Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka ennek a hatalmas...

Mi az oka ennek a hatalmas Göncz Árpád-kultusznak?

Figyelt kérdés

Magyarországon (elősorban a liberálisoknál) mostanában nagyon-nagyon erős lett a Göncz Árpád körül forgó erős személyikultusz.

Nem mondom én, hogy rossz elnök lett volna, de azért szerintem mindennek van határa. Néha már úgy tekintenek Göncz Árpádra, mint a szentek szentjére, mint magára a Második Megváltóra.


Ennek mi az oka?



#szent #liberalizmus #sérthetetlen #Göncz Árpád #szelyi kultusz #köztásasági elnök #Jézus megtestesülése
2018. febr. 4. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerény ember volt, sosem felejtette el honnan jött. Még a végakarata is az volt hogy ne díszsírhelye legyen hanem az Óbudai temető 16-os parcellájába temessék Bibó István és más 56-os elítéltek mellé.

Érdekes hogy a "személyi kultuszt" hozod fel, szerintem inkább csak tisztelik. Tisztelik mert ő még nem egy "aláírógép" volt mint mondjuk Áder, de Mádl Ferenc is már a Fidesznek kedvére tett.

2018. febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
32%
Rendkívülisége abban rejlett, hogy ő volt az egyetlen KE a rendszerváltás után, aki a ballibsi kormányokat (vagy épp ellenzéket) azok kénye-kedve szerint kiszolgálta. Náluk ez jelenti a függetlenséget, pártatlanságot.
2018. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem Göncz Árpádnak azért alakulhatott ki kultusza mert ő még egy olyan köztársasági elnök volt aki nem a kormánypártból vált ki. Sokan mondják, hogy Göncz SZDSZ-es volt, ezt nem tudom, mert nem éltem akkoriban és éppen ezért nem akarok hülyeségeket mondani (ha ez mégis megtörténik akkor mindenkitől elnézést kérek). Viszont nem volt MDF-es. Sőt, kifejezetten nagy volt a feszültség közte és az akkori miniszterelnök, Antall József között. Viszont a mostani köztársasági elnökeink mellett (Áder János, Novák Katalin), hihetetlennek tűnhet, hogy valaha volt olyan, hogy egy köztársasági elnök “pártatlan” lett volna (vagy legalábbis nem kormány párti)
2022. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!