Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szabályozzák itthon...

Miért nem szabályozzák itthon az alkoholfogyasztást? Miért elfogadott ez ami történik?

Figyelt kérdés
Magyarországot az alkohol tette tönkre. Miért elfogadott az hogy munka előtt bepiálnak az emberek, és este is? Miért elfogadott, ha a piás apa ver a feleségét/gyerekeit? Miért nem fogják fel, hogy az alkohol rengeteg családot szakított szét? Miért nem lehet drogként kezelni? Mert az amúgy. Tudom, része a kultúránknak, meg vallásoknak is de ami itt folyik már nagyon nem buli. Be kéne vezetni, hogy havonta mennyit lehet miből venni. Az összes házi főzdét bezáratni, stb. Illetve miért van az, hogy 10- ből 6 helyen kiskorúaknak simán kiadják az alkoholt?
2018. febr. 11. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahol eddig betiltották, ott olyan mértékű csempészet alakult ki, hogy többe került az üldözése mint az engedélyezése: így az állam lopja ki a szemét az embereknek a horror adókkal, ha betiltják, akkor a csempészbandák nyúlják le - ráadásul lehet, hogy mérgező sz@rt árulva!

Azért hülyék az emberek a piától, mert így is iszonyúan rossz minőséget iszik a többség: olyan "pálinkát" ami az életben egy szem gyümölcsöt nem látott, a "kannás borok" - amik az emberben erjednek meg igazán...

Ahol minőségi piát vedelnek a népek valamivel kevesebb az agresszió (ha nem vegyítik droggal).

Se a piát se a prostikat nem tudta egyetlen rendszer sem betiltani!!! Viszont irdatlan pénzek kidobásával próbálták üldözni - minden eredmény nélkül!

Ahol ép elméjű törvényalkotók vannak, ott ezeket ésszerűen szabályozzák - ez a legolcsóbb megoldás!

Ha nálunk bármilyen szabályozást bevezetnének, akkor azonnal lennének kivételek, előnyben részesítettek, és olyanok akik ezt (is) meglovagolnák - a többiek kárára!

2018. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

"meg vallásoknak"


Éppen ellenkezőleg! Én vallásos vagyok, és nem iszok alkoholt! Az alkohol nem része egyetlen vallásnak sem, sőt, éppen ellenkezőleg!

2018. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Miért elfogadott?

Azért, mert a magyar kultúra része. Azt meg persze védeni kell, mert tökéletes.

2018. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Mert pénz van benne és "kultúralkatrész."


A füvet legalizálnám ezt meg betiltanám. Persze ez én vagyok.


Másrészt aki romlott kaját eszik megbetegszik aki meg romlott gyümölcsöt iszik az is. Logikus nem?

2018. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

,,Az alkohol nem része egyetlen vallásnak sem, sőt, éppen ellenkezőleg!" Dehogynem része! Úrvacsoráról hallottál már?

2018. febr. 11. 14:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a baj a képviseleti demokráciákkal, nem igen lehet olyan törvényt hozni, ami "mindenkit" felháborít. (Amúgy meg erőforrás sem lenne ellenőrizni, megoldanák feketén, és kiesne egy csomó adóbevétel.)
2018. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

4.

Savanyú káposzta? Joghurt?

2018. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A helyzet sokkal rosszabb, a WHO jelentése szerint az alkohol az egyik fő oka, hogy a magyarok hamarabb halnak az EU-átlagnál (meg a cigi, a magyaros ételek és a mozgáshiány).


De azért szerintem nincs szükség ennyire szélsőséges lépésekre, elég lenne Soros-plakátok helyett a kulturált alkoholfogyasztásra buzdítani az embereket.

2018. febr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha rajtam múlna,én biztos betiltanám.


Soha nem volt részeg,nem is hiányzik.


Nevetséges,hogy a marihuána illegális(azzal sem élek),amikor az alkohol sokkal károsabb.


Rengeteg rokonom,ismerősöm iszik.Taszítóak.

Ja,és mindig győzködnek mindenkit,hogy ők nem alkoholisták,csak mert naponta este megisznak 3-4 doboz sört..

2018. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Éppen ellenkezőleg! Én vallásos vagyok, és nem iszok alkoholt! Az alkohol nem része egyetlen vallásnak sem"


Ja,hogyne.

Amikor ilyen prolik lehúzzák a felest,akkor mondják "Isten,Isten!"

2018. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!