Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy Magyarorsz...

Miért mondják, hogy Magyarországon nincs demokrácia?

Figyelt kérdés
Én abszolút jól érzem magam itthon, semmiben sem vagyok korlátozva.
2018. jan. 6. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Amikor már valakinek semmi érve nincs, akkor jön elő ezzel a hülyeséggel.
2018. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%

Politikai játék a mindenkori ellenzék részéről a "nincs demokrácia", "áll demokrácia van" meg az ehhez hasonló fogalmakkal dobálózni.


A Rákosi meg a Kádár korszakban is csodálatos demokrácia volt, ráadásul nép-demokrácia meg minden csak akkor nem volt szabadon működő ellenzék aki ilyeneket mondhatott volna.

2018. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Akkor, a Kádár rendszer nagyobb demokrácia volt, mert én akkor sokkal jobban éreztem magam, mint most, ha úgy nézem mint te.
2018. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem igaz, ma reggel pont láttam egy demokráciát az M7-es bekötőjénél.
2018. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen még demokrácia van, de folyamatosan gyengül. Aki ezt tagadja, az ugyanolyan ostoba, mint aki szerint diktatúra van.
2018. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Én korlátozva vagyok, mert a szocializmusban hozzászoktam ahhoz hogy az állam minden gondom megoldja, nekem csak zombiként be kell vánszorognom a munkahelyre, ahol a főnök megmondja hogy balra huggyozzak, jobbra meg szarjak. (Bocs, de így szokták mondani a proli iparvárosunkban). Tehát ott sem kellett gondolkodnom. Ma meg gondolkodnom kéne már akkor is ha egy tanyán önellátó akarnák lenni. Nincs komcsi fullajtár aki megmondja a tutit hogy mit, mikor, hogyan. Ezért jobbágy sorba süllyedtem, aminek természetesen a demokrácija hiánya az oka. Nincs aki etessen, kitörölje a fenekemet, stb. Amúgy egészséges és sportos ember vagyok, tehát magam is képes lennék rá. De nem arra tanítottak a proletárdiktatúrában. Mikor küldik már azt a feltétel nélküli alapjövedelmet? Vagy legalább egy kis segélyt?
2018. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

demokrácia RÉG nincs, diktatúra MÉG nincs


szóval aki azt mondja demokrácia van az ugyan olyan idióta mint aki azt mondja diktatúra van


még 4 év fidesz és az utóbbiakat realistának az előbbieket meg álmodozónak fogjuk nevezni

2018. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon áll demokrácia van vagy másnéven látszat demokrácia.


Én itt akkor érezném jól magam ha kapnék jó orvosi ellátást jó munkát nyugdíjat és lenne esélyem rá hogy jólétben neveljem a gyerekeimet, és lenne esélyem egy bélés öregkorra. A gyerekeim kapnának jó oktatást és nem vennék el a magánnyugdíj pénztári megtakarításukat, és nekik is lenne esélyük jó fizetésre és majdan jó nyugdíjra és békés öregkorra.


Amíg a kormánytagok mindezt megkapják én meg nem és csak hitegetnek a fentikkel kapcsolatban addig én azt mondom hogy ezek ellopják a pénzem és ez egy látszat demokrácia.

2018. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Ezt azok mondják akik nem tudnak választást nyerni. Ugye a gazdasági mutatókba most nehéz belekötni. Marad az örök téma az egészségügy és a demokráciaféltés.
2018. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Orbán szépen elmagyarázza hogy mitől nincs demokrácia (igaz ekkor még ellenzéki volt):


https://www.youtube.com/watch?v=AsfDnHvEB0s

2018. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!