Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 1945-től kezdve vallásüldöz...

Ha 1945-től kezdve vallásüldözés volt Magyarországon, akkor miért van ennyi vallásos ember?

Figyelt kérdés

Tele van az ország olyan öregasszonyokkal, akik a fél életüket a templomban töltik és hallgatják a plébános urakat, hogy a Fideszre kell szavazni.

De ha üldözték őket, akkor hogy lehetnek ilyen sokan vallásosak?



2018. febr. 9. 20:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

"Aki azt mondja, hogy üldözték a vallásosságot, az hazudik."


Gőzöd sincs, hogy mit beszélsz...


Anyámat letolta a tanárom, hogy megengedte, hogy első áldozó legyek.

Apámat vegzálták a munkahelyén, mert anyám vasárnaponként templomba járt.

Volt idő, hogy tanárképzőbe, tanítóképzőbe nem vettek fel olyat, aki járt templomba.


Szóval hatalmas volt a nyomás, ameddig bele nem kényszerítették a papokat, hogy időnként dicsérjék a rendszert... Utána lazult egy kicsit a rendszer.

2018. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%

"és hallgatják a plébános urakat, hogy a Fideszre kell szavazni. "


ja...


De amikor Frenc pápa azt mondta hogy a migránsokat be kell engedni, az összes ballib megmondóember felfedezte magában Jézust, és teli torokból emlékeztette a magyar hívőket a Szentatya szavaira.


De hát ezek nem tudják, hogy Szent István óta a pápának nincs hatalma a magyar egyház felett. A magyar nép tiszteli, de nem fogadja el maga felett uralkodónak.

2018. febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12-13.


Ott voltam, bocs. De lehet, hogy ez más volt helyileg is, időszakonként is. Engem fölvettek az egyetemre, 75-ben; elsőáldoztam, bérmálkoztam, nem volt titok, láttam tanárokat is a templomban. Igaz, kisz tag is voltam.

És voltak környékbeli ismerősök is, nekik se volt bajuk.


De elismerem, különleges hely volt. Mint ma is a Márfi Gyulával.


De pl. Lengyelországban még párttagok is jártak templomba, ha igaz. És a lengyel hallgatók Pesten is jártak a magyar katolikus misére. Többen együtt.

2018. febr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem üldöztek, mert nyugodtan konfirmálhattam és templomban nősültem. Az más kérdés, hogy nem tömtek minden bohóc-szektát állami támogatással mint most...
2018. febr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
A jelek szerint nem üldözték eléggé.
2018. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mert a hitet nem lehet adminisztrációs eszközökkel kiirtani. Erre a kommunistáink is rájöttek a 60-as évek után, amikor próbáltak valamelyest lazítani. Előtte persze Rákosiék megkísérelték a terrorral az egyház teljes felszámolását. De azért mert ők papokat börtönöztek be és mindenki figyelt mindenkit, otthon megmaradt a vallásosság.


"Aki azt mondja, hogy üldözték a vallásosságot, az hazudik."

Ja, ezért indult el még 1961-ben is (!) nyíltan egyházellenes letartóztatási hullám a Fekete Hollók fedőnevű akció keretében, ahol koholt vádak alapján 3-400 embert tartóztattak le pusztán azért, mert egyházi közösségeket szerveztek "illegálisan". Hát, ennyire működött szabadon hitélet (és már nem a Rákosi-korszakról beszélünk). A hit nem a "megkereszteljük a gyereket" témáig terjed. Egészen 1989-ig be voltak tiltva az egyházi egyesületek, csoportok. Nem volt pápai nuncius, Magyarország nem tartott fenn diplomáciai kapcsolatot a Szentszékkel. A püspökkinevezések mondhatni állami kézben voltak - az volt püspök, akit az állam akart és nem az, akit a Szentszék (ennek egyébként rendkívül romboló hatása volt). Az Állami Egyházügyi Hivatal gyakorolta a hatalmat az egyház felett, természetesen besúgókkal, agitációs eszközökkel, negatív propagandával, stb.

2018. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mert az emberi butaság végtelen. A neveltetés tényleg fontos. Abban hiszel általában, amiben a szüleid. Ha muszlimok, Mohamedben, ha zsidók, Mózesben, stb. Ha nem vallásosak, te sem leszel az általában szerintem. A vallási babona sajnos még mindig nagyon elterjedt.
2018. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16


Szerintem akkoriban a közösség, a csoport volt a baj, nem a vallásosság. Egy család nyugodtan lehetett vallásos. Csoportot nem vallásosat se lehetett szervezni, valahogy az mindenkinek nyilvánvaló volt.

A Népfront által szervezett "baráti társaságokhoz" lehetett csatlakozni. Amik a szakszervezeti székházakban tartották az összejöveteleteiket.


De a kérdés a vallásosságra vonatkozott. Nekem is megvan az elsőáldozási csoportképem, van rajta vagy 30 lány, a fiúk külön voltak. Manapság sokan feltesznek fb helytörténeti csoportokhoz is elsőáldozási, konfirmálási képeket.

Hittanra jöhettek volna mások is, év elején többször is körbejártak, hogy ki akar jelentkezni. És kb tudtuk, hogy melyik gyerekek voltak reformátusok, és kik zsidók, mert összetartottak.

ha figyeltek, vagy jelentettek, azt nem tudtuk, nem volt téma.


És felnőtten is, tudtuk, hogy melyik pl.orvos, tanár vallásos.

2018. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18, persze, de a kereszténység nem arról szól, hogy otthon 4 fal között imádkozgatsz.

Persze, nem tudták betiltani a szentmiséket, de azért meg lehet nézni, hogy az Agitációs és Propaganda Osztály milyen munkát folytatott.

2018. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Semmi hátrány nem ért. Vasárnap jártam templomba, a munkahelyemen dolgoztam. Senki egy rossz szót nem szólt hozzám...Lehet akit üldöztek, az szeretett volna párttitkár is lenni, meg presbiter is egyszerre..
2018. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!