Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A református egyház miért...

A református egyház miért kapott annyival több állami támogatást a többi történelmi egyháznál?

Figyelt kérdés
Értem, hogy idén volt a magyar reformáció ötszázadik évfordulója, de csak ezért annyival többet kapni?

2018. jan. 8. 15:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Cikk: [link]
2018. jan. 8. 19:03
 12/14 anonim ***** válasza:

Illene tudni azért, milyen évfordulókról is van szó, kedves kérdező (ez nemcsak vallási ügy, a történelmi, kulturtörténeti jelentősége is óriási).


A magyar reformáció 450 éves évfordulója volt, egyben a reformáció 500 éves évfordulója (Luther tételeinek kifüggesztésétől, 1517-től számítva). Tehát KETTŐS ÉVFORDULÓJA VOLT a magyar történelmi protestáns egyházaknak.


Ez nemcsak rengeteg rendezvényt, ünnepséget, tudományos konferenciát, ismeretterjesztő előadásokat, egyházi és világi hívek találkozóinak sokaságát jelentette, de nagyon sok emlékmű és emléktáblát is országszerte.


Ilyen jelentőségű ünnepe 50 évben egyszer van a református egyháznak, talán nem olyan borzasztó dolog, hogy félévszázadonként egyszer kicsit többet áldoznak rá...

2018. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Elolvastam a cikket, így már kicsit más...


A teljes református egyház kapott 30 milliárdot.


A katolikus egyháznál meg nem összegez, csak annyit ír hogy önmagában a jezsuiták kapnak 5,7 milliárdot, a szalézi rend 6,4 milliárdot, a nem tudom milyen növérek 1,2 milliárdot, a Pázmány egyetem 8,7 milliárdot... Szóval azért a katolikusok se járnak rosszul. Pluszban meg ők nagyon nagy egy világszervezet, a Magyarországi Református Egyház meg csak magyar...

2018. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
64%

I. Ferenc József !


Abban igazad van,hogy a katolikusok halott emberekhez imádkoznak,amikor imádságos könyveikből közbenjárásukat kérik.


A "szekta" szót nem jól érted.Annak semmilyen jelentése nem tartalmaz minősítést a Bibliához való viszonyáról.


Szekta az,amelyik egy nagyobb vallási,politikai,társadalmi szervezettől elszelektálódik,azoknál különbeknek tartják magukat,egy vezető köré gyűlnek,és a nagyobb közösség valamilyen tézisét túlzóan tanítják.

Attól még nem szekta egy szervezet,hogy valakinek nem tetszik,bár tudatlanul sokan úgy gondolják.

2018. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!