Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz úgy általában, hogy a...

Igaz úgy általában, hogy a magyarság nem tudja jól működően megszervezni a saját életét, a saját társadalmát és ebből kifolyólag mindig másokra fogja a saját hiányosságait?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam már ezt és belátom, hogy igaz lehet.

Elég megnézni az oktatási rendszerünket vagy az egészségügyet, de amúgy bármelyik munkahelyet, hogy ott milyen fejetlenség uralkodik.

Aztán a fejetlenségből és a káoszból ugye az következik, hogy nem mennek a tervezetthez hasonlóan olajozottan a dolgok, mindenki ordít a másikkal, szaladgál, ideges, stresszel, kapkod.


De miért jó ez nekik? Apám is mesélte, hogy mi megy náluk a munkahelyen és nálunk is van rengeteg ilyen gátló baromság, amit egy kis ésszerűséggel ki lehetne iktatni a rendszerből, hogy a dolgok gördülékenyebbek legyenek. De sok folyamatot automatizálni is lehetne, ami megint csak dobna a hatékonyságon.



2018. febr. 2. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Főleg az figyelhető meg hogy az emberek egymásra várják a munkát, a problémák megoldását. Például itt egy kép egyik mentőállomásról:

[link]

Ennek a pókhálónak az eltávolítását a mentőállomás a megbízott takarítócégtől várja. A takarító cég meg a mentősökre mutogat hát hogy ez az ő feladatuk lenne.

De vannak szélsőségesebb esetek is, például amiket a nébih készített élelmiszer üzemekben.

Vagyis az a legjellemzőbb az egész keleti blokkra hogy mindenki munka nélkül akar meggazdagodni persze lehetőleg egy órán belül, de dolgozni senki sem akar. Dolgozni csak abban az esetben hajlandóak az emberek ha minimum a dupláját kereshetik vele mint amit tisztességesen megérdemelnének. Például az előbb említett esetben pókháló eltávolító parlamenti bizottság ülne össze, természetesen milliárdokból. Majd egyik pártközeli magáncég elnyerné a legelőnyösebb ajánlattevésért járó megbízást, és újabb milliárdokból megoldódna a pókháló eltávolítása.

2018. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
Ja és ha az emberek többet kereshetnek egy adott munkával mint amit megérdemelnének, akkor már nem egymásra várják a munkát hanem ellenkezőleg, a vetélytársakat félre is lökdösik. Akkor még marakodnak is hogy kié legyen a munka. Jó példa erre a pártok rivarizálása, hisz mindenki lopni akar.
2018. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lazy Lover ***** válasza:
4%
Igen igaz
2018. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Igaz!!!!!
2018. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1


Dolgoztam már olyan helyen, ahol voltam már lecseszve azért, mert elvégeztem olyan munkát, ami nem az én munkám volt.

2018. febr. 2. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
Tökéletesen igaz!
2018. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!