Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar ember mindent túlszabályozással és kényszerrel akar megoldani?

Figyelt kérdés

Már a magyar állam is egy vicc a maga túlzásba vitt bürokráciájával és hatalmas adóelvonásával, mert majd az állam elintéz mindent, ők megmondják mindenkinek a tutit.

De itt vannak a diákok is, akik most tüntetnek, mert 8 órájuk van, amiből elég lenne 5 egy nap, mert még pluszban ott van nekik a házi feladat is.

De nem, mert majd mi megmondjuk nekik is a frankót és eldöntjük nélkülük, hogy mi a jó nekik.


Miért van itt ez? Egyszerűen beteges. Belebolondul az egész társadalom, ha folyamatosan mindenki mindenki mást ellenőriz, kényszerít, megfigyel, stb...



2018. jan. 21. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon minden évben be van tervezve a központi költségvetésbe egy nagyon-sok milliárdos bevétel, melyet különböző jogcímen a hatóság emberei szednek be!

Ehhez iszonyú sok - sokszor betarthatatlan - baromságot írnak elő, hogy legyen indok büntetni.

Nem az átlagember szabályoz túl, hanem a vezetés hiszi azt, hogy neki ez a léte értelme...

2018. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#11


1, A vezetés is a magyar emberekből áll.

2, Nem látom, hogy kint tüntetnének a magyar emberek a vezetés ellen, amennyiben ők nem magyarok, mégis megkeserítik a magyarok életét.

2018. jan. 21. 21:04
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"15%os SZJA (családi adókedvezmények miatt még annyi sincs) neked a hatalmas elvonás? Menjél el akkor Nyugat-Európába, tanulmányozd az ottani adókulcsokat. "


OECD átlagban Magyarországnak az egyik legnagyobb béreket terhelő összadólevonása....De egyszer már elmondtam neked..úgy tűnik egyáltalán nem érdekelt, vagy tudatosan kerülöd a témát.

2018. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

" Vállalkozzanak, fektessenek be, műveljék a földjüket, ha van, indítsanak családi vállalkozást belőle, képezzék magukat különféle irányban, aztán azzal érvényesüljenek, stb..."


Ez hol van betiltva?


Ha jól tudom, sokszázezer vállalkozás jól működik...

2018. jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Akkor hozd ide azt az OECD kimutatást.
2018. jan. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
El lehet menni a kevésbé fejlett országokba, ott nincs ilyen magas adó.
2018. jan. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Akkor hozd ide azt az OECD kimutatást."


Menj te utána, ha már van képed hazudozni.


[link]


Beszélsz itt olyanokat, hogy:

"Menjél el akkor Nyugat-Európába, tanulmányozd az ottani adókulcsokat. "


Közben meg észre sem veszed, hogy milyen mérhetetlenül demagóg amúgy is, csak az adókulcsokat összehasonlítani, kihagyva a képletből például a vásárlóerőt. Értem én, hogy fidesz fan vagy, de akkor legalább racionális okokból legyél az.

2018. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Na tudtam, hogy valami teljesen rossz blődéséggel jössz elő. Probémák ezzel a listával:


2016-os adatokkal dolgozik, holott azóta két adócssökkentés is volt.

Csak az egyedülálló emberekkel foglalkozik.

És csak azzal, aki pont átlagbért keres.


Tehát minden szempontból rossz, sehogy nem tükrözi az aktuális viszonyokat, általános kijelentést tenni ez alapján nem lehet.


(Adókulcsnak meg amúgy aztán tényleg semmi köze a vásárlerőhőz.)

2018. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"(Adókulcsnak meg amúgy aztán tényleg semmi köze a vásárlerőhőz.)"


Minden ami a fizetésedet csökkenti, vagy a termék megfizetendő árát növeli nagyon is hatással van a vásárlóerőre.


"2016-os adatokkal dolgozik, holott azóta két adócssökkentés is volt. "


És? Márbocs, de épphogy beléptünk 2018-ba, és az elmúlt években nem volt jelentősebb adóváltozás. Egyedül a szociális hozzájárulási adó csökkent 2,5%-ot, de ez még nem fog kiejteni minket a top helyezettekből.


"Csak az egyedülálló emberekkel foglalkozik. "


Magyarországnak határozottan nagy családi adókedvezménye van, de egyrészt ez a kedvezmény nem hozta az eredeti elvárásokat, miszerint növeli majd a szaporulatot, másrészt pedig a támogatás mértéke nem befolyásolja a tételmondatomat, hisz én kizárólag adókról és terhekről beszéltem. Az egyedülállók éppoly fontosak, mint a családosok, mert ugyan sértő ezt így kimondani, de az előbbiek termelik ki az utóbbiak támogatásának egy részét. A legtöbb fiatal, akik kivándorolnak tőlünk szintén házasság vagy gyermek nélkül vándorolnak ki tőlünk. A pályakezdők többségének is a legnagyobb adóterhek mellett kell karriert kezdeniük. Ez mindent segít, csak a munkaerőpiaci integrálódást nem.


"És csak azzal, aki pont átlagbért keres"


Mi mással kellene számolnia? Átlag alattival, vagy átlag felettivel? Melyik áll közelebb a magyar bérhez?

De tényleg. Esetleg mediánnal lehetne számolni, de annak is megvannak a maga szépséghibái és a ksh nem is készíti el, hogy most abból indulhassunk ki.


"Tehát minden szempontból rossz, sehogy nem tükrözi az aktuális viszonyokat, általános kijelentést tenni ez alapján nem lehet. "


Szerintem meg egy fészkes sz"rt nem értesz sem a közgazdasághoz, sem a statisztikához, de nem azért mondom ezt ilyen csúnya hangnemben, mert miért ne, hanem mert meguntam azt a nagyképűséget, hogy amíg én OECD tanulmányra alapozom a véleményemet (és amiből elvileg nem tehetek általános kijelentést), addig te a "nézz szét nyugaton" egzakt és kézzelfogható érvelése bezzeg általános kijelentés lehet.


Szállj le a magas lóról és menj egyetemi közgázra, hátha megérted.

2018. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem volt jelentős adóváltozás??? Csak épp az SZJA csökkent, meg a SZOCHÓ kétszer... :D
2018. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!