Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért örülnek...

Az emberek miért örülnek annak, hogy egyre több összeszerelő üzem nyílik?

Figyelt kérdés

Az összeszerelő üzemekben hamar csökken a munkaerő,mert sokáig nem bírják az emberek.

Legalábbis a többség.

Akik maradnak hosszabb távon,azoknak az egészsége tönkre megy,és a magyar egészségügy állapota évről évre egyre rosszabb.


Őszintén ezeket a gyárakat korlátozni kellene,nem szaporítani.

Ráadásul vélhetően ezek pár évtized múlva automatizálva lesznek.Így tömegeknek munkát nem fog adni.


Miért nem valódi,embernek való munkahelyeket hoznak létre?


2018. febr. 6. 18:13
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
30%

"Van olyan,ahol 3szor mennek 12 órát,utána otthon vannak 3 napot.És váltott műszakban."


Meg olyan is ahol mindennap mennek 12 órában még szombat és vasárnap is. Na az igazán gáz. Még mikor a paraszt itt bizonygassa hogy de csak nyóc óra lehet.

2018. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
28%

"lakótelepi 80 IQ-s suttyókból nem fogsz Szilícium völgyet alapítani."


Az a baj hogy a kérdező is ez a kategória meg sok válaszoló.

Agy semmi.

2018. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Látom 31-es itt a matek zsenit akarod játszani,és nem azt fogod fel,amit írtam.


Köszi,5-ösre érettségiztem matekból és fel tudom fogni,hogy egy nap és egy hét hány órából áll.

2018. febr. 6. 20:16
 34/41 A kérdező kommentje:

"Még mikor a paraszt itt bizonygassa hogy de csak nyóc óra lehet."


Én már olyat is hallottam,aki Karácsonykor úgy örült,hogy szaloncukrot kaptak ajándékba,mint majom a farkának:d

Ezzel érvelt,hogy milyen jó ott dolgozni.

És valami nettó 130ért:D


Sajnos az ilyen egyszerű embereket tényleg ki is lehet használni rendesen..

2018. febr. 6. 20:26
 35/41 anonim ***** válasza:
Ki is szokták. És még megkérdik mi az hogy nem érsz rá vasárnap? Hát mi a fenét fogsz csinálni?
2018. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
91%
Igen lehet szidni ezeket az üzemeket. Én is ilyen helyen dolgozom. 12 éve ugyanott. Sose késett a pénz. Bejelentenek valós bruttóra. Bónuszok stb. Aztán el lehet menni egy magyar átlag maszekhoz ahol se betegállomány se fizetett szabadság. És ha szerencséd van bejelent minimálbérre. SzÉP kártyáról meg ingyen ebédről meg életében se hallott. Amíg azt 190- et kézhez kapom plusz az ilyen olyan bónuszok addig jól megvagyok egy ilyen helyen
2018. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Azért mert imádják a fideszt. Csak jobb ha szétszoptatják szalag mellett havi 100 ezerért. Én ilyen orbán szintű rablóknak is javítgatok. Kicserélek 10 konnektort és abból a 700 ezer forintból el vagyunk 2 hónapig...
2018. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
190é dógozna a faxom.
2018. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj,de az,hogy be vagy jelentve,alapnak kellene lennie.


Vagy,hogy a valóságnak megfelelőre jelentenek be.


Olyan helyre,ahol 8-10 órára 4 órásba jelentenek be,el sem lenne szabad menni dolgozni.


De ma már ez sem olyan nagyon nagy érv,mert a nyugdíjrendszer eléggé kakában van.

Így gyakorlatilag már olyan állami nyugdíjra nem nagyon számíthatsz,amiből meg lehet majd élni idősen.

Így meg teljesen mindegy,hogy hány éved van hivatalosan bedolgozva.

2018. febr. 6. 21:26
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Le lettem pontozva, pedig a #3-as hozzászóló egy nagyon fontos kérdésre világított rá:


>"Miért nem valódi,embernek való munkahelyeket hoznak létre?" Kik? Miért?<


Kiktől várjuk el, hogy embernek való munkahelyet hozzanak létre és ők miért hoznák létre? Ez egy nagyon nagyon fontos kérdés.

A nagy összeszerelő üzemeket a multik hozzák létre általában, akik idebaxnak egy gyártósort és lehet robotolni.

Fikázzuk ezeket, de valójában ezek fontos cégek, ugyanis az alacsony képzettségű rétegek munkáltatójának nyílt egy új alternatívája a McDonalds mellett :D

Most ezen röhögünk, de szalagmelós droidnak szinte majdnem mindenki elmehet, akik képesítés nélkül a többi területen csak munkanélküliek lennének.


De visszatérve a fontos kérdésre:

ki hozna létre olyan üzemeket amik tömegesen fel tudnák venni a szakmával rendelkező réteget és helyben, magasabb értéket állítanának elő jobb körülményekkel és feltételekkel?


Ehhez azért kell valami szakmai és üzleti érzék, némi rálátás, hogy egyáltalán a biztos alapok meglegyenek a működéshez.

Kell megfelelő felvevőpiac, megfelelő alapanyag, megfelelő minőségű munka és jól képzett, normálisan dolgozó munkások valamint rengeteg tőke vagy megfelelő banki háttér.


Ezek közül mi nincs:

-talán innovatív alapítók lennének, talán

-talán ezeknek meglenne a megfelelő vezetési képességei, gazdasági ismeretei és minden ami ahhoz szükséges, hogy ne dőljön be buli


Kell rengeteg tőke, hogy az alapanyagokra, melósokra, marketingre, rezsire mindenre jusson amíg fel nem pörög a biznisz. Ez akár egy 2-300 négyzetméteres cégnél is elérheti a 7 jegyű összeget.


Kell egy normális állam és egy normális bankrendszer ami támogatja az ilyen kkv-k létrejöttét és tartós fennmaradását.


Kell egy bank.. :D


Ja meg kellenek a normális melósok.


Most soroljuk fel hogy ezek közül mi található meg itthon:

.


Baromi jól hangzik, hogy valaki alapítson egy gyárat és hawaii van, de ki legyen az aki farzsebből beleöl akár milliárdokat úgy, hogy meg is térüljön?


Tehát az rendben van, hozzunk létre valódi, embernek való munkahelyet de ki csinálja és hogyan? Egyáltalán lesz hozzá munkaerő? A felkapottabb helyeken a jó szakmunkásokat már elvitték a tőkeerős cégek, ha ott indítod be a vállalkozást akkor brutál bérköltséged lesz ha versenyképes és jó munkaerőt akarsz.


Ha valami nem túl felkapott keleti megyesarokban akkor meg nem biztos, hogy lesz megfelelően képzett munkaerőd.


Én szívesen elfogadok a kérdezőtől bármilyen normális leírást, üzleti tervet vagy bármit, hogy mire gondol és hogy gondolja a normális munkahelyek létrehozását, engem érdekelne.

2018. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!