Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona már harmadszor fogja...

Vona már harmadszor fogja elveszíteni a választásokat. Miért nem ad esélyt másnak?

Figyelt kérdés
Így soha nem fog nyerni a Jobbik.

#Jobbik #Vona Gábor #Mondjon le!
2018. febr. 9. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, azt mondta, hogy lemond, ha most sem nyer. Kíváncsian várom...
2018. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gál Zoé ***** válasza:
35%
Ugyan olyan ő is mint Gyurcsány. Nem látja, hogy útban van és miatta nem tudnak haladni. Az iszlámimádó elszólásai miatt már így is elveszítették a szavazóik felét. Komolyan van egy olyan érzésem, hogy őt is meg Gyurcsányt is a Fidesz irányítja, hogy ne legyen normális ellenzék Magyarországon.
2018. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gál Zoé ***** válasza:
59%
Most rákerestem és elvileg tényleg le fog mondani, ha nem nyernek. Nem lesz kár érte.
2018. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
nem az a legnagyobb gond, hogy Vona harmadjára bukik. hanem, hogy Orbán nyer negyedjére. ez még rosszabb.
2018. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%
jaj gyerkőcök! de naívak vagytok! ő pont erre lett kitalálva, ő pont így jó a "centrális erőtérnek"...
2018. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Ne aggódj Vonáért: szerintem akkor sem éri utol Orbánt, aki eddig négyszer bukott - most lesz az ötödik!
2018. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű. A volt töritanárom akkor végzett egyetemen, mikor a Vona kezdett, és az egész kar szinte felhorkant, hogy ki ez a gyerek, és hogy van ilyen jó beszélőkéje.

Borzalmasan karakán volt elvileg, s meggyőző. Utána akkor ott el is kezdődött a Jobbik, sötöbö.


Ha nincs Vona, az életben nem jut el a Jobbik 20% környékére. Vona a Jobbik Orbánja. Ha Orbán repül, a Fidesznek annyi. Ha Vona repül...?



S megint, ez a szituáció így kicsit komplex.

A régi Jobbik esélytelen lenne egy választási győzelemre. A szélsőjobboldali, radikális eszmével meg lehet fogni egy relatíve nagy, és hűséges tömeget, de az sosem lesz elég arra, hogy győzelemre vigye őket. 20%ra elég tud lenni, de annál többre nem, s ezt Vona is tudja, nem buta gyerek Ő.


Ezért próbálta már másodszorra ezt a centralizálást, hogy a fideszből kiszeretett, meg a jobb-közép érzelmű, MDF megszűnése óta szavazni el nem menő embereket megszólítsa. Nem jött össze, mert a 'kicsit rasszista' múltja a pártnak volt egy olyan visszatartó erő, hogy nem bíztak bennük (ellenben a radikálisokat szépen elvesztették). Balos vagyok, de ha ezt félreteszem, akkor sem bízom én se a Jobbikban, hogy 'cukik maradnak'. Na de mindegy.



Ha Vona koccol választás után, akkor meg... ki jöjjön? Ki lesz A vezető a Jobbikban? Visszajön a nerd fighter Novák Előd? Srác úgy néz ki, mint egy IT-n végzett szűz irodahuszár.

Ex próbaidős Toroczkai? Morvai? :D :D :D

Mást meg kb fel se tudok sorolni, akiről a közéletben is esett egyáltalán szó.


Ha elküldik Vonát (vagy maga megy el) választás után, akkor bár nincs jósgömböm, de 2022-ben kb a bejutásért fog harcolni a Jobbik. Főleg ha hozzávesszük, hogy Vona valószínűleg alapítana egy új pártot, valami centrális jobb oldalit, ami csak azt eredményezné, hogy az egész támogatói bázisuk kettészakadna:

- a jobb-közép párti tömeg menne Vonával az új párthoz

- a radikálisabb pedig menne a Jobbikkal

S akkor az egy, 15-20% körüli pártból lenne 2, 8-10%os. Orbán Viktor meg csak tapsolna örömében, hogy már nem a 2/3-t kell várni, hanem a 9/10-t

2018. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Morvai jó érzékkel jön haza...


Vona viszi az elcukisodott Jobbikot, Morvai meg újjászervezi a radikális nemzeti oldalt...


És Morvainak az is az előnye, hogy jogász is, meg komoly tapasztalatai vannak a nemzetközi politikában is, és tudja, hogy hogy működik Brüszel.

2018. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
"Így soha nem fog nyerni a Jobbik". És nélküle? A radikalizmusból kihozták a maximumot. Épp ezért próbálkozik Vona a "néppártosodással", igaz, eddig nem sok sikerrel.
2018. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Morvai karizmatikus, szimpatikus, ki tudja. Talán beérett. Kár hogy a származása miatt csakis áruló lehet.
2018. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!