Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg olyan jó hely,...

Ha tényleg olyan jó hely, mint mondják akkor "B" multicég dolgozói miért akarnak sztrájkolni Miskolcon?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin meg bárhol másutt szóbakerül, hogy vidéken rosszak a fizetések mindig van egy-két arc, aki közli, hogy el kell menni dolgozni a B-be Miskolcra meg Hatvanba, mert ott olyan jók a munkakörülmények, hogy a dolgozók havonta járnak külföldre kirándulni, őket irigylik a diplomások, ki van nyalva a fenekük, pedig csak betanított munkások.

De ennek ellenére mégis a B hatvani gyárában volt, most meg a miskolci gyárban lesz figyelmeztető sztrájk, míg mondjuk a kecskeméti Mercinél nem, akkor lehet mégsem olyan álom munkahely ez, mint páran reklámozzák?

A kérdést nem véletlenül írom politika kategóriába, mert ha a vidéki rosszabb fizetéseket bárki felhozza, ez az egyik bezzeg üzem, hogy el kell menni dolgozni Miskolcra a B-be.



2018. febr. 8. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Azért akarnak sztrájkolni, mert nem akarja megadni nekik a 19%-os béremelést a cég. Ami lássuk be elég tetemes. A világ leggazdagabb gyárában is lehet sztrájk ha még jobb körülményeket akarnak az ott dolgozók kiharcolni maguknak. Ebben a formában a kérdésnek semmi értelme.
2018. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nézd első, ennek a multinak, valami elképesztően jó netes megítélése van, és furcsállom, hogyha tényleg ez lenne a melósparadicsom, mint azt páran mondják, akkor egyáltalán miért merül fel a sztrájknak pusztán a gondolata is?
2018. febr. 8. 16:21
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Látom nem érted amit mondtam. Miért ne sztárjkolhatnék ha még többet kereshetek ha bejön ?!?!??!?!?
2018. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Inkább te nem érted mire célzok, eddig akárhányszor került szóba az a cég mindig és mindenki azzal jött, hogy ott aztán minden szuper és csuda jó. Ha ez így van, akkor miért nem adják meg a béremelést? Vagy akkor mégsem olyan csuda jó hely?
2018. febr. 8. 16:25
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Én még egyszer sem láttam ilyen érvet. Jól sejtem, hogy ez megint egy olyan kérdés, ahol a kérdező kitalál valamit, aztán jól felháborodik rajta?
2018. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem jól sejted.


"A szikszói Hellben vagy a miskolci Boschban dolgozó ismerőseim úgy járnak külföldre, mintha ingyen lenne.

Párizs, Róma, London, egy év alatt."


"A Bosch pedig egy igazi munkások paradicsoma :). Én hivatalban melózom, a tesóm a kérdéses Boschban, és én szoktam féltékeny lenni rá, nem fordítva. Olcsó kaja, ingyen cuccok, rendes karácsonyi ajándék, utazgatások, ingyen nyelvtanfolyam, néha már azzal hülyítem, hogy a Bosch igazából a Mikulás titkos helyi üzeme és nézzen jól körül, ha nagyon keresi, tuti talál valahol egy dolgozói Xbox-szobát is minibárral :)."


Ez csak kettő olyan, amiben, most akkor nevezzük nevén a Boscht reklámozzák.

2018. febr. 8. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért?

Nyugati minőséget és menniységet kell produkálni keleti bérekért.

2018. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

"Inkább te nem érted mire célzok, eddig akárhányszor került szóba az a cég mindig és mindenki azzal jött, hogy ott aztán minden szuper és csuda jó. Ha ez így van, akkor miért nem adják meg a béremelést? Vagy akkor mégsem olyan csuda jó hely?"


Továbbra sincs semmi értelme annak amit írsz. Ha már cél nélküli kérdéseket gyártasz legalább gondold végig, hogy mi az amiről beszélni akarsz. Nincs olyan munkáltató a világon aki szemrebbenés nélkül 19%-ot emel a béreken, bemondásra, 7000 embernek. Ez üzlet. Ettől nem lesz rosszabb munkahely. Valószínűleg a sztrájk hírére, vagy esetleg egy sztrájkot követően 15% körüli emelésben meg fognak állapodni a szakszervezettel.

2018. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én például értem mi a kérdező problémája. Amikor csak hasonló kérdés merült fel, mindig(!) az adott cégek lettek követendő példának beállítva. Most pedig sztrájk.

De nem tudok mit hozzáfűzni, sosem dolgoztam ott, nem is a közelben lakom. Bár az is érdekes, hogy miért pont a politika kategóriában kell ezeket kitárgyalni.

2018. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kilencedik válaszoló, köszi te végre már érted, nem az zavar, hogy sztrájkolnak, az zavar, hogy közben meg úgy van az interneten reklámozva a Bosch és nem csak a GYKn, mint idéztem, hogy egy melós mennyország, és vagyonokat lehet keresni.
2018. febr. 8. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!