Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Probléma az, hogy ha 17 éves...

Probléma az, hogy ha 17 éves létemre hungarista vagyok?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok és mindig is érdekelt a politika és a történelem és van saját álláspontom.

A hungarizmus szimpatikus számomra, mert szeretem a hazámat és így jót akarok.


Sokan a környezetemben nem vesznek komolyan, azt mondják még kicsi vagyok ehhez stb.

Pedig én komolyan gondolom ezt.


Fiatalon talán nem lehetnek az embernek elvei? Ti mit gondoltok erről?



2018. jan. 9. 17:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Senkit nem érdekel.


Én speciel nem fogadok el olyan eszmét ami a történelem szemétdombjára került. Olyat meg pláne nem, ami Magyarország német megszállásának tapsolt.

2018. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Lehetnek elveid fiatalon is, de tény, hogy még változhatsz az évek múlásával, bármennyire is komolynak vagy öröknek tartod most a véleményedet.
2018. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Idéznék az Alaptörtvényből:

"Ki vagyon hungarista születése után 17 esztendővel, annak vala jussa várbörtön s jószágvesztés (a börtönben nincs glutén- és laktózmentes étkezésre lehetőség - O. V.)"

2018. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

"Probléma az, hogy ha 17 éves létemre hungarista vagyok?"


Igen, életkortól függetlenül.


"17 éves fiú vagyok és mindig is érdekelt a politika és a történelem és van saját álláspontom."


A történelemmel kapcsolatban nem lehet álláspontod, ez egy tudomány.


"A hungarizmus szimpatikus számomra, mert szeretem a hazámat és így jót akarok."


Nem kizárólag a hungarizmus akar jót a hazának, ellenben az már bebizonyosodott, hogy mennyit árt neki.


"Fiatalon talán nem lehetnek az embernek elvei?"


De, lehetnek.

2018. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem, majd betöltöd a 20-at.


"Fiatalon talán nem lehetnek az embernek elvei?"


De lehetnek, nincs kizárva, de neked ezek szerint még nincsenek. Majd lesznek.

2018. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 hájaaa ***** válasza:
76%
Majd kinövöd
2018. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól sejtem, mint sokan mások te sem tudod mi az a Hungarizmus, ezért kevered a nemzeti öntudattal és a hazafisággal, ezért tartod magad hungaristának.


A Hungarizmus a Szálasi Ferenc által létrehozott mozgalom, a Nyilaskeresztes Párt ideológiája, a német nemzetiszocializmus (nácizmus) és a fasizmus magyar gyakorlata. Része a militáns antiszemitizmus, fajvédelem, az államnak (avagy nemzetközösségnak) való totális alárendelés és az egyéni jogok elvétele.

Ha viszont jól ismered a Hungarizmust és mégis hungaristának vallod magad, az probléma.

2018. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Fiatalon is lehetnek elvei az embernek. De tény, hogy fiatalon az ember radikálisabb/szabadelvűbb, és több irányba változhat. Nem behatárolt az a "kor", ami ennek a határa, hiszen valaki 17 évesen is sokat változik, valaki meg akár... mit tudom én... 15 évesen megtalálja a neki való nézeteket - persze az ember folyamatosan változik, még a saját nézetein belül is.


De aki a hungarizmust ismeri, az nem hungarista, tehát probléma, hogy 17 évesen hungarista vagy. Azonban ez nem függ össze a koroddal, ha 40 évesen leszel hungarista, akkor is baj lesz.

2018. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Lehetnek elveid, persze.

Nekem nem probléma, hogy hungarista vagy, de érdekelne, hogy mit értesz hungarizmus alatt? A szó eredeti értelmében gondolod, vagy a Szálasi-féle kisarkított, "hamisított" verzióra? Mert nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy aki magát hungaristának vallja, az valójában csak annyit tud, hogy volt egy Szálasi és ebből nagyjából kifulladt a dolog. De kívánom, hogy te legyél az üdítő kivétel! :))

2018. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem azért gáz, mert 17 éves vagy, hanem mert ez a "Magyarországnak jó rendszer" rövid idő alatt több tíz- vagy százezer magyar zsidó, roma és meleg deportálásához járult hozzá, nem mellesleg Magyarország német megszállása (ezáltal 1944-ben nem tudott átállni Magyarország és lett vesztes állam) is az ő érdemük.
2018. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!