Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt az élet az 1998-20...

Milyen volt az élet az 1998-2002 közötti első Orbán-kormány alatt?

Figyelt kérdés
A szüleimet is szoktam kérdezni erről, de valahogy nem emlékeznek. Zavaros idők voltak azok. Konkrétan milyen magas volt az életszínvonal akkoriban és mik voltak a legfőbb jellemzői az akkori Fidesz-FKGP-MDF-es hármas koalíciós kormánynak?

2016. ápr. 28. 04:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
38%
Olyan, mint most. A gyári melós szegény, a vállalkozó gazdag. Semmi nem változik.
2016. ápr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Akkor még kispályások voltak. Loptak-loptak akkor is, de sehol nem voltak a mához!
2016. ápr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Az én szüleim úgy emlékeznek vissza, hogy akkoriban még egész tűrhető volt az élet. Biztos, hogy loptak; csak nem ennyire pofátlanul és azért a "kis embernek" is maradt azért valami. Szegények voltunk, de mégis jobb volt.


Aztán a Feriék alatt kicsit elkezdett romlani a helyzet (plusz jött a világválság), de igazából semmi eget rengető nem történt. Aztán jött 2010 és valahogy minden hirtelen elindult a lejtőn.


Az első Orbán-kormány alatt én általános iskolás felső tagozatos voltam, a lányok valahogy jobban lekötöttek akkoriban, mint a politika.

2016. ápr. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Az életszínvonal az ezredfordulóra ért oda, ahol a rendszerváltáskor volt. Csatlakoztunk a NATO-hoz és a finisben volt az EU-s csatlakozás.


A Fidesz akkor nagy gondot fordított a pozitív propagandára, építkezésekre, ezért alapvetően reménytelinek tűnt az a korszak, legalábbis nekem.


Aztán jött a 2002-es kampány és durván átment gyűlölködésbe.

2016. ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Már akkor megkezdték a földek megvételét. Eladták az Állami Gazdaságokat a nagygazdáknak. Akkor Orbán a Sándor-palotába akart költözni, csak már nem volt rá ideje. Már akkor egyértelmű volt, hogy diktatórikus hajlamai vannak. Már nem emlékszem, melyik Fideszes mondta, hogyha a határontúliak kettős állampolgárok lesznek, és szavazhatnak, akkor a Fidesz 20 évre bebetonozza magát a poitikába.
2016. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Tessék itt egy cikk sorozat Szegedről a 2000-es évekről.

[link]


[link]


[link]

2016. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Hasonló. Nincsenek hatalmas szakadások az egyes választások során. A 1996 után kissé kezdtük összeszedni magunkat az 1990 utáni erős lejtmenetből, de nem kell nagy dolgokra gondolni. Elkerültünk egy csődöt, itt ott kicsit javult a helyzet, másutt romlott.

Viszont pontosan tudni lehetett (aki valóban kíváncsi volt rá és értette), hogy Orbán és a Fidesz a totális hatalomra tör, de okosan. Ez azt jelenti, fokozatosan. Egyszerre csak egy dolgot kaparintottak meg, másutt (ami az ellenfél pártnak fájt) még javítottak is kicsit. Ez hozzá tartozik a módszertanhoz, nem lehet egyszerre mindenkit megharagítani. Csak ha már jól összeveszejtettünk mindenkit. 1998-ban még néhány elképzelést ki kellett próbálni, ha bajosnak tűnt, gyorsan visszakoztak (most is ezt játsszák). A gond inkább elméleti volt. Lehetett tudni, hogy pozícióban elkezdik kiépíteni a hatalmi bázisokat. Mint látható volt, még 2010 után is kellett 2-3 év, mire sokaknak észrevehetővé vált az irány. Mára már nincs ellenszer, az emberek félnek, fellépni nem mernek, bizalmatlanok egymás iránt, egyszóval kiválóan működött a szalámipolitika. Ma már azt tesznek, amit akarnak. Ez régen is így volt csak tudják, az adott pillanatban mit lehet akarni.

2016. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pro Patria ***** válasza:
78%

Ahogyan egy másik válaszló is, aki itt írt, én is általános iskolás voltam ekkor. A politikával való kapcsolatomat az Uborka részei jelentették az MTV-n, amit a szüleimmel este néztünk. Semmi egyéb módon nem jutott el hozzám.


Amire emlékszem, hogy megjelent az életemben, az az augusztus 20-i tűzijáték, és a virágból(?) épített Szent Korona, ami a Dunán úszott, 2000-ben.

Az Álmok álmodói - világraszóló magyarok kiállítás, bár csak emlékfoszlányok maradtak meg belőle, sajnos. DVD-t, videóanyagot azóta sem találtam róla, hogy felidézhessem.

Az új címlet, a húszezres bevezetése, ami érdekelt akkor persze mindenkit a családban, mert nem volt előtte ekkora névértékű pénzjegy, és emlékszem, amikor először nézegettük, hogy na milyen is.

Emlékszem, hogy Orbán Viktor eljött egyszer erre az - akkor még nem városi rangú - településre, és beállt focizni egy félidőt, amit én is láttam. Nem nagyon ért hozzá a labdához, inkább csak megjelent a pályán, és emlékszem, ahogyan az öregek kiabáltak felé, hogy "Gyerünk Viktor!", "Cselezd ki!", "Most menj oda!", mintha csak élvezték volna, hogy közvetlen kapcsolatba kerülhetnek egy miniszterelnökkel, magukat is többnek érezve ennek okán.

Illetve másnap beszéltünk róla, hogy Orbán úgy nyilatkozott, mindent rendben talált, úgy látta, jól élünk itt. És az unokatestvérem (aki szintén tízéves körüli volt), mintha csak játszanánk a nagyok szerepét, valószínűleg a bátyjától hallva mondta tovább nekem is, megerősítve a maga felnőttes gondolkodását előttem egy általa példaként állított felnőttet - a bátyját - utánozva: "Nem tudom, hol járt ez? Amerikában?"

Emlékszem a NATO-s csatlakozásra.

Emlékszem, hogy volt egy műsor Frei Tamással, amiben egy bérgyilkost megkérdezett arról is, mennyiért vállalná el például Magyarország miniszterelnökét, mint célpontot.

Emlékszem a választásokra, és emlékszem, hogy beszéltünk arról apám szájából, milyen meglepően kevés szavazat döntött.


Amiket utólagos ismeretekben még hozzá kötök, az a Nemzeti Színház felépülte, a Várnegyedben a Sándor-palota újjáépítése, a Corvin-lánc ismételt megalapítása, a Szent Korona elhelyezése az Országházban, a Mária Valéria híd újbóli elkészítése Esztergom és Párkány között, a Terror Háza múzeum létrejötte, az Uránia Nemzeti Filmszínház felújítása, a Gripenek megvásárlása, a főtiszti díszelgő Bocskai-sapka bevezetése.

2016. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Tudom, hihetetlen, de még jobb, mint jelenleg? Mondjuk tegyük hozzá az, hogy jelenleg kicsit rosszabb helyzetben vagyunk nem a fidesz hibája...
2016. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Karoly Horvath ***** válasza:

Akkor is költekezést az Orbán kormány csak a szocik által beszedett adókból.

És ha már itt tartunk leégett a Petőfi stadion és építeni kellett egy francia cégnek egy másikat. Stadionepites. Ismerős?

Igen arra akarok kilyukadni hogy orbánék intézkedtek. Akkoriban a fidesznek elég sok francia kapcsolata volt. Megvették a nosztalgia rakétákat a választási plakáton francia gyerek szerepelt stb stb

2017. febr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!