Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek nincs jó végzettsége,...

Akinek nincs jó végzettsége, nincs jó munkahelye, miért nem megy ki külföldre takarítani vagy valami hasonló munkát végezni?

Figyelt kérdés

Én egyszerűbb környékről származom, arra fele nagyon nagy szó,ha valaki diplomás.

Egyébként, fejlett része az országnak,nyugati, csak hát vidék.


Viszont, amikor visszajárok oda, akkor csak siránkozást tapasztalok, nincs pénz, nincs pénz,de jó végzettségül sincs....stb


Mindig azt kérdezem tőlük, miért nem járnak Ausztriába takarítani, szőlőt szedni vagy hasonló, csomagokat pakolnia reptérben, raktári munkára....stb

Társalgási szinten bárki megtud tanulni németül.

Én mondtam, vállalom, hogy ingyen az önéletrajzukat is megírom németül.

De, csak legyintenek, maradnak a Kárád kockában vagy a panelben és maradnak a huszonéves Swiftnél.


Kinti munkából sem lennének milliomosok, de javulna az életszínvonaluk.


Akinek nincs normális végzettsége, azért jobban jár, hogyha Ausztriában lapátolja a kakát, mint Magyarországon.Ugyanis az előbbiből megél.



Volt, aki benne volt, ő 51 évesen otthagyta a kórházi ápoló állását és kiment Ausztriába betegápolónak.



Nyugat-Európában órási kereslet van a végzettséget nem igénylő betanított munkákra (takarító, komissiózó,gyári betanított munka...stb), mivel a helyiek nem végeznek el ilyeneket.

Nem mindegy, hogy 1700 euróért áll a sor mellett valaki, vagy 150 ezer forintért.


2018. jan. 15. 18:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ingázás is csak a nyugati megyékből megvalósítható. Kelet-Magyarországról egyrészt a többletfizetést megenné a közlekedés, másrészt mire hazaérnél, indulhatsz is vissza a pályaudvarra, hogy beérj időben az osztrák/német melóhelyedre. Még a német Autobahn-on haladva is minimum 5 óra az út.

Egyedül magánrepülővel érné meg, de akinek ilyesmije van, annak nyilván nincsenek anyagi gondjai :) tehát a kiköltözés ígyis-úgyis szóbakerül.

2018. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem tartom hülyeségnek ezt a CSOK dolgot. Csak az a gond, (és ezt szerintem sok ember elfelejti) hogy Te csak egy darab gyerekre ennyit pénzt simán el is fogsz költeni mire felnő. Csak az iskolakezdés kerülhet több tízezer forintba és az egyetemi tanulmányokról nem is beszéltünk. Megérheti a CSOK sok családnak, de szerintem csak akkor ha minimum nettó 200.000 forintot haza is visznek a szülők fejenként.
2018. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudok elég jól angolul, és nem ismerek kint senkit. Úgy tudom, Angliában pl. sokkal több a kiadás, gyakorlatilag társbérletben kell élni, miközben mosogat az ember...
2018. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%

Újabb messiás hülyegyerek, akinek fogalma nincs semmiről.


Ha ennyire imbecil vagy miért ütöd bele a rusnya taknyos orrod más ügyébe?

2018. jan. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14 - be bántsd, ahhoz ért, hogy amikor arról szól valaki, hogy HAZÁM - akkor dühödten lepontozza! :D:D


na, kérdező, adok még, hogy kiéld a dühödet - ami abból fakad, hogy te is tudod, hogy nem a pénz minden, vannak fontosabb dolgok az ember életében és hogy miért "maradnak a Kádár kockában, panelben és maradnak a huszonéves Swiftnél" - vagy éppen autó nélkül, mert olyan is van, pl én. :D:D:D

*

"S mégis, magyarnak számkivetve,

lelkem sikoltva megriad -

édes Hazám, fogadj szivedbe,

hadd legyek hűséges fiad!


Totyogjon, aki buksi medve

láncon - nekem ezt nem szabad!

Költő vagyok - szólj ügyészedre,

ki ne tépje a tollamat!"


[link]

2018. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kellene nekiesni a kérdezőnek, nem az országból való költözésre buzdít. Arról beszél, hogy aki siránkozik, hogy "nincs pénz", az miért nem próbál élni azzal a lehetőséggel, hogy átjárhatna Ausztriába dolgozni és így nagyban könnyíthetne a helyzetén.
2018. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hiszen ha jól értem, a nyugati határ mellett élőkről beszél. Az meg azért ne legyen már "hazaárulás", ha valaki inkább kijár Ausztriába takarítani, "kulimunkát"végezni azért, hogy ne legyenek napi gondjai.
2018. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!