Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért vette ki az...

A Fidesz miért vette ki az alkotmányból a nyugdíjat és az orvosi ellátást?

Figyelt kérdés

"Erre elsőként Mihályi Péter közgazdász figyelt fel. A szakember szerint az állam szociális szerepfelfogása az új Alaptörvénnyel olyan, mintha valakinek égne a háza. Neki mindenféle befizetés nélkül jár a tűzoltóság szolgáltatása, de ha ez elmarad, nincs kinél reklamálni a leégett ház miatt. Azzal, hogy a Fidesz kivette az Alkotmányból a „társadalombiztosítás” szót, felszámolta a lehetőségét, hogy a nyugdíj egyoldalú változtatásakor felsőbb fórumhoz lehessen fordulni.


Mihályi szerint a munkáltatók 27 százalékos TB-t fizetnek alkalmazottaik után, de az csak a költségvetési törvényben dől el, hogy abból a kormány mennyit költ egészségügyre, nyugdíjra. Nem számít, hogy az elmúlt 30 évben ki mennyit fizetett. Alkotmányjogi garanciák híján nincs hova fordulni, ha az állam úgy dönt, hogy nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva csökkenti, átcsoportosítja, vagy visszatartja a nyugdíjakat."

[link]



2018. febr. 4. 14:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a fatökű ellenzéket: most valamit letehetne az asztalra, hiszen csak akkor van esélye nyerni, ha a fidesz ilyen hibákat vét sorozatosan!

Nem tudom, hogy a Jobbiknál, az LMP-nél a Momentumnál nincs megszervezve a sajtófigyelés?!

2018. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
75%

"Nem értem a fatökű ellenzéket: most valamit letehetne az asztalra, hiszen csak akkor van esélye nyerni, ha a fidesz ilyen hibákat vét sorozatosan!"


sorozatosan ilyeneket művel amit ugyan leadnak az ellenzéki sajtók de az állam 10-100 milliárdokat költ propagandára


rengetegen tvt néznek csak amiben mi is megy? m1? tv2? még akkor is tovább hazudnak amikor jogerős bírósági ítélet van hogy helyesbítsék a hazugságaikat

2018. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
25%
A miből vette ki?
2018. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
50%

A történet magán egézség és nyugdíj önsegélyező pénzárakkal indult. Gyűlt a pénz.

Ahol pénz, ott tolvaj is akad.

A világ nagy részén rátette a kezét az állam ezekre a pénzekre, mondván: Majd ő "Igazságosan" üzemelteti.

Innen ered: csúszópénzért leszázalékolják az egézségest, a szegény rokkant meg forduljon föl.

A rend derék őrei ebből mehettek 20 év munkaviszony után nyugdíjba. Buszsofőrök és mások korengedménnyel. ( Mások pénzén )

Most ha kiszámoldod 45 évet dolgozol 65 éves korodig, férfi vagy, átlagéletkort élsz, a te + munkáltatód által befizetett nyugdíjjárulék (újabban szociális adó) felét nem látod viszont nyugellátásként.

Közben megy a sírás- rívás, hogy a rendszer fenntarthatatlan, mivel kevés a befizetés. Ez egyszerűen lopás. Pilótajáték. Elszedik a járulékot elköltik utána sírnak.

Érdekel téged, hogy a banknak nincsenek új betétesei, ha mész a pénzedért. Azért tetted oda, hogy befektessék, nem azért, hogy ellopják. Kormányunk így akarja (parasztosan) átvágni a gordiuszi csomót. Mit akarsz az nem is nyugdíjjárulék volt, hanem adó, amit át lehet csatornázni a V és Mészáros RT-be.

A magánnyugdíj pénztár azért volt pozitív, mivel legalább a járulék harmadát meghagyta a dolgozónál. Gyűlt a sok lé. Ahol pénz van ott tolvaj is akad.

2018. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

34 "Buszsofőrök és mások korengedménnyel. ( Mások pénzén ) ."


Azok nem mások pénzén mentek el, hanem a cég amely alkalmazta őket, MÁV, Volán, többletjárulékot fizetett állambácsinak a korengedmény miatt. Amennyivel előbb ment nyugdíjba, azt pedig egy összegben átutalta a munkáltató a tb kasszába.

2018. febr. 6. 14:34
 36/43 anonim ***** válasza:
63%
Pici kiegeszites: nem vezette ki az Alkotmanybol, mert a kalaptorveny nem alkotmany, es foleg nem torvenyes, azaz ervenytelen. Teljesen mindegy, hogyan csuri-csavarja a szinten ervenytelen kormany. Az Alkotmany ervenyben maradt es marad is mindaddig, amig a nep, a lakossag nem alkot ujat. (Emiatt ervenytelen a kalapsz.r is).
2018. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
41%

Igen elég érdekes dolog ez, már több alkotmányjogásztól olvastam ezt az álláspontot. Kérdés megint, ha itt lehetőség van törvényesen lépni mert ezek a dolgok így vannak akkor már megint miért nem csinál semmit az ellenzék? Ezek az alkotmányjogászok kiálltak a véleményükkel a nyilvánosság elé, az ellenzéknek marha jó dolga van, csak meg kellene ragadni a lehetőséget.

Bár ha azt veszem, hogy a lehető legbénább és legátlátszóbb módon csalta el a Fidesz a 2018-as választásokat az ellenzék meg mindeközben csak nézett bambán akkor mit csodálkozunk. Orbán Viktor április 9-én hajnalban már odavitte volna a tömeget az NVI épülete elé és ha kell elfoglalták volna az egészet, hogy ellenőrizhessék a papír alapú bizonyítékokat és a választási szoftvert is. Ide olyan ellenzéki habitus kellene sajnos, mint ami a bűnöző Orbánnak van.

2018. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 KulGery ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy a sok jó ember azt hitte, amit befizet nyugdíjra azt egy bank szerű valamibe fizeti be, ahol a befizetett pénz kamatozik, majd öregkorban havonta visszakapja. Nem. A nyugdíj egy pillanatnyi bevétel a kormánynak, amiből fizeti az aktuális nyugdíjat, és ha marad, akkor nem befekteti, hanem egyéb általa hasznosnak vélt dolgokra elkölti. Emiatt a nyugdíj fizetési keret erősen függ a pillanatnyi járulék fizetőktől. Ha kevesen dolgoznak, de sok a nyugdíjas, akkor nincs miből fizetni a sok nyugdíjat. Ezért volt értelme a magánnyugdíjpénztáraknak, amit persze szintén lenyúlt az állambácsi.
2018. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:

Jár a nyugdíj és a tb is. El kellene olvasni az ide vonatkozó jogszabályokat. Abban pontosabban megvan fogalmazva minden mint az alaptörvényben.

Mert ott van, hogy az embereknek joga van egészségügyi ellátáshoz, illetve joguk van nyugdíjhoz is.

Sehol nem írja sem az alaptörvény sem pedig más jogszabály, hogy nem lesz senkinek sem nyugdíja.

Egyébként pedig az állam 1970 óta akkor csökkentheti vagy veheti el amikor akarja. De pár kommunista országot kivéve mindenhol így van. Sehol nem jár alanyi jogon sem a nyudíj sem pedig az korházi ellátás.


Szívesen. :)

2021. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
47%

Nem vette ki. Alkotmányos jogod a nyugdíj és a korházi ellátás is.

Mondjuk én régen megszüntettem volna az állam helyében ezeket. Nem is vonnék el persze az emberektől ilyenekre pénzt. Takarítsanak szépen maguknak meg pénzt öreg korukra és nyúljanak zsebbe ha életmentésen túli orvosi beavatkozás kellene. Így működik nyugatabbra is normális helyeken. :)


De visszatérve a kérdésre. Az alkotmány önmagában nem szabályoz semmit. Csak arra épülnek a jogszabályok. Magyarországon pedig jelen pillanatban jogszabály mondja ki, hogy kötelező a nyugdíj és az orvosi ellátás. Szóval kéretik minden hülye kösse fel magát aki nem képes még a jogszabályokat sem értelmezni. Köszönöm! :)

2021. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!