Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz az emberek 90%-a...

Miért néz az emberek 90%-a hülyének amiért BARF szerint etetek? Ennyire nem elfogadott még itthon?

Figyelt kérdés
Gyenge gyomrú shar pei minden tápot kipróbáltunk, de nem váltak be csak ideig-óráig. A nyers hús a mindene, kap szépen csirkenyakat, farhátat, melle húsát, combot (utóbbi kettő kicsontozva), nyulat, marhát, sorolhatnám... Ezek mellé zöldség+gyümölcs és kiegészítő vitamin. Úgy vettem észre, hogy nem is a hússal hanem a nyers részével vannak problémáik, ilyeneket mondanak hogy "Jézusom..." hüledeznek meg az a tipikus "Hát te tudod, de én biztos nem adnám nyersen a kutyámnak!"... Anyukám is csak hümmög mindig, és időnként megjegyzi, hogy a nem tudom ki azért megfőzte a vizslájának a húst... Most ezekre mit mondjak? Egészséges, fényes a szőre, jó súlyban van, ennél többet nem igen tudok mondani, meg persze árban is jobban kijövök. Ennek ellenére mintha az emberek nem értenék, vagy tartanának tőle, esetleg amerikai hülyeségnek gondolják, ennyire nem elterjedt itthon? Ti mit mondotok az idióta kérdésekre?
2013. okt. 29. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Ez is egy divat hullám,mint az embereknél a minden féle étrend.Kicsit hülyén hangzik,hogy a kutyák is ezt majmolják már,ez kicsit túlzás.Régen is így ettek a kutyák,nem vacakoltak főzéssel,nincs ebben semmi rendkívüli,csak új csomagolásban adják el a régit.
2013. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%
Én meg azt unom, hogy lassan már az lesz rossz gazda aki jó minőségű táppal etet és nem istenkirály barfos, prey-es meg anyámkínja. Ha már itt tartunk honnan veszik a hozzávalókat? Lefogadom, hogy a legtöbb ember nem a kertjében növelgeti a zöldséget bele, és nem a Józsi bácsi biofamrjáról veszi a husikát. Ilyen alapon meg kár verni a mellüket, mert a bolti cuccokban legalább annyi méreg van mint a tápban.
2013. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Én azt, hogy még nem hallottam olyan kutyáról, akinek ettől lett volna baja, pedig a fb csoportban most már 1000+ tag van. De nem szoktam erőltetni, nem erőszak a disznótor :)
2013. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az emberek többsége azért is hülyének nézi a kutyásokat, amiért beengedik az állatot a lakásba.

"kutya nem való a lakásba" -ezt 2x is megkaptam múlt héten.

Ezek után nincs min csodálkozni. Le vagyunk maradva az állattartás kultúrájában is :(

2013. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

mi köze van hozzá másnak? :D

lassan én is áttérek nyersre, most 7 hónapos a kiskutyám.

max ha kérdezik, annyit mondok majd, hogy nyerset kap és kész. vagy azt mondom hogy xy tápot kapja és kész.

2013. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nah nekem még a normálisabb kutyások is érdekesen néznek :D

Amikor megemlítem hogy bárányt, nyulat, meg lazacot eszik a kutya ^^

Nekem anyuék elsőre furán néztek, több mint egy éve etetek nyersen, már megszokták.. olcsóbban jövök ki mint ha valami übersuperprémium táppal etetnék.

Egyébként nincs baj a tápokkal, ha jó a táp.. de az emberek töbségének még azt is nehéz elmagyarázni hogy ne pedirgét vegyen mert hazudnak a reklámban.. :D

2013. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
mindenki úgy költ a kutyájára ahogy akar,meg amit akar,de amikor én nem eszem nyulat meg marhát,ez az a pont amikor Ha BARF ot emleget valaki,elegem lesz.Emberek ėheznek két szomszéddal arrébb,más meg melle húsát nyomja a kutyába.Ez ma bocs,de olyan luxus,ami a bolond ember luxusa,ne csodálkozz,ha kicsit furán néznek rád az emberek.ha csak annyit mondasz,nyers koszt,azzal sokkal inkább elfogadnak,mint ha divatos rövidiítéseket használsz.
2013. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Bár mellet tudnék adni a kutyának is :D De nem, el vagy tévedve, általában zuzát meg mindenféle állat szívét eszik az enyémek, a max. ár, ameddig szerintem a legtöbben elmennek, az a 6-700 Ft/kg, de inkább mindenki 2-400 között igyekszik maradni. Azért nem kapsz színhúst, ne aggódj.
2013. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem minden nap mellett meg combot kap, de néha belefér a keretünkbe és ezért nagyon keményen meg is dolgozom. 80%-ban olcsóbb húsokat kap, egyébként ha az ember nagy tételben veszi a nyesedéket mondjuk (épp vadhúst tudtunk így beszerezni), akkor sokkal olcsóbban kijön mint a táp (Real Nature tápból 2 hétre SE elég az 5 kiló, ami 7500 Forint...) ráadásul a kutya meg se eszi, én ezt untam meg. Persze volt hogy egy hétig éhezett aztán nagy finnyásan evett belőle, de minek koplaljon ha van más, olcsóbb, egészségesebb dolog amit adhatok neki és még szereti is?
2013. okt. 29. 20:00
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem átlagba olyan 300-400ft/kilóra jön ki az etetés az azért nem akkora luxus, havi szinten olyan 10-12ezret költök húsra a kutyának. Ugyan ezt a kutyát tápból (brit care-ből) olyan 18.000ből etettem :D Orijenből olyan 34000körül lenne a havi etetése..


Meg kell találni azokat a helyeket amik olcsók a környéken.. én nem rég székesfehérvárra mentem le 60kiló szarvasért.. az úttal együtt jött ki 300ft/kilóra :D De veszek nyúlfejet 70ftért pl... A bárány már húzósabb cucc aztényleg 400-500ft...

2013. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!