Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen alacsony Magyarors...

Miért ilyen alacsony Magyarországon az emberek igénye a demokráciára? Miközben még azt sem tudják mi az, mivel még sohasem volt.

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 20:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
17%
Mert a hazai történelem oktatás a "nagyok" tiszteletére tanít (miközben az utókor mindig ezek kicsinységét emeli ki). Ezáltal egy patriarchális rendszer képe lengi át az egész oktatásügyet is és ez a kép rögzül felnőtt korra.
2017. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
45%
Magyarországon képviseleti demokrácia van, erős a gyanúm, hogy amit te demokrácia alatt értesz, az egész más, mint amit valójában jelent. A saját fogalomrendszeredben, meg megválaszoltad magadnak, az embereknek nincs "igénye" olyasmire amiben még nem volt részük soha.
2017. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem alapból olyan a hangulat... Mi wa, nem orbán rokona vagy? Hát ez bizony szar ügy me szóvá tehetsz bármit, nem lesz olyan változás és ebbe az emberek már bele nyugodtak.


Én így látom ezt.

2017. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
20%

Egy internetes cikk kommentjei közt olvastam és egyik ismerősöm is azt mondta hogy Magyarországon csak a diktatúra működik. Ha az nincs és szabadjára vannak engedve az emberek akkor például piramisjátékokat szervez, olajat szőkít, gyárakat lopkod össze, áfacsalásokat szervez, stb. Ha pedig nem jut közel a húsos fazékhoz akkor fogja a kutyáját és mindent összeszarat vele hogy legalább úgy cseszhessen ki a többiekkel. Ha pedig kutyára se telik neki akkor hajléktalanként fogja bosszantani az élőket.

Ha valami csoda folytán mégis normális demokrácia születne akkor szinte viszketne attól hogy valami rossz fát tegyen a tűzre.

Ady Endre: Nekünk Mohács kell:

[link]

2017. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az emberek problémái, megélhetési gondok, frusztrációk, csalódottság miatt. Ugye 90 előtt mindig arról volt szó és utána, hogy ha demokrácia lesz, piacgazdaság, majd mennyivel jobb lesz. De pont nem így lett és csalódtak az emberek, kb 50% nem szavaz sosem, akik szavaznak ők a fideszre, kis részük másik pártokra.
2017. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
41%

"


Miért ilyen alacsony Magyarországon az emberek igénye a demokráciára? "


Nem roszból de te hol élsz? Mert itt demokrácia van ha szerinted nincs akkor utána kéne nézded mi is az

2017. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
28%

Nem élt itt senki demokráciában. Az a 40 év átmosta az emberek agyát a régiek meg elhunytak. Honnan lenne igény arra, amit nem is ismersz?


Majd úgy 35 év után lesz változás

2017. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

"Miért ilyen alacsony Magyarországon az emberek igénye a demokráciára? Miközben még azt sem tudják mi az, mivel még sohasem volt."


Na, mert itt mi van?

Álomvilág?

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__88..

2017. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
18%
Tipikus eset, ha ők vannak hatalmon akkor demokrácia van, ha nem akkor diktatúra ennyi...és annyira fáj neki, hogy feljön a gyk-ra és itt tesz fel egy értelmetlen kérdést...
2017. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Hát azért volt már itthon diktatúrának nevezhető rendszer. Nem tudom melyik működött. Bár én még fiatal vagyok, nem éltem a mostanihoz hasonlóban. De őszintén szólva és demokrácia párti vagyok.


Egyébként, ha már kérdeztétek, akkor demokrácia alatt ezeket értem többek között.

- magántulajdon szentsége: pl. nem lehet hozni egy törvény, hogy akkor most Béla jól menő üzeme Sanyié lesz.

- jogállamiság: függetlenek a bírák (pl. nem egy vezető politikus felesége nevezi ki őket)

- működhetnek civil szervezetek függetlenül attól, hogy ki pénzeli őket

- állami intézmények függetlensége: teljes mértékben függetlennek kell lennie az ügyészségnek, más hatóságoknak

- visszamenőleges törvényhozás tiltása

- tisztességes választási rendszer

- általános szavazati jog mindenki számára beleértve a külföldön lévőket és a hajléktalanokat

- korrupció ellenes törekvések

2017. nov. 1. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!