Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 1945-től kezdve vallásüldöz...

Ha 1945-től kezdve vallásüldözés volt Magyarországon, akkor miért van ennyi vallásos ember?

Figyelt kérdés

Tele van az ország olyan öregasszonyokkal, akik a fél életüket a templomban töltik és hallgatják a plébános urakat, hogy a Fideszre kell szavazni.

De ha üldözték őket, akkor hogy lehetnek ilyen sokan vallásosak?



2018. febr. 9. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%

Azok akik most öregként a templomban hajbókolnak, azok 30 éve ugyanígy hajbókoltak Marx meg Lenin tanai előtt, templom helyett meg a komcsi gyűlésekre jártak. Egyszerűen szolgalelkűek és hinniük kell valamiben.


Tele van az ország komcsiból átvedlett keresztényekkel. A legelvakultabb komcsik mostanra Jehovák meg Hitgyülisek lettek, a normális emberek meg leszarják mindkettőt, épp mint akkor.

2018. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
ööö, működött az egyház csak kicsit vissza lett nyírbálva meg kordák között de működött...
2018. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2


De én úgy hallottam, hogy a komcsik rendesen hadjáratot folytattak a vallások ellen.

2018. febr. 9. 20:54
 4/21 anonim ***** válasza:
9%

Nyugi nem volt annyira vallásüldözés, csak éppen nem volt aktuális a vallás. Bezzeg most aktuális. Ráadásul ugyanazok propagálják a vallásokat, akik a kommunizmusból is jól éltek.

Ugyanazok, értsd ugyanazok a családok.

2018. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
csak az elején kicsit szétcsaptak közöttük meg főleg a szerztesrendeket záratták be, de a papi szolgálatok működtek...
2018. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

"De én úgy hallottam, hogy a komcsik rendesen hadjáratot folytattak a vallások ellen"

De a teljes hatalomátvétel 1949-ben volt. 1945-től '49-ig előfordulhatott olyan is, hogy egy református lelkész volt a köztársasági elnök. Szerinted milyen vallásüldözés volt akkor?

1949-től 1956-ig volt "rendes" vallásüldözés, mégpedig a Népek Nagy Tanítómestere, közismertebb nevén Sztálin tanai alapján. Miután 1956 leszámolt a sztálinizmussal Magyarországon, a Kádár-rendszer már megengedőbb volt. Rájöttek, hogy nem abból lesz rendszerellenes viselkedés, ha engedik az egyházak működését, ráadásul az ún. történelmi meg nemzeti egyházak némi aprópénzért simán eladják magukat akármilyen köztörvényes tovajbandának, amit éppen "kormány" címszó alatt emlegetnek.

A vallásosak egyik része innen jön: azoktól, akiket a nagymama nevelt vallásosságra, esetleg a városban párttisztséget vállaló, a nagymama falujában meg a templomban első sorban ülő (oda már nem ért el a titkosszolgálat) szülők neveltek. A másik része meg azoktól, akik még 1989 elején is meggyőződéses kommunisták voltak, de 1990 húsvétján már minden bűnüket meggyónva (közben biztosan volt keresztelkedés és elsőáldozás is jó pénzért) eltántoríthatatlan keresztények lettek. Azóta pedig egyre népszerűbb a "nemzethy-keresztyén-mindegymilyencsaknemzsidó" kurzus, így gyűlnek az ünnepi misén a mellüket verő díszkeresztény parasztok.

2018. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Pont ezért, mert sokáig 'tilos' volt.

Nagyon sok, amíg tilos volt, nem volt 'vallásos', de amint szabadott, éltek a lehetőségükkel, s a közegben maradtak.

De sok faluban a templom tölti be a régi 'közösségi ház', vagy szövőház szerepét. Ott folyik a közösségi élet, ezért ott találkoznak az emberek. Ferdítve (de még is), kicsit mint a férfiak egy részének a kocsma. Annak a részének, aki a kocsmába nem berúgni megy, hanem a haverjaival, barátaival találkozni, s egész este 1, max 2 sört elkortyolva beszélgetni

2018. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

"De én úgy hallottam, hogy a komcsik rendesen hadjáratot folytattak a vallások ellen."


Hát, ha hiszed ha nem, most egyharmad annyi pap van, mint akkor volt. Bizony a 21. század "szelleme" jobban nyirbálja a kereszténységet, mint a kommunizmus. Pár évtized, és alig lesz pap az országban.

2018. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Hol hallottad ezt az ökörséget?


PL. a hatvanas években az iskolákban többször kellett körbejárni, hogy tényleg nem akar-e még valaki fölíratkozni hittanra.

A reverendás pap az iskolába jött, az egyik tanteremben tartotta a hittanoktatást, az elsőáldozásra, aztán a bérmálkozásra felkészítést. Ugyanazoknak, akik kisdobosok meg úttörők is voltak.

Senki nem üldözött. Nyugodtan lehetett misére járni, ha valaki akart, jártak is sokan. Veszprémben legalábbis.


Aki azt mondja, hogy üldözték a vallásosságot, az hazudik.

2018. febr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Én a hatvanas években születtem, de senkit nem ismerek, akit ne kereszteltek volna meg. A szüleim templomban esküdtek, mert bár nem voltak vallásosak, de a szüleik igen. A kortársaim is majdnem mind templomban esküdtek, "mert az szebb".

Az iskolában azt tanultuk, hogy a vallás majd magától megszűnik, mert nem lesz rá szükség, az ugyanis az uralkodó osztály elnyomó eszköze, és ha nem lesz elnyomás, nem lesz szükség a vallásra, csak türelmesnek kell lenni.

A párttagoknak, vezető beosztású embereknek viszont tényleg nem volt szabad templomba járni, mert ugye milyen példát mutatnak...

2018. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!