Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy békés tüntetéssel elérnek bármit is a fidesszel szemben?

Figyelt kérdés

2018. jan. 8. 19:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Netadó? Vasárnapi boltzár? Olimpia?


de lényegében véve a tanári tüntetések is oda vezettek, hogy szép lassan már csak nevében Klikk a Klikk de nagyon nem úgy megy ahogy eredetileg tervezték.


A Fidesz meg annyira rá van izgulva a támogatottságára, hogy eleve nem megy bele olyan harcba ahol esetleg az emberek véleményével kéne szembe menni.

2018. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%

Sok ok miatt gondolják. Egyet mondok.

India angol gyarmat volt. Anglia hatalmas. A világban senkiben nem merült fel, hogy lesz ez másképp is. Sőt, aki ilyen gondolt, azt egyszerűen idiótának gondolták. Jött egy Ghandi nevű nyápic alak, aki azt mondta, fegyverrel semmit sem lehet elérni.

És elérte, hogy az angolok eltakarodjanak. Elérte, hogy az egymást halásosan utáló hinduk és muzulmánok békét kössenek. Ezt egyébként pár napa alatt érte el úgy, hogy semmit sem tett. De ezt mindenki tudta. Másfél milliárd ember, fogcsikorgatva, de engedett. Béke lett. Míg élt. És sokan segítették, önként. Nagyon sokan.

Ez lassú folyamat. De annál hatásosabb. Csak kell hozzá egy megfelelő karizmájú ember. A probléma az, hogy ez hiányzik.

2018. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy India nem volt megosztott annak a tekintetében, hogy elzavarják a briteket.
2018. jan. 8. 20:05
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

" És elérte, hogy az angolok eltakarodjanak. Elérte, hogy az egymást halásosan utáló hinduk és muzulmánok békét kössenek. "


Éppen a napokban néztem erről egy dokumentumfilmet. Az angolok megoldották békésen azt, hogy az indiai vallások miatt 3 részre osztották Indiát, hogy ki hol élje ki a vallásos fanatizmusát. Aki ezt véghez vitte angol úriember, sosem járt Indiában, semmit nem tudott róluk, és éppen maláriában szenvedett, így csak egy térképen "hasra ütve" jelölte ki a határokat. Az angolok békésen kivonultak, és káoszt hagytak. Több mint 3 millióan haltak még a nagy békességben.

Érdemes megnézned On the spot

2018. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek az előttem szólóval: a FidASS, mint minden diktatorikus célú állampárt csak és kizárólag a népharagtól retteg igazán.


Le se sz...ja sem az EU-t, sem Amerikát, sem a pápát, sem a szakértők véleményeit. Egyformán tojik a szakszervezetekre, a komplett ellenzékre, az alkotmánybíróságra, a véleményformáló értelmiségre, a jogvédőkre, a civil szervezetekre, a nemzetközi megfigyelőkre, sőt, a nagy álkereszténykedés ellenére akár a katolikus egyházra is valójában.


Egyetlen dologból ért: az erőből és a számokból. Semmi nem ijeszti meg, csak ha nagyon sok embert lát az utcán.


Orbán a maga eszközeivel részese volt Gyurcsány kinyírásának, és azóta is retteg, hogy ő is a kolléga sorsára jut hosszabb távon (ezért tiltotta be pont ő, az egykori kordonbontó, hogy tüntetni lehessen a Kossuth-téren!).


Tehát igenis azoknak van igazuk, akik felismerték, hogy a FidASS-szel szemben semmilyen egyéb eszköz nem hatékony, csak az utcai megmozdulás (az is csak akkor, ha elég népes, hogy komolyan vegyék). Ennyi.

2018. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Bocs, nem az "előttem szólóval", hanem az azelőttiekkel értettem egyet (csak nem láttam, hogy közben más is írt).
2018. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy már előttem is írták kettős haszna van a tüntetésnek:


- Felhívja a nép többi részének figyelmét, hogy a hatalmat gyakorlók nem végzik jól a dolgukat. A tüntetők is és azok is, akik nem mentek ki, de egyetértenek az üggyel megérzik, hogy nincsenek egyedül. A sokaság jelenléte szimbolikus, kifejezi, hogy a nép az úr és a közszolgák csak alkalmazottak... még akkor is, ha a nép töketlenségéből adódóan ez egy ideig másképp látszik.


- A hatalomban levők is érzékelik a nép akaratát, elszántságát, ezért jobban átgondolják mit tehetnek meg én mit nem.

2018. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Mert ha Magyarországból egy Ukrajna 2 csinálnánk az biztos nagyon jó lenne...
2018. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Ha nagy tömeg van, a Fideszeseknél megtelik a gatya, és csinálják amit a tömeg mond. Egyszerű az oka, ha 200.000 ember egyszerre követel valamit, a közhangulatban nagyobb a vízhangja a dolognak, mint a Tv 2 híradónak, és így kiveszik a Fidesz kezéből az irányítást a nép felett.
2018. jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Egy valamit valóban elfelejtettem hozzátenni. Ez a fogalom Magyarországon nem érvényes. Még halálbüntetés mellett sem hajlandó a többség megérteni. Itt csak a gyűlölet érvényes, és a bölcs vezér imádata, szavainak lesése, a békét valami undorító mocskos dolognak tartják, amitől kiütéseket kap az ember és hasmenése lesz.

Ja, az angolok? Minden gazemberségük, minden hódításuk és minden világuralmi tervük ellenére valahol ott a mélyben még tudják, mi az, hogy úriember. Ott még ismerik a méltóságot. Itt kiveszett.

2018. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!