Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok szeretnek h Erdelyt...

A magyarok szeretnek h Erdelyt Magyarorszaghoz kapcsoljak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 19:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Inkább autonómiát adnék nekik, aztán szorosabb együttműködést kellene produkálni először.
2010. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudok a többség nevében nyilatkozni, itt a fórumon pedig nem fogsz reális választ kapni. Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy az ember mindig akkor válik a legnacionalistábbá, amikor látja, hogy más nemzet irányítja a hazáját. Szóval szerintem Trianon nagyon sok embernek fáj és nagyon sokan tartják igazságtalannak.
2010. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
A magyarok természetesen szeretnék. Hangsúlyozom, a magyarok!
2010. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
Én meg külön országnak tenném meg Erdélyt.
2010. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
54%

Igen, nagyon jó lenne, ha minden terület visszatérne végre, mert ez az igazságtalan helyzet nem lehet örök. De ahhoz először a maradék Magyarországot kell helyretenni, minden értelemben, gondolok itt a hazafias, katonai szellemű nevelésre, a megfelelő MAGYAR népszaporulat elérésére (biztonságos körülményekkel, támogatásokkal elősegíteni a gyermekvállalást), a gazdaságra...stb. Ez után mehetünk a magyar örökségért!


Annyiból jó Trianon (amennyiben nem lesz örök), hogy az elnyomás megedzette az elszakított magyarokat, ezzel segítve a hagyományok megőrzését például, és késleltetve az átkozott liberalizmus betörését. Legtöbb esetben kiváló példát mutatnak pl. az erdélyi magyarok a szívósságukkal, kitartásukkal, hagyománytiszteletükkel, és azzal, hogy 90 év elnyomás, sokszor üldöztetés, és rengeteg szenvedés után is meg tudtak maradni székely magyaroknak.

2010. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a II.Bécsi döntés utáni határok reálisak voltak, annál többet nem kellene visszacsatolni szerintem.
2010. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Én is annak örülnék inkább, ha Erdély független ország lenne, lehetne végre egy olyan szomszédunk, akik szeretnek minket :D Jó, mondjuk a horvátok és a szlovénok is szeretnek minket ^^ De azért nem árt, ha több ilyen szomszéd van :D
2010. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen.Holmi oláh kecske pásztorok nem fogják elnyomatni dicső népünket.Mindent vissza!
2010. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

a 19:34-es véleményén vagyok én is.


Végülis miért kéne nekünk Szlovákiának az északi része amikor ott tényleg a szlovákok vannak többségben.

Az legyen magyar föld ahol magyarok élnek, de az tényleg. Nekem nem kell egy föld tele románokkal, szerbekkel, szlovákokkal, az csak további viszályt szűlne.

DE! Magyarország és Székelyföld közötti részt (hiába sok a román) Magyarországhoz csatolnám, mert ott aljas dolgok történtek. Magyarokat elköltöztették Bukarest környékére, hogy ott szétszórva beolvadjanak, a határ menti területre meg románokat költöztettek, hogy a későbbiekben ne tudjuk azt mondani h ott magyarok laknak, és adják vissza. Ahogy beköltöztek ki is költöznek.


Szóval értitek, vannak helyek amiket hiába többségében az idegen lakik, akkor is ide csatolnám (még Pozsonyt is ide sorolom, hiába a szlovákok fővárosa.), de azok a helyek amiken szinte sose élt több magyar mint 1-2% azokat nem venném el.

2010. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
En egyebkent Erdelyi vagyok es nagyon szeretnem h visszacsatoljak. Szerintem Erdely nem eleg nagy h kulon orszag legyen, bar nemrossz otlet. Megvolt a lehetoseg de valahogy megsem sikerult h viszacsatoljak, en nem hibaztatom ezert a magyarokat.
2010. jún. 7. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!