Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene Magyarországra...

Miért kellene Magyarországra demokrácia, amikor a magyarok nem akarják?

Figyelt kérdés

Nem értem az ellenzék kapálózását. A magyarok többsége egyértelműen nem kér a liberális demokráciából és illiberalizmusra vágynak.

Miért ne lehetne meg a kívánságuk? Miért ne lehetne úgy, ahogy ők akarják?



2018. jan. 16. 23:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Úgy lesz.
2018. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor rendben van.
2018. jan. 16. 23:22
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is.
2018. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%
Hát, rendben nincs, de ez van. Nekünk Mohács kell.
2018. jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ja
2018. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Fogalmazhatunk általánosabban: Miért kellene Magyarországra bármi olyan, amit mások akarnak? El kell a külvilágnak fogadnia, hogy Magyarországon csak az lehet, amit a magyarok akarnak.
2018. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Én azt mondom, hogy a magyarok kapják csak meg, ami kell nekik és amit érdemelnek.

Ha illiberális demokrácia kell nekik, akkor azt.

2018. jan. 16. 23:29
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Ne keverjük össze a demokráciát a liberális demokráciával, ez olyan mint amikor a szocializmus idején azt hirdették, hogy csak a "népi" demokrácia az igazi. Amikor valaki csak a neki szimpatikus verziót tartja demokráciának, akkor mindig erősen gyanakodni kell.
2018. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
A magyarok rendszert váltani se akartak. Jó ez a posztkommunista politikai elit.
2018. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem meg bőven elég lenne olyan demokrácia, ahol a választócédulán lenne pár egyszerű műveltségi teszt, vagy könnyebb IQ feladat. Pl: Igaz-e, hogy IV. Béla egy 18. századi festő volt? Vagy valami ilyesmi:

[link]


És csak azoknak elfogadni a válaszukat, akik erre a (legyen mondjuk négy-öt) kérdésre jól válaszoltak.

Ez egyből kiszűrni a száz forintért megvásárolt analfabétákat, és már egyből sokkal emberbarátibb demokrácia lenne.

2018. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!