Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért értelmezik sokan félre...

Miért értelmezik sokan félre Mihai Tudose szavait?

Figyelt kérdés

Kb két hete a román miniszterelnök indulataitól túlfűtve azt mondta, hogy ha kitűzik a székelyföldi intézményekre a székely zászlót akkor ott fognak lógni mellette a helyi felelősök.


A hazai jobboldali sajtó erre lehordta mindennek és a lemondását követelte.


De ne legyünk ennyire paranoiásak.


Tudose nem tenné meg, hogy tényleg felakaszt embereket még ha akarná sem tudná, mert azt az Unió egész biztosan megakadályozná.

Komolyan venni sem kell őt túlságosan, mert csak túlfűtött volt az indulattól.


Az ilyen törekvések mint pl autonómia, székely zászló kitűzése stb egyértelműen a nacionalizmus terjedését jelentenék.

Neki csupán csak elege volt ebből, mert ő is végre elakarja feledni a múltat és egy közös, európai jövőt szeretne.


Magyarországon sajnos ez sokak számára ismeretlen.

A fideszesek meg a nácik is elintéznek egy zsidók vagy migránsok kiirtására vonatkozó kijelentést azzal, hogy "há idegállapotba vótam"


Ti mit gondoltok erről az egészről?



2018. jan. 27. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szar életed lehet, ha szombat délelőtt a provokáláson kívül nincs jobb dolgod.
2018. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha Orbán mondta volna, hogy az x közösséget felakasztja, ha megteszik az y dolgot, akkor szerintem már bevonultak volna az Ensz békefenntartói. De persze szegény Tudose, csak jót akart és európai jövőt...aha...
2018. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Itt nem arról van szó, hogy úgyse tudta volna megvalósitani amiket mondott, hanem arról hogy egy miniszterelnök ilyet nem mondhat országvilág előtt.Ha neki ez a vélemenyé tartsa meg magának. És nem közös európai jövőt akar, hanem egyszerűen utálja a magyarokat, mintahogyan a románok többsége. Romániában élek és nap mint nap megkapom a gyülölködő megjegyzéseket, ha nem szószerint akkorba tekintetükből, vagy hogy a hàtam mögött mondják.
2018. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez lenne az európai közös jövő? Ahol halál nyugodtan lehet akasztással fenyegetni másokat, ha olyat tesznek ami nem tetszik valakinek? Ez lenne a "múlt" elfeledése? Ha igen akkor én nem kérek ebből.


"A fideszesek meg a nácik is elintéznek egy zsidók vagy migránsok kiirtására vonatkozó kijelentést azzal, hogy "há idegállapotba vótam" "


Látom ez már zavarna... De ha magyarokat akasztanának, az már persze rendben van.

2018. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

"Tudose nem tenné meg, hogy tényleg felakaszt embereket még ha akarná sem tudná, mert azt az Unió egész biztosan megakadályozná."


Megnyugtató. De képzeld, ha Orbán mondana hasonlót valakikre!


Tamás Gáspár Miklós egy performansz keretében jelképesen a Dunába lőné magát, Kunhalmi Ágnes szemei szikráznának, mindenki elhatárolódna, fasizálódásról, fékek és ellensúlyok hiányáról beszélne, Brüsszelben kiátkoznák a magyar diktátort, nagy lapok hatalmas betűkkel idéznék az első oldalukon Orbán fenyegető szavait.

2018. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, keresd meg a hozzád legközelebbi tükröt, és belenézve köpjed le azt az embernek látszó valamit, amelyik onnan visszanéz rád.
2018. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!