Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az alábbi kritériumokkal...

Ha az alábbi kritériumokkal lennél Magyarország miniszterelnöke mi lenne az első három cselekedeted?

Figyelt kérdés

-A parlamentben kizárólag a te pártod foglalna helyet és kivétel nélkül minden képviselő támogatna teljes szívvel és odaadással.


-Az ellenzék néhány féleszű értelmiségből állna akik egy-egy panellakás mélyén pálinkabűzben osztanák csak az észt egymás között...


-A hadsereg és a rendörség minden téren és minden szinten melletted állna teljes szívvel és odaadással.


-A nép nem politizálna hanem végezné a dolgát(munka, tanulás).


-A külföld(az összes szomszédos állam illetve a nagyhatalmak(Oroszország, USA, Anglia, Franciaország, Németország, Izrael)írásban szögezné le hogy semmilyen módon nem szól bele az ország belügyeibe(tehát ez igaz lenne az EU-ra is és a Nato-ra is!)FELTÉVE HA bármit is csinálsz az a határokon belül marad.


-És nem utolsósorban az országhatárokat is a feltétlen híveidként őriznék a katonaság és a rendörség emberei.


Ezekután kérdezem hogy mint az ország miniszterelnöke mi lenne az első három cselekedeted?


2018. jan. 31. 10:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem miniszterelnök lennék, hanem diktátor. Az pedig nem lennék.
2018. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
1-essel egyetértek, ez már a diktatúrát súrolja.
2018. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Jó, fogadjuk el a képtelenséget. Nem az elsőt és a harmadikat, mert az még akár lehetséges is, a többit, amely kizárt.

Ebben az esetben is minden attól függ, honnan indulunk. Mert ugyebár a vízben úszni kell, a sivatagban meg tevére szállni.


Tehát induljunk ki abból, hogy van a ma, összes mai tulajdonságával, és holnap reggel nyolctól vannak a felsoroltak.

1. Minden közhivatalt még ma felülvizsgálnék, ahol kell, új vezetést neveznék ki (erre elég egy nap).

2. Még ma létrehoznék egy szakértői bizottságot, amely minden törvényt és intézkedést felülvizsgál. Elsőnek a vizsgálat listáját kérem, azt már holnapra.

3. Még ma minden vagyont zárolnék meghatározott személyeknél, a mai magyar átlagos megélhetési szint összegének kivételével. Későbbi döntés a vagyonok sorsa. Zöme megy a nagy kalapba, de kizárólag vizsgálat után.

4. A 2. pont eredményének sorrendjében megkezdem a teljes közhivatali rendszer átszervezését (ahogy mondani szokás, a fékek és egyensúlyok rendszerének helyreállítását, mert korrupciót megszüntetni - csökkenteni - csak így lehet, másképp nem).

5. Ha az előbbiek nagyjából megvalósultak, nekikezdhetek a gazdaságnak, mert egyfelől lett rá pénz, másfelől nem akadályoznak, harmadrészt lesz, ki csinálja. Mert ugye gazdaságot (de valójában semmit se) nem lehet pénz és hozzáértés nélkül rendbe szedni.

6. Konkrétan párhuzamosan az oktatást (tulajdontól a tantárgyakon át az infrastruktúráig mindent) és egészségügyet (szervezettségét, infrastruktúráját, létszámhiányt, jövedelmet, itt is mindent) indítom. A népet felszólítom, ha nem kezd politizálni azonnal, bevezetem a diktatúrát. Amit megszüntettem, az gyerekjáték ahhoz képest, ami lesz.

7. Tájékoztatom a világot, hogy a kérdező ötös pontja érvénytelen, minden a paritás elvén megy (tehát a kölcsönös előnyök egyensúlyát tartjuk be - ha én nem mehetek Irakba lődözni, az USA se, ha én nem rabolhatom le fél Afrikát, a többi multi se).

8. Erre időt nem töltenék, maximum néhány perc: a határok is a paritás elve szerint működnek, feltétlen hívek oda nem kellenek, inkább jó szakemberek, akik maguktól tudják a dolgukat. Ha én irányítanék, az diktatúra (és ezt ők is tudják).

9. Szép sorban, tisztességes és főleg minőségi munkával megszervezném a kormányzást, példát mutatnék a népnek, egyben ösztönöznék mindenkit, hogy így érdemes, mert így hasznos.

10. Végül őrködnék azon, hogy mindenki tisztességesen, meggyőződéssel és minőséget tartva végezze a munkáját, közben pedig érezze jól magát. Minden eszközzel meggyőzném őket, hogy csak így érdemes, csak így eredményes, csak így érzik jól magukat. Ha nem is egyszerre, de aszerint, mennyit tesznek önmagukért. A többi apróság meg már menne magától. Az ellenzék tegye a dolgát, ne igyon, hanem politizáljon, vizsgáljon, mutasson rá, ha valami nem jó, mert ellenőrzés nélkül minden tönkre megy.


Miért, a lakásodat nem takarítod néha? Az autódat nem tankolod? A ruhádat nem mosod? Ha a kutya se ellenőrzi őket, maguktól nem javulnak meg. Az ember, amilyen szertelen, még kevésbé.


Nem könnyű ám elégedett országot csinálni. Kell hozzá mindenki. Az ellenzék is az ország, csak most nem hiszed el.

2018. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Aki szerint a fenti kritériumok diktatúrát jelentenek azok egyrészt ezt a fajta életet kedvelik(Ma Angliában két angol csapat meccse után ILYEN emberek nyilatkoznak):


https://www.youtube.com/watch?v=xejGEqMV42c&t=20s


Ez nem helyes.


Másrészt pedig annak a hívei ami a rendszerváltás után"szakadt ránk"-mindenki azt csinál amit akar, mindenki azt mond amit akar, fejetlenség, káosz, 1000-féle újság jelent meg, stb, stb...


Ez sem helyes.


Kell a rend és kell a fegyelmezett emberhez méltó hozzáállás. Mindenki azt tegye ami a dolga és kötelessége és remélhetőleg a mai állapotok még csak fokozódni fognak. Ennek a"féleszű értelmiség"nem örül de őket le kell sz*rni. Az ország jó úton halad és aki nem akar csatlakozni az távozzon!


Egyébként-még annyit hogy ezek a féleszű értelmiségiek itt a gyakorin tömörülnek(élükön rogros meg az a hakapeszi)de ezek nem számítanak. MI a nép vagyunk többségben és ha elsöprő fölénnyel nyerünk tavasszal is megvalósítjuk a fenti kritériumokat.

2018. jan. 31. 11:24
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

#7


Vagyis magadnak adsz igazat :)

2018. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%

Az első kettő a defenzívitás mintapéldája. Megjáratjuk az agyunkat, hogy elegánsan ne kelljen csinálni semmit.

Megjegyzem, a hiábavaló sóvárgás a jobb után káros, mert rontja a közérzetet. Ezzel szemben a cselekvés kétszeresen is hasznos, mert egyfelől a cselekvés és eredmény örömmel tölt el (sikerélmény), másfelől a jobb helyez létrejön. Nem kell sóvárogni utána. Megjegyzem még, diktatúrát csak széplelkek tudnak megváltoztatni gondolatban erőszak nélkül. A valóságban erőszakot csak másik erőszakkal lehet. A különbség abban van, hogy mi az erőszak iránya. Az első kettő vélemény azt mutatja, szerzőik ezt nem tudják.

2018. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

#9


Kit nevezel te féleszűnek, te agybeteg?

2018. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Ó kérdező én tényleg naiv vagyok. Azt hitem kérdezel. Tudod, az az írásjel ott a végén. De nem, te egy lelkes fideszes vagy, csak alkalmat kerestél hozsannáid számára. Elfogadlak így. Téged kiveszlek a sorból. Tégy amit jónak látsz (meg amire képes vagy). Aztán majd meglátom. Hogy te is, azt nem tudom,. Kétlem.
2018. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

#13


Te csak hallgass, neked nem osztottam lapot :)

2018. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

'De nem, te egy lelkes fideszes vagy, csak alkalmat kerestél hozsannáid számára.'


Én pedig attól tartok, nem Fideszes. Attól rosszabb.

2018. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!