Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jó ötlet lenne...

Szerintetek is jó ötlet lenne a úttörő dalokat tanítani az iskolában?

Figyelt kérdés
A régi jó rendszerben ez hozzátartozott az oskolai oktatáshoz. A kis úttörők kántálták a szép dalokat a jellegzetes kis úttörő ruhában és nem volt mindnél okostelefon mint ebben a mai dekadens rendszerben. Ez is hiányzik a mai gyerekekből, ez az összetartó erő, ami a hazaszeretetre és a kötelességtudatos életre nevelne és a fegyelemre. A ballibek persze biztos találnának benne kivetnivalót, hiszen kevésbé idegenszívű megmozdulás lenne mint amiket ők támogatnak.

2018. jan. 23. 18:48
1 2
 1/15 Pro Patria ***** válasza:
87%
Napi trollkérdés.
2018. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

"és nem volt mindnél okostelefon mint ebben a mai dekadens rendszerben."


Mert anno nem volt még okostelefon, így tényleg nem lehetett a kezükben az. Jó meglátás!


"összetartó erő," "hazaszeretetre és a kötelességtudatos életre nevelne és a fegyelemre."


Továbbra is fent tartom azt az állításom, hogy a szülő feladata a nevelés, az iskola feladata a tanítás. Ez nem jelenti azt, hogy az iskola nem nevel, vagy a szülő nem tanít! A fegyelmet már fiatalon meg kell tanítani a gyereknek, később nehezebb lesz.

2018. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Sajnos mire úttörő lehettem volna, megszűnt :( Így örökre kisdobos maradtam.
2018. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Attól függetlenül, hogy kérdező egy troll és unatkozik, ahelyett, hogy a háziját csinálná holnapra, szerintem bármilyen dalt jó lenne énekelni az iskolában. Közösséget formál, kikapcsol, szórakoztat. Ebben a nagyon monoton, poroszos rendszerbe vinne egy kis változatosságot, hogy ne csak a padok felett görnyedjenek a gyerekek.
2018. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
#4: a kérdező aligha lehet diákkorú - sokkal inkább 60 körüli vagy még idősebb.
2018. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Úttörődalokat énekelni Wartburg-szerelés közben az igazi: "Mint a kis troll fenn a fán..."
2018. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Akkor menj, kérdező és nyalogasd fényesre Orbán xaros hátsófelét és dicsőítsd!!!
2018. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2018. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem lenne értelme. Főúttörő voltam, mégse jutott más a kérdésről eszembe, csak a Mint a mókus fönn a fán.


Milyen úttörő dalok voltak még, tényleg? Én arra emlékszem, hogy a rendes énekkönyvi dalokat énekeltük. Úttörő ruhát se hordtunk csak a "jeles" ünnepeken, iskolai ünnepségen.

2018. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

*9:


De ha téged vágnának ki úgy, hogy lábad nem éri a földet, az már nem lenne buli....

2018. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!