeznek?


2018. jan. 4. 19:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

"1.: Nincs kerítés, a migránsok szépen átvonulnak az országunkon nyugatra, minimális költség.

2.: Van kerítés, a migránsok kikerülnek minket, ami nekünk elég sokba kerül. "


Minimális költség???? Tudod mennyibe kerül buszoztatni annyi embert? Ha meg gyalog mennek a szemét amit maguk után hagynak na meg a rongálás a közbiztonságról nem is beszélve. Az hogy kikerülik egy dolog ennek ez a lényege hogy ne legyünk átjáróház


Így vagy úgy a határzár a legjobb ideiglenes megoldás ezt még az ellenzék sem akarja már megszüntetni(na jó a dk-t kivéve).


"Komolyan én még egy Fideszest sem láttam, aki kritizálta volna a kormányt. Mi történt, elhalt az agyatokban a logikus gondolkodásért felelős rész, vagy szerintetek tökéletes munkát végeznek?"


Kritizálja őket is nagyon sok csak hát ha nincs alternatíva akkor beérik ezzel is mert annak ellenére hogy milyen korrupt még mindíg a kissebbik rossz, az ellenzéket pedig érthetetlen módon ugyan azok a bukott politikusok vezetik akik már kétszer is történelmi vereséget szenvedtek

2018. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

Nem átvonulnak, hanem azért jönnek hogy elvegyék a munkánkat! Nem emlékszel?

[link]


Sőt, az osztrák, német, és angol fiatalok is százezrével jönnek Magyarországra!


Ja várjunk, épp fordítva van...

2018. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%

Emlékszel amikor a frissen felújított keleti pályaudvarban feküdtek a migránsok, mert megpihentek miközben szépen átvonultak nyugat felé? Vagy amikor pihenés után az autópályán sétálgattak?


"Komolyan én még egy Fideszest sem láttam, aki kritizálta volna a kormányt. Mi történt, elhalt az agyatokban a logikus gondolkodásért felelős rész, vagy szerintetek tökéletes munkát végeznek?"


Nem értem a felháborodásod okát. Aki kormánypárti, az azért az, mert egyetért a kormány intézkedéseivel. Miért szidja mégis?

Miért halt volna ki a logika ezekből az emberekből?

Kérdező, ne játszd a nagyokost kérlek. Mert kezdem úgy érezni, hogy csak a hülye próbál okoskodni egyet :)

2018. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
1.:Ezek csak elméleti lehetőségek. Ha buszoztatnánk őket akkor nem tarolnának le mindent, nem bűnöznének, nem tartanák rettegésbe a lakosságot. 100 km-es felnőtt buszjegy 2 ezer forint. Számoljunk nagyvonalúan 4 ezerrel, ugye kell biztonsági személyzet, gyakori takarítás-szagtalanítás, és ott van a korrupció. Röszkétől Hegyeshalomig 340 km, az 13600 forint. Orbán augusztus 31-én kérte az eu-t, hogy a 800 millió eurós költség egy részét fizessék ki. 310 forintos euróval számolva az 248 milliárd forint, elosztva 13600 forinttal ennyit kapunk: 18235294. Tehát ebből a költségből TÖBB MINT 18 millió migránst tudtunk volna buszoztatni!
2018. jan. 4. 19:56
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
#7 és honnan szerzel annyi buszt? Vegyük úgy mi volt itt 3-4 ezer ember hetente. Egy buszba fér maximum 100 ha teletömjük őket ez legalább 30-40 busz hetente + az utat is lekell ilyenkor zárni ekkora konvoly ha halad az üzemanyag és karbantartási költségekről nem is beszélve. A másik dolog ki tudja az osztrákoknak ez hogy tetszene
2018. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

6.: "Nem értem a felháborodásod okát. Aki kormánypárti, az azért az, mert egyetért a kormány intézkedéseivel. Miért szidja mégis?"

Nem, amit leírtál az talpnyaló! És nem szidást írtam, hanem kritikát. Pl. mondjuk azért lenne hasznos a kritika, mert tudnád képviselni a saját, és/vagy az ország érdekeit! Csak egyet hadd írjak, korrupció.


8.: Úristen, 40 busz, hol van ennyi a világban? :D Ha mindennap mennek a buszok, elég 6 is belőle, de tudnak 2-szer is fordulni 1 nap, ha éppen nagyon sokan érkeznének belőlük. 6 buszért miért kellene lezárni az autópályát? Jártál te már autópályán? Sokszor 10 kamion is megy egymás mögött. A sofőrök pedig nem tartanák fel annyira a forgalmat, mint a kamionok, mivel nekik ki lehetne adni, hogy hagyjanak egy bizonyos követési távolságot. Amúgy nem értelek, miért kellene a buszoknak egyszerre elindulniuk? Megtelik egy busz és indítják.

Az hogy az osztrákok nem örülnének neki mégis ki a francot érdekel? Építsenek kerítést...

2018. jan. 4. 20:13
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

"Az hogy az osztrákok nem örülnének neki mégis ki a francot érdekel? Építsenek kerítést..."


Pontosan ezért tisztább egy kerítést építeni. Nem akarunk rossz viszonyt kiépíteni egy szomszédos országgal. Másik: Ausztria is épített már kerítést.

Harmadrészt: a buszok amortizációjával nem számoltál, az az igazán nagy tétel csak.

2018. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Tovább menve: az üzemanyag költséget is szépen elhallgattad, a jegy ára ugyanis nem fedezi azt. Nem véletlen, hogy veszteséges a tömegközlekedés!
2018. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

10.: "Te bizony libsi vagy a legrosszabb fajtából. Nem tudom mit szolnál ha a te kerteden földeden csatangolnának át letarolva mindent akkor mit szólnál."

Hát akkor az vagyok, inkább mint Fideszes...

Jöhetnek még a Fideszes érvek. A "nem vagy magyar", "hazaáruló"-t kihagytátok.


11.: Mi van? Helyezzük háttérbe a saját érdekeinket mások kedvéért? Ezt nem igazán értem!

Gondolom te írtad a 12.-es választ is. A buszok azért veszteségesek, mert a nyugdíjasok ingyen utaznak a nyugdíjasok, a diákoknak féláron van, nincs mindig tele, és van még számtalan kedvezmény.

Akárhogy is próbálod számolni a 4000 forint/ fő bőven fedezi a költségeket.

Az amortizációs költség nem olyan sok. Szinte majdnem teljesen végig autópályán mész közel 700 km-et meleg motorral a váltót alig használva. Kis távolságokon kopnak nagyon a buszok. A hideg üzem, az állandó megállok-elindulok árt nagyon a buszoknak.


Egyébként a buszokat bérelni is lehet. 300 forint/ km költségért 50 fős buszt lehet bérelni. Röszke-Hegyeshalom oda-vissza 204000 forint. Arról már ne is beszéljünk, hogy ezek színvonalas buszok, és egyedi kedvezményt is adnának!

2018. jan. 4. 21:06
 10/24 A kérdező kommentje:
*mert a nyugdíjasok ingyen utaznak, a diákoknak féláron van, nincs mindig tele, és van még számtalan kedvezmény.
2018. jan. 4. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!