Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme egy 2%- os támogato...

Mi értelme egy 2%- os támogatottságú pártnak miniszterelnök jelöltet állítani?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ezeket hívják megélhetési politikusoknak. Ő is tudja, hogy semmi értelme, de jobb mint 3 műszakban egy gyárban gürizni.
2018. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Na ja... Ha meg nem állítanak akkor meg "olyan bénák hogy még miniszterelnök-jelöltjük sincs?".


Mondjuk a Momentum reálisan belátta hogy nincs értelme.

2018. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Az a jelölt személyétől függ. Ha ütős jelöltet választ, a jelölt személye is hozhat pár százalékot. Ha valaha is 5% fölé szeretne kerülni egy párt, akkor nagyonis kell jelöltet állítson, sőt, lehetőleg olyat, aki népszerűbb és ismertebb magánál a pártnál.
2018. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

A politika nem csak a nagy pártoké, egy normális demokráciában, a többség úgy kormányoz, hogy közben tekíntett van a kisebbségben maradtakra is, 2% is több mint százezer embert jelent.


Tehát nekik is van létjogosultságuk, az más kérdés, hogy itthon még a jelentősebb támogatottsággal rendelkező ellenzéki pártokat is semmibe veszik.


Ha pedig egy kisebb párt indul a választásokon értelemszerűen miniszterelnök jelöltet is kell indítani.


Nem kell alábecsülni egy kis pártot sem, ha érdemi tevékenységet folytatnak előbb utóbb nőni fognak. Ha meg nem az se feltétlen gond, nyílván akkor egy kisebb réteget képviselnek, ugyanakkor az jelent valamit ha 1-4%-ot bír tartani egy párt, simán lehetne csökkenteni a bejutási küszöböt, mivel a vegyes választási rendszer ad némi védelmet a túlzott elaprózódás ellen.

2018. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Presztízsből
2018. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4-es, egyetértek! Miért kellene lenézni a rétegpártokat? Igenis fontos szempontokat képviselhetnek.


A környező országokban pl. ilyen kis rétegpártok képviselik a magyarság ügyét is, amelyek sem nőni sem csökkenni nemigen szoktak (mert a magyarság arányához képest lehet csak támogatottságuk). Romániában és Szlovákiában bejutnak a parlamentbe, mert 5% fölött vannak, de Ukrajnában esélyük sincs például (0,3%-os magyarság mellett). Viszont több helyi és megyei önkormányzatot tudnak vezetni és erős szavuk van Kárpátalja megye vezetésében. Szerbiában dettó: esélyük sincs a belgrádi törvényhozásba jutni, de a Vajdasági Autonom Tartomány törvényhozásában jelentős erőnek számítanak, és sok önkormányzatuk is van.


Ugyanilyenek a tipikusan értelmiségi rétegpártok is, vagy azok, amelyek egy speciális ügyet (pl. a környezetvédelmet a zöld pártok) tűznek zászlajukra. Ha utóbbiak nem léteznének, egy-egy olyan törvény vitájánál, amely a környezetszennyezés problémáját is érinti, senki sem lenne, aki felszólaljon a környezet megóvása mellett (és ezek bizony nagy horderejű beruházásokat érintenek, pl. egy vízierőmű, egy atomerőmű vagy egy erdőt kettészelő autópálya esetében, amit a többi párt csak gazdasági szempontból közelít meg általában).


Nagyonis helyes, hogy léteznek rétegpártok, és azoknak vannak miniszterelnökjelöltjeik. Ami hülyeség, hogy pl. hat darab, ugyanazt képviselő balliberális párt létezzen. De pl. az LMP, amelyik az egyetlen antiglobalista zöldpárti erő, nagyonis normális, hogy létezzen.

2018. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!