Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy az...

Honnan tudhatom, hogy az újszövetség valóban Jézus szavaiból áll? Hiszen sokan szó szerint értelmezik.

Figyelt kérdés
Vallási kérdéseknél a legtöbb válasz Jézus szavaira épül. Ebbe persze senki nem szeretne belekötni. Jézus halála után 40-50 évre írodtak ezek az evangéliumok, amik ez idő alatt szájról szájra terjedtek. Egyszerűbben, mindenki azt tett hozzá, vagy vett el belőle amit csak akart, ráadásul saját szavaikat használták, saját értelmezésüket adták tovább. 400 évvel később a Zsinatokon erősen cenzurázták még ezeket az evangéliumokat, talán át is írták, az akkori nagy urak, a saját érdekeiknek tetszően. Mi ezt a végeredményt nevezzük újszövetségnek, és erre épül egy-vagy több (közvetve) világ vallás, amik hatalmas politikai és anyagi hatalommal bírnak.

2017. nov. 16. 00:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy Micimacko tenyleg kover volt? Honnan tudod, hogy Torpilla tenyleg szoke volt? Nem lehetsz biztos egyik meseben sem, kenytelen leszel csak annak hinni, ami ott van elotted.
2017. nov. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Honnan tudod? Sehonnan, mert egyszeruen elhiszed, es kesz. Ha mar megkerdojelezed a Bibliaban leirtakat, nem is vagy igazan hivo.
2017. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez véletlenül nem vallási kérdés?
2017. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jézus halála után 40-50 évre írodtak ezek az evangéliumok..."


Ezt honnét tudod?


"Egyszerűbben, mindenki azt tett hozzá, vagy vett el belőle amit csak akart, ráadásul saját szavaikat használták, saját értelmezésüket adták tovább."


Volt olyan tanító és egyház alapító aki azt tanította a tanítványainak hogy: Lukács 6:27


"400 évvel később a Zsinatokon erősen cenzurázták még ezeket az evangéliumokat, talán át is írták, az akkori nagy urak, a saját érdekeiknek tetszően.


Kérdésem az lenne hogy amennyiben átírták vagy cenzúrázták a Bibliát ,jelentsen ez bármit is!

Miért járhatott máglyahalál a Biblia birtoklásáért. A 400 évvel későbbi zsinatokon miért nem határoztak arról hogy az állítólag átírt és cenzúrázott Bibliát lefordítsák nemzeti nyelvekre?

Illetve még az is felmerült bennem kérdésként hogy Luther Márton akkor hogyan írhatta meg a "Kizárólag kegyelemből" (sola gratia)című művét?


- Ezek fényében felmerül a kérdés hogy akkor mit is írtak át? Nincs meg az a vita alap ami alapján egyáltalán érdemleges eszmecserét lehetne folytatni erről a témáról. Mi az a saját érdek ami miatt átírtak részeket? Van egyáltalán valami amin el lehetne indulni?

2017. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönön az értelmes kérdéseket, válaszokat vártam.

Az én válaszaim: Micimackó létezik, az gyerekszobában van.

Honnan veszem, hogy 40-50 év: forrás a wikipedia, de ha rákeresel máshol is ezt írják. A zsinatok cenzúrázták: olvass utána hány evangélium létezett a zsinatok előtt és utána. Kik voltak azok akik eldöntötték mi a nekik tetsző dogma: pl: Nagy Konstantin Császár a véres kezű (feleségét és fiát is kivégeztette féltékenységből). De pl: ha valaki Jézusra gondol megjelenik előtte egy tipikus "Jézus arc" nos ez az arc nem másé, mint Cesare Borgia akinek szintén rengeteg gyilkosság fűződik a nevéhez. Ezt az arcot 6. Sándor Pápa adta nekünk.

2017. nov. 17. 01:32
 6/19 A kérdező kommentje:

"Ha mar megkerdojelezed a Bibliaban leirtakat, nem is vagy igazan hivő"


Hívő ember Jézus szavainak hisz, nem egy akárkinek, aki azt állítja ezek Jézus szavai.


"Mi az a saját érdek ami miatt átírtak részeket? Van egyáltalán valami amin el lehetne indulni?"


Saját érdek? Ez komoly? Szinte csak ez létezik manapság a világban, és így lehetett ez akkoriban is. Ez emberi tulajdonság. Uralkodni akkor tudsz a legkönnyebben másokon, ha azok kérdés nélkül betartják a te szabályaidat!

Szabályok pedig vannak bőven, és itt nem csak a bibliára gondolok. Milyen a vallási hatalom? Minél több tagból áll egy közösség, annál nagyobb a vezetőjük hatalma. Pl: Ha a politikába 2db egyforma erősségű jelölt közül, az egyik nyilvánosan kezet csókol egy vallási vezetőnek, abból a hit közösségből plussz szavazatokra számíthat. Tehát érdemes a legnagyobb vallási vezetővel jóban lenni. Internetes példával, a legnagyobb közösségi oldalnak van a legnagyobb hír és reklám értéke.

Sport példa: a legjobb focicsapatnak van a legjobb reklám értéke, egy gagyi csapatra nem sokan kíváncsiak.

2017. nov. 17. 02:25
 7/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Honnan veszem, hogy 40-50 év: forrás a wikipedia, de ha rákeresel máshol is ezt írják."


Akkor az én Wikipédiámmal gond lehet mert ott többet írnak. Na mind1 nincs olyan nagy jelentősége. Csak gondoltam felfedeztek valami számomra eddig ismeretlent!


"A zsinatok cenzúrázták: olvass utána hány evangélium létezett a zsinatok előtt és utána."


Az átírást és cenzúrázást korábban még együtt említetted ,most meg már csak cenzúrát emlegetsz. Oké.

S azt olvastad e hogy azokat az evangéliumokat miért is nem kanonizálták?


"De pl: ha valaki Jézusra gondol megjelenik előtte egy tipikus "Jézus arc" nos ez az arc nem másé, mint Cesare Borgia akinek szintén rengeteg gyilkosság fűződik a nevéhez. Ezt az arcot 6. Sándor Pápa adta nekünk."


Maximum neked és esetlegesen a katolikusoknak. De a protestáns egyházak híveinek biztosan nem mert ők nem használnak szentképeket és a Jézust ábrázoló szobrok vagy egyéb faragványok sem részei az Istentiszteleteknek. Nekem nem jelenik meg semmilyen arc soha nem is párosítottam a névhez arcot. Ennek roppant egyszerű oka van. Soha nem láttam Jézus arcát!


"Ez komoly? Szinte csak ez létezik manapság a világban, és így lehetett ez akkoriban is. Ez emberi tulajdonság."


Igen képzeld ez hogy ez komoly! Ja hogy így lehetett ez akkoriban is. Ezzel önmagában nem is lenne baj csak ha nincsenek részletek akkor miről is beszélünk? A saját emberi elképzelésekről beszélünk és nem azokról az érdekekről amik miatt állítólag átírták a Bibliát!


"Uralkodni akkor tudsz a legkönnyebben másokon, ha azok kérdés nélkül betartják a te szabályaidat!"


Igen ez vitán felül áll. De hogy kapcsolódik ez a Bibliához?


"Szabályok pedig vannak bőven, és itt nem csak a bibliára gondolok. Milyen a vallási hatalom? Minél több tagból áll egy közösség, annál nagyobb a vezetőjük hatalma."


Na itt állj meg. Arról volt szó hogy a Bibliát átírták és én ezt kezdtem el firtatni! Kik írták át ,hogyan írták át ,mit írtak át és minek?

Kína a világ legnagyobb népességgel bíró országa akkor a kínai elnöknek van a világon a legnagyobb hatalma?


"Ha a politikába 2db egyforma erősségű jelölt közül, az egyik nyilvánosan kezet csókol egy vallási vezetőnek, abból a hit közösségből plussz szavazatokra számíthat. Tehát érdemes a legnagyobb vallási vezetővel jóban lenni. Internetes példával, a legnagyobb közösségi oldalnak van a legnagyobb hír és reklám értéke."


Továbbra sem látom a kapcsolatot hogy hogyan írták át a Bibliát és aközött amit írsz!

2017. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kérdéseid tartalmazzák a válaszokat is, bár szerintem te ezt nem vetted észre.
2017. nov. 17. 18:56
 9/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kérdéseid tartalmazzák a válaszokat is, bár szerintem te ezt nem vetted észre."


Jól látod a dolgot nem vettem észre.

Akkor viszont kérdezek olyat amiben biztosan nincs benne a válasz!

Jézus miért parancsolja meg szigorúan azt hogy "ezt senki meg ne tudja"?


Márk 5:42 A leányka azonnal fölkelt és járt, mert tizenkét éves volt már. Azok pedig szinte magukon kívül voltak a csodálkozástól. 43 De ő szigorúan megparancsolta nekik, hogy ezt senki meg ne tudja, majd azt mondta, hogy adjanak a leánykának enni.

2017. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezek Márk szavai, nem Jézusé.
2017. nov. 17. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!