Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hatalmas átverés lenne a 21....

Hatalmas átverés lenne a 21. században a család propaganda? A liberálisoknak lenne igaza?

Figyelt kérdés

Nem vagyok liberális, soha nem is voltam. De egyetemi tanulmányaim alatt kezd megvilágosodni elmém, és belelátni a mérnöki és a gazdasági életbe. Ez a család és a gyerekvállalás propaganda amit a Fidesz képvisel a népességfogyás ellen, az teljesen értelmetlen. Egyszerűen nem lesz szükség már emberi munkaerőre, a jövő ígérete, hogy a gépek, robotok fogják kitermelni az élelmiszereket meg mindent amire az embereknek szüksége van. Nem lesz szükség arra, hogy az utódok termeljék ki a mostani dolgozók nyugdíját, mert akkorra már teljesen más világ lesz. A 3 gyerekes propaganda úgy ahogy van átverés és hazugság, amit fel lehet használni a migránsok ellen... már megint a migránsok... annyira unalmas már, hogy mi nem migránsokkal akarjuk megoldani a népesség csökkenést, hanem nagycsaládokkal. Baromság! A föld egyébként is túlnépesedett és hamarosan teljesen fölösleges lesz a legtöbb emberi munkaerő.

Miért verik át direktbe a népet?


2018. jan. 13. 15:38
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
80%

Te 55%-os azért egy válaszban ne beszélj ennyire össze vissza, hogy azt mondja: egyre kevesebb kétkezi munka van, de a szalagmunkákat nem lehet robottal kiváltani.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki látja, hogy itt van valami ellentmondás.

Ráadásul pont a szalagmunkák azok, amiket már kiváltottak robotokkal, erről írtam korábban, hogy korábban az ipar a dolgozók 40-50%-át is foglalkoztatta, mostanra ez az arány leesett 10-20% közé, mégis miért? Pont azért mert a szalagmunkát gépesítették.

De itt te vagy az egyetlen, aki azt hiszi, hogy az embert teljesen kiváltják a gépek, pár éven belül és ezt más szájába akarod adni.

Én már többször leírtam, hogy a tényleges gazdasági értéket teremtő, szükséges munkahelyek száma csökken egyre jobban és jobban, és újak nem jönnek létre, ezt üzenem a 70%-os beokoskodónak is.

Ha egyszer X dolgozó állít elő Y terméket majd bizonyos idő múlva ugyanennyi munkás állít elő már 2Y terméket, akkor látod az történt, hogy nőtt a termelés, de nem nőtt a munkahelyek száma. A probléma amúgy az, hogy a fizetések reálértéke nem duplázódik a gazdasági növekedéssel, nő ugyan, de nem olyan mértékben mint indokolt lenne.

Jelenleg afelé tartunk, hogy a társadalom 80-90%-a nem fog érdemi munkát végezni, és nem azért mert lusta, hanem mert nem lesz ilyen munka.

Ó és Németországról meg annyit, hogy ott is ugyanaz a tendencia, hogy miközben a gazdaságuk nő közben alig van új munkahely, hiába írod be háromszor, hogy mennyire kell a melós a németeknek, magad írod, hogy a németeknél alacsony a születésszám, mégis van gazdasági növekedés, ez a gazdasági növekedés teremt új munkahelyeket, de közel sem annyit mint régebben.

de a kedvedért kerestem egy kis oktatóvideót


https://www.youtube.com/watch?v=WSKi8HfcxEk


Egy pár szót Pozvisznak is üzennék:

ha szaporodsz mint a nyúl, de a gyerekeid nem találnak munkát, akkor nem eltartani fognak, hanem épp ellenkezőleg, mit gondolsz mi vezetett a mostani migráns cirkuszhoz is, épp ez a mentalitás, amit itt te képviselsz, hogy a közel-keleti országok közül némelyikben meg Afrika egyes részein a gyerek a gazdasági befektetés, hogy majd eltart, hát egy frászt, ugyan nem értek egyet a gyerekszám erőszakos korlátozásával, de előbb-utóbb el kell érnünk egy egyensúlyi állapotot, ahol stagnálni kezd a világ népessége, mert jelenleg ez a növekedés fenntarthatatlan néhány évtizednél tovább.

Hogy a robotizáció előretörése hogyan fogja ezt érinteni, hát jobb nem is belegondolni, mikor majd tizenmilliárd embernek kell "munkát" találni, és közben csak töredékük fog tudni dolgozni.

2018. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Sajnos rosszul írtam. Éppen azt akartam írni hogy jobbára csak a szalagmunkákat lehet robotokkal kiváltani. Elírtam
2018. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem én állítom ti kardoskodtok itt állandóan nem én adom szátokba hogy azért nem kell gyerek mert úgyse lesz munkája. Mivel minden gépesítve lesz itt már nemsokára. Igaz már egymástól lopkodják az üzemek a melósokat hazánkban is mert annyira kellene a munkaerő. Meg Ukrajnából kell hozni embert. Na hát csak ennyiri nics szükség emberi erőre.
2018. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

" Éppen azt akartam írni hogy jobbára csak a szalagmunkákat lehet robotokkal kiváltani. "


Ennek ellenére nálunk az a nagy szenzáció,hogy megint behoztak valami összeszerelő üzemet,ami 200 szalagmunkásnak adott munkát,és lehet neki örülni.

Hurrá.

2018. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj hogy egyik mondatotok üti a másikat. Egyszer azt mondjátok már a mezőgazdaságba se kell sok ember mert gépekkel mindent megoldanak. Ami igaz is. Majd létesítenek olyan munkahelyet ahol pl el tudnak helyezkedni olyanok akik máshonnan kiszorultak. De ez is baj ez sem jó. Mit kellene szerinted tenni ? Meg kellene akadályozni az ilyen munkahelyek létrehozását? Söpörjék inkább az utcát? Nyilván nem a túlképzett emberek fognak ott dolgozni. Inkább olyanok akiknek nincs vagy nem keresett a szakmája. Ne legyenek ilyen munkahelyek csak mert neked nem tetszik vagy hogy képzeled?
2018. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Majd létesítenek olyan munkahelyet ahol pl el tudnak helyezkedni olyanok akik máshonnan kiszorultak."


Csak ezzel az a baj,hogy már így is olyan rendszerben élünk,ahol látszatmunkát végeznek sokan.

Ha olyan egyszerű lenne valódi,értéktermelő munkahelyeket előállítani,akkor nem lenne ennyi állami alkalmazott.


Másrészt,amit írtam számokat.Az,hogy minden ember dolgozzon,ahhoz sokan vagyunk.Minél többen vagyunk,annál több a munkanélküli.

Minél több gyerek születik azzal igazából csak azok járnak jól,akik más munkájából akarnak megélni,mert lesz kiből megélniük.


A célnak annak kellene lennie,hogy minél kevesebbet dolgozzunk!

A munkaidő csökkentésével lehetne még növelni a foglalkoztatást.

Tehát,amit mondjuk ma 1 ember végez 10 órában,azt 2 ember is elvégezhetné 5-5 órában.

De akkor jön a kérdés,hogyan él meg 5 órából?

Hát úgy,hogy mondjuk van egy alanyi jogon járó jövedelemforrás.


De sajnos itt az emberek többsége csak a kizsákmányoló rendszereket tartja elfogadhatónak.

Ezzel a rabszolgamentalitással van a baj.

Ez a családi propaganda,sok gyerek csak a felső tízezernek jó,a népesség nagy részének csak egy rabszolgaság az élet.

De miért kellene ennek örökre így maradnia?

2018. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Másrészt hiába hozol létre olyan munkahelyeket,amik magas iskola végzettséget követelnek.

Nem mindenki képes elvégezni egy egyetemet.

Ezeknek az embereknek lenne érdeke leginkább az alapjövedelem rendszere.


Másrészt az egészségügy terhét is csökkentené,ha az emberek kevesebbet dolgoznának.

Na,de akkor megint jön a kérdés,hogy miből élnek meg a gyógyszergyárak,ha az emberek nem lesznek betegek.

Inkább tudatosan betegítsük meg az embereket,hogy legyen munkája valakinek,meg nagy vállalatok hatalmas profitra tegyenek szert.


Erre inkább azt mondanám,hogy egy tökéletlen elgondolás.

Mert egy fajnak az összetartás lenne az erőssége,az ember meg a saját fajtájának akar ártani tudatosan.

2018. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!