Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az rasszizmusnak számít ha...

Az rasszizmusnak számít ha valaki egy népet kizárlag a származása miatt gyűlöl?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 16:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

#8 Nyilvánvalóan szándékosan írsz hülyeséget, mert ennyire nem lehetsz az. Az oroszokkal nem az a gond, hogy oroszok, sőt, a Magyarországon élő orosz származású emberekkel sincs semmi bajom még akkor sem, ha szavazati joguk van. Még az Oroszországban élő emberekkel sincs bajom, sőt: együttérzek velük, hisz ők is elszenvedik a diktatúrát, a hatalmas korrupciójukat. A kiszámíthatatlan orosz politikai rendszerrel, az átláthatatlan politikai és gazdasági nyomásgyakorlással és korrupcióval van baj, aminek a hatására Magyarország számára számtalan káros "évezred üzletét" kötik (Paks2, metró).

A korrupció, a diktatúra stb. és ezeknek rendszerszintű működtetésének ellenzése, vagy ha úgy tetszik utálata nem egyenlő egy néppel.

Aki a magyarországi rendszerszintű korrupciót, diktatúrát utálja, arra is csak a (mindenkori) diktátor és a talpnyalói mondják, hogy magyargyűlölő! Pedig "érted haragszunk, nem ellened".

2018. febr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#11


Az szép is lenne, ha mindenki így gondolkodna. De sajnos a liberálisok kb 90%-ánál nem ezt látom. Folyton olyanokat böfögnek be mindenhova, hogy „mocskos ruszkik, rohadjatok meg” meg hasonlók (bár megjegyzem 2010 előtt még a fidesz is ilyen liberális-rasszista oroszgyűlölő volt). Szinte mindig a liberálisok az „orosz” szót a „sztálinisták” és „gyilkosok” szinonimájakánt használják. Mivel Belpesten tartózkodom, ezért tudom miről beszélek. Mindig én kell szégyeljem magam, mert nem értek egyet a körülettem levő embereknek a radikális oroszgyűlöletével. Mindenfelé csak az orosz népet és kultúrát gúnyoló kutyás szeméttel vannak kiragasztgatva az utcák. Egyszerűen félelmetes, hogy mire képes a gyűlölet-propaganda.


Mellesleg meg két dolgok fűznék a liberáliso russzo-hisztériához:

- Orbán Viktor és a Fidesz sokkal jobban kiszolgáltatja Magyarországot a nyugatnak, mint Oroszországnak (lásd, NATO-tagság, Jugoszlávia bombázása, EU-s migránsok befogadása)

- Az oroszok nem viccből választják meg újra meg úrja Putyint. Aki követte az orosz gazdaság alakulását, az láthatta, hogy a 90-es évek Jelcini Oroszországához képest elképesztően nagyot fejlődött az ország, míg akkor kb Albánia szinten éltek, ma már a nyugato szinttől sincsenek sokkal elmaradva. Az pedig, hogy „Oroszországban kivégzik az elenzéki politikusokat” egy szokásos ordas nagy liberális hazudozás volt. Miután utánajártam Nyemcovnak, vagyis „Putyin legnagyobb ellenzéki riválisának” (444 idézve) akkor azt láttam, hogy a pártja mégcsak a Duma-ban sem volt bent, és az orosz lakosság 45%-a még névről sem tudta, hogy kicsoda.

És az összes többi ilyen liberális oroszgyűlölő propaganda is hasonló nagy hazugság. A kedvencem, amikor a Baltikumba tonnaszámra telepítik az amerikai légvédelmi rakétákat, és ezt azzal magyarázzák, hogy meg kell akadályozni az orosz expanziót :D érted? Szemléltetésképpen elmondom, hogy ez olyan mintha Oroszország telepítené a rakétáit Torontóba, egyből az amerikai határ mellé...


A másik külön poén, hogy egy olyan ország mondja, Oroszországot diktatúrának, amelyben már 160 éve csak kétpártrendszeres diktatúra van, és kőkemény módszerekkel elnyomnak mindenkit, aki nem e két párt közül valamelyik...

2018. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A liberálisok mindegyike így gondolkozik, érez. A Kétfarkú kutyapártnak és más liberális pártnak sohasem az egyszerű orosz népet veszi a szájára. Egyszerűen tükröt tart a Fidesznek: "Állítsuk meg Brüsszelt" -> "Állítsuk meg Moszkvát" Ez sem szándékban sem semmiben nem az orosz nép ellen szól. Szerintem mindenki így gondolkozik.

Képzeld, nekem is van "Állítsuk meg Moszkvát!" matricám.

De amikor ilyen sarkos és masszív véleményt alkotsz általánosítva a liberálisokról, elgondolkoztál-e azon, hogy vajon biztos ők is azt értik az üzenetük alatt, amit te? Nem lehet, hogy félreérted az ő üzenetüket, szándékukat? Próbáltál már úgy igazán őszinte megértéssel odafordulni egy liberálishoz, és megkérdezni, hogy mi a véleménye az orosz emberekről úgy általában? Mit jelent számára ez a moszkvázás?

Őszintén mondom, ha egy kicsit is igyekeznél a másikat megérteni, mielőtt ítélkezel, akkor lehet, hogy egészen más véleménnyel lennél rólu(N)k!

Látod, figyelmesen elolvastad a válaszomat, megértettél, és így máris egész más véleménnyel vagy rólam.

Az a baj, ha indulatos az ember, akkor sokkal kevésbé tud figyelmes és megértő lenni. Ha komolyan meg kívánod érteni őket, keresd a társaságukat, kérdezd őket, tisztázd a félreértéseket, és látni fogod, hogy nem 10% nem orosz nép ellenes, vagy "hazaáruló".

Tudod én nem támogatom a határon túli magyarok szavazati jogát (nem vagyok DK-s). Viszont voltam olyan helyzetben, hogy sok határon túli magyarral beszélgettem nyugiban, nem egyszerre. Amikor megkérdezték, hogy mi erről az álláspontom, akkor érdekes módon nem volt egy olyan sem, akit nem győztem volna meg a nézetemről. Pedig csak annyi volt, hogy kérdeztek, őszintén válaszoltam, kifejtettem az álláspontomat, figyeltek, és megértettek.

Megismerve az én szemszögemet rájöttek arra, hogy ők bizony vesztesei, és áldozatai lettek egy rendszernek, hiszen sokkal jobban tudnák az érdekeiket érvényesíteni, ha nem a fejük felett döntenének az anyaországi kormány, hanem ők választanának maguknak helyi kisebbségi képviselőket, és egy bizonyos magyar normatív támogatásról ők döntenének. Ők meg nem befolyásolnák a magyar országgyűlés összetételét, így nem lenne indulat irányukban, hogy jogaik vannak, de kötelezettségeik nincsenek felénk... Ez valójában mindenkinek árt, csak egy pártnak kedvez. Ennek a pártnak a DÖNTÉSHOZÓI a gonoszok. A szimpatizánsaik csak megtévesztettek általában, akik beveszik a DÖNTÉSHOZÓK rizsáját. (Ha az ellenkezőjét mondanák, azt vennék be.)

2018. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat kedves kérdező, válaszoltam de törölték a hozzászólásom mert sértett bizonyos népcsoportokat az őszinte reális véleményem.
2018. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!