Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha csak főiskolát/egyetemet...

Ha csak főiskolát/egyetemet végzettek szavazhatnának 2018-ban akkor szerinted jobb kormányunk lenne?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 22:02
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
28%

"#1 esetleg tanultabbak, tájékozottabbak, nem a létminimumon élnek, hogy meg lehessen őket venni egy kiló kenyérrel vagy egy Erzsébet utalvánnyal, mivel jobban keresnek lehet képesek az ország javát is nézni nem csak a személyes boldogulásuk érdekli őket... ilyesmik lehetnek a pozitívumok de ha szerinted nem tudnának felelősebb döntést, hozni mint az átlag az is egy vélemény. De ha meg is indokolnád annak örülnék."


Vagyis, aki nem főiskolát végzett, az csak nyugdíjas, vagy cigány soron lakó lehet...

3 cégem van, felsőfokú végzettségem nincs. Saját ház, autók, gyártelep. Megdolgoztam érte.

De a te olvasatodban én egy csoró paraszt vagyok, akit egy kiló kenyérrel meg lehet venni.


Nem szimpatikus egyik párt se, de ha baloldaliaknak ez a véleményük rólam, akkor azt hiszem oldalt kell választanom. És akkor a jelenlegit választom, mert ott csak azt mondják rólam, ha nem velük vagyok, hogy komcsi, a ti oldalatokon, meg csoró, akit romákhoz hasonlítasz.

Bravó.

2018. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

OFF

#10 nettó baromság amit írsz, hiába nem lop, nem csal, nem hazudik valaki ha nem ért ahhoz amit csinál.

Inkább legyen egy tolvaj a kormányfő és nőjön az átlagjövedelem minden éveben real értéken 5%-ot mint egy becsületes ember de közben meg stagnáljon a gazdaság. Majd ha nyugati életszínvonalon leszünk lehet más megfontolásokat is figyelembe venni de addig szerintem az lenne a legfontosabb, hogy a gazdaság tényleg dübörögjön.(osztogatni is csak akkor lehet ha van miből, hitelből meg nem az igazi, mint azt az előző válság közben megtanulhattuk)

2018. jan. 5. 22:55
 13/50 A kérdező kommentje:
#11 nem azt mondtam, hogy mindenki csóró proli aki nem végzett egyetemet(ha sikerült volna tovább olvasni azt is láthattad volna, hogy én is ilyen vagyok) hanem azt, hogy a magasabb végzettségűek között kevesebben vannak ilyen emberek akik pillanatnyi haszonért cserébe feladják a jövőjüket így talán elképzelhető, hogy jobb döntést tudnak hozni, mint az átlagpolgár.
2018. jan. 5. 22:59
 14/50 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon kíváncsi vagyok a feltevésed mire alapozod.

Példaként ne hozd fel a semmit tevő HR-st mert azok aztán csak úgy vannak.

De a legtöbb egyetemista is egy multinál húzza, és nagyon kevesen vannak, akik érnek is valamit.

És azok sincsenek nagyon eleresztve havi 300-400 ezerét befogja a száját, és azt hiszi ő a király.


Aztán hétvégén elmegy beszívni a Király utcába a többi királlyal.


Én tuti rájuk bíznám az ország jövőjét. Szerintem meg aludni kéne menni, mert már lövik a pizsit.

2018. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
15%

"Nem végeztem egyetemet, egyszerű mezei szakmunkás vagyok"


Szerintem senkit nem érdekel, hogy te mi vagy.

Sőt, nem érdekel a haverod se, aki írni-olvasni nem tud, de mégis hatalmas koponya(mert ilyenkor mindig ezt a legendát kell még meghallgatni).

Alapjában véve nem a diplomások azok, akik egy kiló kenyérért eladják a szavazatukat, illetve mégis csak ők azok, akiknek nagyobb rálátásuk van a világra.

Akár mennyire is fáj ez neked

2018. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 árokpart ***** válasza:
56%
Kérdező gratulálhatsz magadnak az erkölcsi értékrendedhez. Inkább legyen tolvaj a miniszterelnök szerinted. Mit gondolsz a nyugat mitől van olyan színvonalon ahol tart? Talán azért mert nem lopnak a politikusaik. Aki tisztességes az miért is nem érthetne hozzá? A másik, hogy nem túl sok közgazdasági ismereted lehet. Szerinted ha lopnak a politikusok akkor növekedik a gazdaság, ha tisztességesek nem lopnak akkor meg csak stagnál. Inkább nem mondok semmit. Egx fősulit végzett voltam.
2018. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom egy diplomásnak miért lenne nagyobb rálátása a világra, megtennéd hogy ezt elmagyarázod?


Amúgy a kérdés szempontjából szerintem fontos volt elmondani hogy szakmunkás vagyok, persze egy kiragadott mondattal lehet csűrni csavarni a dolgokat

2018. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

#16 szövegértés barátom, szövegértés.

Nem azt mondtam, hogy aki tisztességes nem érthet hozzá hanem azt, hogy ha mondjuk az a két archetípus van amit én soroltam fel akkor jobb az aki lop és ért hozzá, mint az ki nem lop de nem is ért hozzá.


A becsületesség, igazmondás csak egy tökéletes világban lehet követelmény egy politikus számára, de itt a valóságban nézd meg pl. Clintonnét, pedig ő nem is magyar politikus és utána papolj arról, hogy nyugat a becsületes politikusai miatt tart ott ahol.(Reagan? Nixon?)

2018. jan. 5. 23:22
 19/50 anonim ***** válasza:
55%

Minek?

Mind a ketten tudjuk, hogy rohadtul nem érdekelnek téged a tények.

Ha nem ők lennének kiemelve, hanem mondjuk az lenne a kérdésben, hogy miért nem kötik legalább értő olvasáshoz illetve íráshoz a szavazást, akkor is megmagyaráznád.

2018. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:

#19


Felettébb érdekelnek a tények, legyél szíves mondani párat

2018. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!