Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közalkalmazotti bértáblát...

A közalkalmazotti bértáblát mikor igyekeznek korrigálni? Egyáltalán miért megy bárki közalkalmazottnak?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén, nem is értem,hogy egy egyáltalán minek megy valaki közalkalmazottnak, főleg diplomával.

Havi 130-140 ezerért aztán baromira megéri végigtanulni az egyetemet.Olyan, mint az ablakon kidobott idő és pénz, ami sohasem térül meg.



Van egy közeli nyelvtanár ismerősöm, ő tanított meg németül.Ő soha életében nem volt közalkalmazott, mindig privát nyelviskolákban dolgozott, a dupláját keresi,mint közalkalmazottként keresné.Aztán, rugalmas a beosztása, motivált embereket tanít.

Ő azt mondta, hogyha most elmenne közalkalmazottnak, akkor valami nettó 130 ezer lenne a kezdője, mivel még sohasem volt közalkalmazott.


A közszféra bérei nevetségesek.


Én még azt nem értem, hogy egy budapesti vagy győri közalkalmazott,hogyan tudja magát fenntartani.Abból a bagónyi fizetésből fizetni a számlákat,meg mellette táplálkozni,ruházkodni.

A nyaralást elfelejtheti, autót sem fog tudni fenntartani,szervizelni, uszodabérlet, lakástatarozás szintén kilőve.


2018. febr. 9. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért megy bárki közalkalmazottnak, azt nem tudom. Én azért, mert gyerekkorom óta volt egy elképzelésem arról, hogy mit szeretnék majd csinálni, és ez felnőtt koromra sem változott. A főiskola volt életem legszebb négy éve, és történetesen a munkahelyemet és a munkámat is imádom. Nem keresek sokat, de mindennap úgy megyek dolgozni, hogy jól érzem magam abban, amit csinálok. Nekem ez sokkal fontosabb, mint hogy abban a kevés szabadidőmben milyen tárgyak vesznek körül, illetve hogy hova megyek nyaralni.
2018. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én a diplomámra egy befektetésként tekintek, ma már kijelenthetem,hogy megtérült a sok befektetett idő,pénz.


A munkámat nem utálom, de nem is szeretem, számomra közömbös.Viszont, fontos,hogy jó legyek vele.


Ha a közszférában dolgoznék nem lenne pénz hobbira, nem tudnék utazgatni sem.

2018. febr. 9. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.


Egyrészről a közalkalmazottak bérét nyilván közpénzből lehet(ne) emelni, ami azt jelenti, hogy több adót kellene beszedni, és már így is a fizetésünk közel fele adóra megy el. (Persze az is lehetne, hogy nem kell több adót szedni, hanem a már meglevőt jobban költenék el, kevesebbet lopnának belőle, de azért legyünk már realisták).


Másrészt ugye ott van az a kérdés, hogy mennyire életképes (piacképes) tudást ad a közoktatás, és érdemes-e egyáltalán ebben a formában fenntartani. Aki megteheti, az valahogy mindig valamilyen magániskolába juttatja be a gyerekét (kifizati vagy alapítványon keresztül), merthogy ott sokkal jobb oktatást kap. Szóval ezek szerint a piaci alapon működő oktatás jobb minőségű, mert a legjobb tanárok oda mennek (több a pénz).


Aztán persze jön a következő kérdés, hogy de akkor mi lesz azokkal, akik nem tudják ezt kifizetni? Van-e annyi jótékony, adakozó ember, hogy finanszírozni tudjanak elegendő alapítványi helyet ilyen iskolákban?


Szóval nagyon sok szempont van, amik mind igazak lehetnek, mégis egymással is ellentétesek.


Hogy gyakorlatias választ is adjak:


"A közalkalmazotti bértáblát mikor igyekeznek korrigálni?"

Választások előtt.

2018. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Választások előtt."


10 éve nem korrigálták. Most sem.

2018. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
azért mert vannak emberek akik nem alkalmasak rendes munkára
2018. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"azért mert vannak emberek akik nem alkalmasak rendes munkára"


Pl?

2018. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Aki nem bírja a versenyszféra elvárásait, az elmehet valami hivatalba kávézgatni meg iratokon ülni.


Hasonlítsd össze egy levéltári alkalmazott kötelességeit egy gyári melóséval.

2018. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aha, 7-es, tehát akkor az megy orvosnak meg tanárnak, aki alkalmatlan arra, hogy telefonokat szereljen össze szalag mellett, telemarkentinggel zaklassa a népet, vagy adatokat rögzítsen egy magáncégnél vagy épp multinál.

Érdekes logika.

2018. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Hasonlítsd össze egy levéltári alkalmazott kötelességeit"


Szóval te levéltárban dolgozol, hogy ismered a kötelességeiket?


Tisztában vagy azzal, hogy ha közalkalmazottaknak csak a fele felállna és a versenyszférában helyezkedne el, akkor ez neked a szalag mellett mennyi kellemetlenséget okozna?

2018. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!