Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos a diákok tüntetése?

Jogos a diákok tüntetése?

Figyelt kérdés

A kérdés leginkább arra a részre vonatkozik, miszerint a diákok kifogásolják a heti átlagos 35 órát, azzal érvelnek hogy még gyerekek (főként a 16-17-18) éves korosztály, hogy hajnalokba nyúlóan tanulnak mert annyi a lecke.

Abban én is egyetértek hogy az oktatási rendszer reformokra szorul erőteljesen, de nem ilyen és ehhez hasonló képmutatáson és üres lózungokon keresztül.

Elsősorban ez a gyerek vagyok, nem pedig felnőtt dolog. Persze minden kisdiák gyerek amíg a kötelezettségeiről van szó, amint a jogok kerülnek szoba akkor egyből felnőttek.

Ugyanígy képmutatásnak érzem ezt a hajnalig tanulok dolgot, nincs még 3 éve hogy én érettségiztem, és azért ezt tudom cáfolni, biztos én jártam az Einstein képzőbe de nekem nem volt olyan osztálytársam aki minden nap hazament és még otthon is órákat tanult. Magam gyakran megfordulok hétköznap esténként is szórakozóhelyeken, alsóhangon mindig van ott 8-10 iskolás korú "diák".

Gondolom itt a nagyon tüntetgető gyerekek egyike se ivott még alkoholt vagy nem ment be dohányboltba.

Kicsit képmutató az egész



2018. jan. 27. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
"Gondolom itt a nagyon tüntetgető gyerekek egyike se ivott még alkoholt vagy nem ment be dohányboltba." Miért? Akkor mi van ha ivott alkoholt és bement dohányboltba? Akkor már nem láthatja meg, hogy milyen helyzetben/szinvonalon van az oktatás nálunk? Te tényleg nem jártál Einstein-képzöbe!
2018. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

A fejlettebb országokban,kevesebb az óraszám és nincs vagy csak ritkán van házi feladat.És mégis jobb az oktatásuk.


Én a 0. órát egy az egyben betiltanám.

Amikor én voltam középiskolás, nekünk is volt, legszívesebben fejbe vertem volna egy szívlapáttal, azt, aki kitalálta a 0. órát.


A középiskolát inkább az egyetemekhez hasonlóvá kellene tenni, vagyis kreditrendszer meg tantárgyfelvétel.

Minek tanul valaki olyat, amit egyrészt rühell, másrészt sosem fogja használni, nem olyan területen fog továbbtanulni.

2018. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1


Mert onnantól kezdve hogy ezeket megtették ne akarjanak arra hivatkozva maguknak jogokat kivívni hogy még gyerekek. Nem a céllal van a baj hanem, rossz az oktatás színvonala de arra nem az a megoldás hogy hőbörgünk és azt állítjuk hogy érdemi pontokat nyújtunk be az oktatási hivatalnak mert a "ne legyen ennyi óra" meg a "ne tanuljunk felesleges dolgokat" az nem javaslat csak panaszkodás.

2018. jan. 27. 19:16
 4/16 A kérdező kommentje:

#2


Ez a gondolat hogy a középszintű oktatást a felsőoktatás stílusban kéne végezni azért nem opcionális mert egy 14 éves gyerek ritkán rendelkezik kialakult világképpel és még ritkábban tudja mivel akar foglalkozni később esetleg mi érdekli. Ezért nem működik a tárgyfelvétel.

A másik része pedig az hogy a gimnáziumi diákok panaszkodnak arról hogy miért kell biológiát meg kémiát és földrajzot is egyszerre tanulniuk.

2018. jan. 27. 19:19
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

"A kérdés leginkább arra a részre vonatkozik, miszerint a diákok kifogásolják a heti átlagos 35 órát, azzal érvelnek hogy még gyerekek (főként a 16-17-18) éves korosztály, hogy hajnalokba nyúlóan tanulnak mert annyi a lecke. "


Kétlem hogy hajnalokig tanulnának ez inkább egyetemistáknál fordul elő, középiskolás szinten csak olyan esetben tudom elképzelni ha simán hülyék vagy telefonjukat nyomkodják ahelyett hogy a tanárra figyelnének

2018. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
#1vok. "Mert onnantól kezdve hogy ezeket megtették ne akarjanak arra hivatkozva maguknak jogokat kivívni hogy még gyerekek. " Magyarázd már meg, hogy miért ne? Miféle erkölcsi magasságbol képzeled igy itélni embertársaidat? Majd te mondod meg, hogy milyen cselekménytöl milyen jogokat veszitenek el? Nézz már tükörbe! Mit látsz?
2018. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4


A tükörben magamat látom. Ha nem tudod megérteni miről beszélek légyszíves ne válaszolj többet.

2018. jan. 27. 19:48
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem jogos. Nekem amblokk heti 33 órám (plusz külön nyelvóra, sport) van, és úgy érzem, ez az, ami a "max", ennél több óránál képtelen lennék ilyen szinten teljesíteni. És egyáltalán nincs nulladik órám. Szóval totál mázlista vagyok, de így is állandóan kókadozok, egyre romlik a teljesítményem és nem tágít mellőlem a stressz, hogy "jaj, erre se készültem fel rendesen". Akkor mi van azzal akinek heti 35 vagy több órája van és akár 0. is néhanap?


Egyébként ezt a pontot nagyon sokat emlegetik, de szerintem a többi (töröljék el a nulladik órát, legyen újra szabad tk-választás, a tanórák aránya ésszerű legyen, az érettségit ne változtassák már ilyen gyakran, legyen nagyobb a Dök felelőssége-szerepe, stb) fontosabb. És az óraszámot a kisebbek esetében is csökkenteni akarják 25-re (ami napi 5 óra).


Hozzáteszem az átlagdiáknak is rá kell jönnie, hogy nem csak joga, hanem felelőssége is van (mégpedig élni az iskola nyújtotta lehetőségekkel.)

És az hogy ezen diákok egy része tuti ivott már alkoholt... És akkor mi van? A "régi" tinédzserek mind megvárták amíg nagykorúak lesznek?

(Személy szerint én nem iszom bulikban se (oda nem is járok...) nem is cigizek, de attól még a legtöbb kamasz néha csinál ilyet, ez van. A Független Diákparlament nem hiszem hogy kocsmatöltelékekből állna.)


Amúgy te is elismered, hogy gond van az oktatással. Ebből következik, hogy a figyelmet fel kell hívni rá, és el kell érni a változásokat. Lehet őket kritizálni, de legalább csinálnak valamit!

2018. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8


Fontos látni hogy sok a diák, és arányait nézve kevés az iskola. Ahova én jártam pont "érkezésemkor" vonták össze egy másik iskolával. 700 diák járt a suliba, máshogy ennyi diáknak nem lehet megoldani az oktatását csak napi 8-9 órákkal, csak azt nem teszik sokan hozzá hogy van 0.-1-2 órája aztán 2 lyukas óra és utána a többi.

Látom rossz példa volt amit még a kérdésben írtam mert eddig nem úgy veszem észre hogy bárki megérette mire gondolok az alkohollal és a dohányboltal de megpróbálom mégegyszer. Amikor valaki ezekkel a "dolgokkal él", akkor porhintés azzal kampányolni hogy még gyerekek vagyunk.

A vak is látja hogy az oktatási rendszer nincs a megfelelő pályára állítva, de se a diákok, se a tanárok, se az ezért felelős képviselők nem tesznek effektíve azért hogy ez a helyzet javuljon. Az hogy tüntetünk és elmondjuk mit nem akarunk az nem konstruktív megoldás. Ha a Diákparlament jelentőség teljes módon akar működni akkor tegyen javaslatokat arra nézve hogy hogy lehet javítani a rendszeren, akár bevonva a felsőoktatásban tanulókat dolgozókat is.

2018. jan. 27. 20:20
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Én egy pár éve végeztem a középiskolával.


A legnagyobb gond az oktatással, hogy a gyakorlati haszna 0.

Például magyar nyelv és irodalom. Ki elemez manapság verset? Mi értelme van ennek?

Aztán például biológia. Ilyen sejt olyan sejt stb.

Kit érdekel? Beletelik kb 10 másodperbe amíg megkeresed a google en.


A probléma az, hogy az iskola tanítani akar nem pedig készséget fejleszteni. Márpedig a lexikális tudás szerepe egyre kissebb, mivel az internet szó szerint karnyujtásnyira van mindenkitől.

2018. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!