Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik elmennek informa...

Kik azok akik elmennek informatikatanárnak? Ha maradnak ezek a fizetések, szerintetek az iskolákban egyre nagyobb probléma lesz a hiányuk? Miért akarna valaki tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Néztem a tanári fizetéseket:

[link]


Ahogy néztem a lehető legmagasabb fizetés ami elérhető, az kb egy kezdő fejlesztő fizetése.


Személy szerint egyetemen egy infó tanárt se ismertem, pedig infó szakra jártam, de senki sem választotta ezt.


2018. jan. 7. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

1.Hidd el elmenne fejleszteni, ha annyira értene hozzá, de nem mindenki akkora spíler.

2.Van, aki szeret tanítani, mellette érdekli az infó, de nem akar egész nap gép előtt ülni.

3.Nekem az infótanárom mellette valamivel foglalkozott, ami informatika és simán a pénzénél volt.

2018. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kik tanítottak titeket?


Biztos meló az oktatás és nem mindenkinek a sok pénz számít. Esetleg szeret emberekkel foglalkozni, hivatástudata van.

Lényegesen kevésbé megerőltető meló, egyedül a gyerekekkel lehet baj de ha azt tudod kezelni akkor mégiscsak jobb leadni egy anyagot mint vitatkozni a főnökkel, hogy de te ezt így vagy úgy szeretnéd esetleg nincs kedved túlórázni.

2018. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Akkor kik tanítottak titeket? "


Középiskolában valami nevetséges volt az informatika oktatás, pedig ilyen specializáción voltam.


Egyetemen pedig a tanáraim nagy része aki a gyakorlatot tartotta az mind demonstrátor volt (felsőbb éves vagy phd-s) Előadásokat tartottak már végzett emberek, de azok közül rengeteg olyan volt, hogy csak azért tanít mert kötelező. (ő kutatni akart, de egyetemen kötelező oktatni) És ez sok esetben szörnyű volt.

Persze volt aki szerette az oktatást, de ő is megmondta, hogy ha dolgozni ment volna jobban járt volna és nekünk nem ajánlja. Az illető egyébként tanszékvezető volt és azt is elmesélte, hogy az ő gyerek frissen végzett fejlesztőként, annyit keres mint ő sok év után az egyetemen.

2018. jan. 7. 15:43
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:43

Nem minden a pénz. Én szívesen tanítanék. Akkor tudnám, hogy olyan emberek vesznek körül, akiknek a szavára lehet adni és csinálhatnék valami igazán fontosat és érdekeset is kutatással.

2018. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék se okosnak látszani, se más dolgába avatkozni, de szerintem a főállású informatika tanári rendszer középfokú iskolákban nem jó, nem működik. Se szakmailag, se fizetésileg.


Amikor én középiskolába jártam - igaz, mat. szakon -, volt mat. elmélet, és mat. gyakorlat. Elméleten a főállású mat. tanár megcsinálta az info elméleti részét - és meg tudta jól csinálni. A gyakorlatot óraadó csinálta, aki az informatikus állása mellett adott órákat, és működött.

2018. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

98%-ban az, akinél "ez is jó". Középiskolában 12. év félévekor ott állt, hogy na, most el kellene dönteni, mit akar az életével kezdeni. Igazából semmihez sem ért, csak végiglébecolta a négy évet, szeretett fészbúkozni meg játszott a CoD-dal, most pedig még lehetne jelentkezni főiskolára-egyetemre.

Azt érzi, hogy érettségivel elmenni betanított gyártósori droidnak túl erős lenne. Dolgozni minden nap, menni 6-ra délelőttösben, éjszaka is nyomni, kevés fizetésért... Á, ez nem jó. Tanuljunk tovább! Átvergődök 3-assal vagy 4-esekkel az érettségin, az már elég egy tanári szakra. Osztán akkor mán legyen az infó, mer' matekbú' hülye vagyok, az irodalomhoz-történelemhez nincs türelmem, nyelveket nem tudok, de a CoD-ot már kiakasztottam (lásd fenn).

Így születik a modern kor informatikatanára. Nem ért a szakmájához, de vonzó az, hogy csak hétfőtől péntekig, nap közben kell dolgozni, nem lesz koszos meg mégiscsak diplomája van. Felvesz mellé valami lóf*** második szakot (egykoron a tanító-infó volt népszerű, nem tudom, van-e még), aztán elmegy valami iskolába tanítani azt, amiről amúgy sincs sok fogalma. Ha a matek alapozáson átpuskázza magát, onnantól már egy közepesen idomított csimpánz szellemi színvonalával is megszerzi a diplomáját.

Na, nekik vonzó ez a bértábla. Az osztálytársai elmentek valami fingfűrészelés OKJ-re és úgy érkeztek meg a gyárba' melósnak. Keresnek is minimálbér+műszakpótlékot, ő meg többet kap. Vagy ha nem is kap többet: mégiscsak értelmiségi, nem éjszakázik, iskolába' dógozik, úgy kap annyit, mint aki 3-4 műszakban nyomja. Az, hogy szakértelemmel mennyit kereshetne, hidegen hagyja, mert sosem értett az informatikához és nem is érdekelte.

A maradék 2% az, aki tényleg tanítani akar, de ők lassan kihalnak a természettudományos és műszaki területekről, marad nekik a bölcsészet, ahol a versenyszférában se lenne jobb a helyzetük.

2018. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Átvergődök 3-assal vagy 4-esekkel az érettségin"


Az mióta számít rossz eredménynek? Az országos érettségi átlag minden tantárgyat beszámítva is 3.4es

Aki hármas-négyes érettségit ír az a magyar átlagot hozza, ha több a négyes picit fölötte.

2018. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 HA valaki egyetemre akar menni akkor ez tényleg rossz jegy. (és ha szerencséje van még be is juthat ezzel)

Azért ha valaki egyetemre akar menni, akkor legyen már 4-5-ős tanuló a fő tárgyakból.

2018. jan. 7. 17:45
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

"Az mióta számít rossz eredménynek? Az országos érettségi átlag minden tantárgyat beszámítva is 3.4es

Aki hármas-négyes érettségit ír az a magyar átlagot hozza, ha több a négyes picit fölötte"

Az nem rossz. Átlagos, okéba' van.

De az érettségi, mint gondolom, tudod, egy záróvizsga-féleség. Lezárja a középiskolai éveket annak, akinek itt ér véget a tanulás (szakközépiskola, szakgimnázium vagy tudom is én, ebben a tanévben hogy hívják), előkészíti az érettségi utáni 1-2 éves "gyorstalpaló" szakképzéseket és belépőt ad a felsőoktatásba.

Én úgy hiszem, hogy az országos átlagnak megfelelő eredmény nem rossz, de nem az, amivel a felsőoktatásba, vagyis a társadalom ún. elitjébe kellene felvételizni. Átlag Jóska maradjon csak a maga szakképzésénél, végezzen becsületes kétkezi munkát, de nem kellene neki egy felsőfokú oklevelet adni azért, mert nem bukott meg érettségin, aztán ügyesen tudott puskázni 3-4-5 éven át (de ez messzire visz).

2018. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért nagyon csúnyán le vagytok maradva a valóságtól ha azt gondoljátok, hogy ma egy diplomától lesz valaki az ország elitjének része.


Ez a Kádár rendszerben még igaz lehetett, lassan harminc éve nem az, ébredjetek föl.


Főleg ha ÁtlagJóska el is végzi az egyetemet, akkor miért ne lehetne felsőfokú papírja?

2018. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!