Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazókat miért nem érdekli...

A szavazókat miért nem érdekli, hogy a FIDESZ nagyobb mértékben lop, csal, hazudik, mint bármelyik korábbi kormány a rendszerváltástól kezdve?

Figyelt kérdés

Ennyire sokat számítanak a kormány által használt kommunikációs trükkök? Ennyire beszűküt a kollektív nézőpont? Ilyen nagy a szegénység? Ilyen hatékony a propaganda? A magyarok jobban szeretnek politikai valóságshow-ként gondolni a saját környezetükre? Vagy csak ennyire nincs rálátása/érdeklődése az átlagembernek ezekre az ügyekre? Ennyire megszokták a korrupciót? Ennyire beletörődtek abba, hogy úgysincs beleszólásuk semmibe? Ennyire szeretik kiszolgálni a fennálló rendszereket, mégha korruptak is? Vagy ennyire nem érdeklik a magyarokat a közösségi ügyek?


Milyen pszichológiai faktorok játszhatnak még közre?



2018. jan. 9. 11:34
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

#17

"Röhög a vakbelem :Lull"

> Csak így tudsz érvelni? Logikából többre nem futja? Én érveltem, javaslom az értelmes vitához a következő kommentedben próbálj meg te is, különben meg nincs sok értelme mindannak amit itt csinálsz.


#18

"Az átlag állampolgárt nem az érdekli hogy ki mennyit lopott, hanem hogy nekik mennyire könnyű a mindennapi megélhetésük. A buta, irigy emberek beszélnek úgy mint te."

> Hát pedig érdekelhetné, hisz az ő/gyerekeinek jövőjét károsítja meg az aki közpénzből lop. Megjegyzem, valószínűleg sokkal többet keresek mint az ide kommentelők nagy része és valószínűleg okkal is írom, hogy szerintem az ilyen mértékű korrupció igenis káros egy társadalomban, ezért ha szerinted mindennek ellenére buta/irigy vagyok akkor ez esetedben nem vall nagy szellemi kapacitásra, de hát legyen...


#19

"Talán, mert nem mindenki érti ugyanazt "lopáson"..."

> Jó meglátás. Az én értelmezésemben a fent kritizált lopás alatt a hatalomban levők által a közpénz törvényszerű kijátszását értem. Ha valakikek, hát pont a kisembereket kellene, hogy zavarja, hogy módszeresen ellopják a jövőjüket.


"... igazságosabbnak tűnne, ha ezt a pénzt inkább szétosztanák a szegények között, ..."

> Ez elég nagy ostobaság lenne.

2018. jan. 9. 13:41
 22/38 anonim ***** válasza:
76%

Hiába pontozzátok le a ma 12:46-kor válaszolót, sajnos attól még szóról szóra igaz marad az amit leírt. Ha nem hiszitek akkor várjatok 10-15 évet és bizonyosodjatok meg róla hogy a Kádár-rendszert éltétek át újra.


Legalább Einsteinnek higgyetek:


"A történelem tanulsága az, hogy az ember semmit nem tanul a történelemből".

(Albert Einstein)


"... igazságosabbnak tűnne, ha ezt a pénzt inkább szétosztanák a szegények között, ..."

Hogy mondhatsz ilyet? Akkor nem szenvedhetne a mazochista Dolgozó Népünk és nem termelődnének bennük kéjhormonok.

2018. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
84%

"...boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni."

(Kertész Ákos)

2018. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
81%

Bármilyen objektív bizonyíték arra, hogy jobban lopnak, csalnak, hazudnak? (csak mert mondjuk az életszínvonal növekedése nem ezt mutatja az átlag embernek)

Jobban élsz mint 4 éve?



#21 azért érvel így mert eleve nevetséges a feltevésed, hogy a kormányon múlik, hogy te most nem Svájci fizetést kapsz.


Többet egy átlag ember nem kereshet, mint amennyi az általa megtermelt érték. Ha megnézed a fejlett országok átlagfizetését és a GDP/főjét akkor azt fogod látni, hogy arányaiban mi is annyit keresünk amennyit megérdemlünk.


Ha ne agy isten még kicsit utánanéznél, hogy az utóbbi 4 évben hogy nőt a GDP nálunk és a többi V4-es országban illetve hogy nőtt 2002-2010 között, esetleg még hozzácsapnád az államadósság alakulását is akkor rájöhetnél, hogy most hozzuk a vetélytársaink szintjét önerőből az általad szuper korruptnak vélt kormánnyal míg előtte ennek csak a 40%-a ment, masszív eladósodás mellett.

2018. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
77%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__90..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..

Olvasd a válaszokat, főleg a fideszeseket. Nem látnak vagy nem akarnak látni. Sokszor nyilvánvaló esetekben is a pártjuk oldalára állnak, mert hát "az kamu".


Egyébként begyakorolt szövegek:

-elmúlt 8 év

-a többi is lop

-ők a legjobbak

-nincs korrupció, ez baloldali fenyegetés és ellenzéki mese

-legalább magyarok lopnak --> magyar tőkés osztály kiépítése a cél és ezt csak így lehet megoldani

-így legalább fejlődik az ország

-a korrupció mindenhol jelen van, nyugaton is, nem kell úgy csinálni mintha csak a fidesz lenne korrupt

2018. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
89%
Van olyan, akit érdeklik, viszont, mivel fideszesek, a saját pártjuknak, többet elnéznek. Alighanem a többi párt "hívei" is többet megbocsátanak a "sajátjaiknak". Ráadásul, korrupció témában, inabb csak a megérzéseire hagyatkozhat az ember.
2018. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
89%

"Amúgy ha lop is a fidesz szerintem kevesebbet mint az elődei, de azért mert valami állítasz/ellenzék állítja még nem lesz igaz kérdező."


Ezen jót röhögtem hallod :D

Akkor magyarázd már meg nekem, hova lett 3000milliárd Forint, amikor a kormány kiüldözte innen a magán nyugdíjpénztárakat???

Ami adót befizettem az egészségügyre az elmúlt 3 évben, a napokban küldött nekem felszólító levelet, hogy fizessem be a tartozást, különben késedelmi kamatot számítanak fel, ha nem fizetem be, vagy a végrehajtók törnek rám... kérdem én, HOVA LETT A PÉNZEM???

2018. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
94%

Ennek nagyon egyszerű pszichológiai oka van, amit a kormány tökéletesen használ ki:


az átlagember, hacsak nem közgazdász vagy pénzügyi szakértő, egyszerűen NEM ÉRZÉKELI A PÉNZ MENNYISÉGÉT egy bizonyos összeghatár fölött.


Ha politikusként lopsz, nyugodtan lophatsz tízszer annyit, mint elődeid, mert a választó csak annyit fog fel, hogy "sok pénz".


Az ember agyában csak az a pénzmennyiség létezik reális értékén, amit ismer, amivel már találkozott. Érti a százezer forintot, mert kap fizetést, érti a milliós nagyságrendet, mert vett már autót, talán a tízmilliósat is el tudja képzelni, ha egy mondjuk egy ház árára gondol.


De százmilliós nagyságrend fölött az átlag választó már csak annyit ért meg, hogy "sok-sok pénz".


Egyszerűen nem fogják fel, mi a különbség egy százmilliárdos nagyságrendű lopás és egy EZER milliárdos nagyságrendű lopás között, annak ellenére, hogy elvi síkon ki tudnák számítani, hogy az egyik a másiknak a TÍZSZERESE.


Paradox módon ez mégsem zavar, mert egy összeghatár fölött a pénz már elkezd elvont, fiktív fogalommá válni.


Az emberek nem értik, mekkora pénzekkel lopta meg a Fidesz az adófizetőket, reflexből azt mondják, "á, úgyis minden politikus lop, az előző kormányok is loptak".


Az átlag választó hat-hét nulla után már nem számolja meg a nullákat egy számjegy végén, és azt sem igazán érzékeli, hogy mennyivel több ötszáz milliárd euró ötszáz milliárd forintnál.


Az embereknek ezt a fajta érzéketlenségét, értetlenségét használja ki a Fidesz, amikor minden elődjéhez képest tízszer-húszszor annyit lop, sőt, a lopást is sok esetben legalizálja ("a közpénz elveszti közpénz jellegét").


Nem is olyan régi hír, hogy az EU auditorai egyetlen víziközmű-tender kapcsán 420 milliárd forintos tételt lepleztek le (ez csak egyetlen tender a sok száz közül, amit a Fidesz szabálytalanul juttat az oligarchái kezére, és nemcsak EU-s forrásokkal teszi ezt).

Azt hiszitek, az átlagember el tud képzelni 420 MILLIÁRD forintnyi közpénzt? Azt hiszitek, érti, hogy ez mennyi pénz, és miben különbözik 42 milliárdtól vagy 4200 milliárdtól?


Az átlag választó a pénz fogalmát annak reálértéke alapján érti meg. Tudja, mennyit vásárolhat 1000 forintból, mennyit 10000 forintból és mennyit 100000 forintból.


De fogalma sincs, mire lehet elkölteni 420 milliárd forintot. Nem érti, hogy az egy ház ára-e, egy kórház ára-e, vagy egy autópálya, esetleg egy repülőtér ára? Ezért aztán egy bizonyos összeg fölött, az emberek képzelőerejének a korlátait kihasználva a Fidesz már valóban annyit lop, amennyit nem szégyell, sőt, szó szerint kiépítette a kleptokráciát Magyarországon.


Sajnos az ellenzék is inkompetens, és nem magyarázza el az embereknek, mi a nagyságrendi különbség a Fideszes maffiaállam lopásai és az összes korábbi jobb- vagy baloldali kormány lopásainak mértéke között.

Pedig egyszerű lenne: soha nem szabadna pusztán számokat közölni, mindig hozzá kellene tenni, hogy az nagyságrendileg kb. minek az ára.


Az emberek így felfognák, hogy pl. egy adott esetben az Antall-kormány, a Horn-kormány, az első Orbán-kormány, a Medgyessy, Gyurcsány- vagy Bajnai-kormány itt és itt EGY REPÜLŐGÉP árát lopta el, a Fidesz-kormány hasonló esetben EGY REPÜLŐTÉR ÁRÁT lopta el.


Nem mindegy, hogy 5 kilométer BICIKLIÚT vagy 5 kilométer AUTÓSZTRÁDA árát lopja-e el egy kormány.


Az emberekben ezt senki nem tudatosítja. Azt kellene megértetni velük, hogy a nagyságrendi különbségek tekintetében a korábbi kormányok korrupciós ügyei úgy viszonyulnak a Fideszéhez, mint a biciklilopás az autólopáshoz, vagy az autólopás egy repülőgép eltérítéséhez.


Biztos vagyok benne, hogy ilyen módon a leghülyébb választóval is meg lehetne valahogy értetni, hogy jó reggelt: az előző kormány ellopta egy Computer Tomográf árát a kórházból, a Fidesz-kormány meg ellopta a teljes radiológiai osztály éves költségvetését a CT árával és a főorvos fizetésével együtt. Vagy: az előző kormány elsikkasztott egy csúszdát a gyereked óvodájából, a mostani meg egy teljes óvoda építési és fenntartási költségeit.


Így kellene beszélni az emberekhez, hogy felfogják, milyen volumenű lopás zajlik minden korábbi rekordhoz képest. Addig ne várj változást!

2018. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
3%

"Mondok jobbat: kereshetnél annyit is, mint Svájcban (min. 3000 CHF), de kormányainknak köszönhetően mégsem teszed. Ez nem zavar?

"


Ez valóban röhelyes KONTEO kérdező.

Gonosz Orbán nem engedi, hogy a multi pl Tesco kifizessen havi másfél millát a dolgozóknak, mert ha nem iktatná törvénybe a bérminimumot, a munkáltatók még annyit sem fiozetnének amennyit a bérpapíron létsz :XD


A szocik, szdsz idejében uniós bért kaptál ? :O

2018. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

#29


"Ez valóban röhelyes KONTEO kérdező."

> Sajnos az érvelésed az, ami tök röhelyes. A bérminimumot nem a Fidesz iktatta törvénybe. Az állam megtehetné, hogy évről évre folyamatosan, előre tervezhető módon növeli a minimálbért (de nem teszi) - bár véleményem szerint nem is ezzel a módszerrel kéne a magyar gazdaságot felhúzni. Plusz ott van Szlovákia esete. Gondolom kedves Fidesz szavazók, az is ugyanennyire röhejes számotokra, hogy gazdaságilag úgy húzott el mellettünk egy fele olyan ország (méretben, lakosságban, gazdaságban stb.) hogy szinte észre sem vettük. Röhejesek vagytok, de még röhejesebb az érvelésetek.


"A szocik, szdsz idejében uniós bért kaptál ?"

> Nem tudom te hol éltél ezidőtájt, de én itt és "a szocik, szdsz" idejében épphogycsak beléptünk az EU-ba és elkezdtük felvenni a felzárkóztatási pénzeket (ráadásul még egy gazdasági válságon is átmentünk), de a Fidesz idejére már több mint fél évtized eltelt. Ráadásul azóta újabb 8 év! Semmi nem történt azóta sem.

Tehát ha jól értem, ismét az "elmúltnyócév" az egyetlen érvetek arra, hogy miért nem fejlődik ez az ország lassan egy évtizede? Remélem az ilyen kommentekért jól megfizet a gazdátok, mert egyébként ez szánalom...

2018. jan. 9. 19:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!