Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is meg kéne...

Szerintetek is meg kéne szüntetni az egyházak állami támogatását?

Figyelt kérdés

A református egyházra van jobban rálátásom. Az egyházi idősek otthonában a gondozottnak több milliót be kell fizetni amit az ingatlanja eladásával tud megvalósítani, és a nyugdíját be kell fizetnie, amiből kap pár forint költőpénzt. A lelkészek a gyülekezetből préselik a pénzt. A "szolgáltatásokért" temetés, esküvő, szintén fizetni kell. Még van az egyházadó is.

Hova teszik azt a sok milliárd forintot amit az adófizetők pénzéből ad a kormány, és még jelentős a felajánlott adó 1% is.



2018. febr. 13. 22:16
1 2
 1/13 Alain Delon ***** válasza:
71%
Meg kéne, de meg ám!
2018. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha rajtam múlna, az államtól egy fillért nem kapnának a működésükre - de a templomok karbantartásához kell némi állami pénz.
2018. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Én a német rendszert alkalmaznám: mindenki annak az egyháznak adózik, amilyen vallásúnak tartja magát. Ha nem vallásos akkor sehova.
2018. febr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem ismerem az egyházi támogatás szerekezetét, de ha nem így volna, akkor így változtatnám:

Egyrészt alapként a fentebb írt német példát jónak tartom.

Másrészt, célzott támogatásokat alkalmaznék: államilag támogatnám az egyházak oktatási, egészségügyi, szociális tevékenyégeit.

2018. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
64%

#3: ez tetszik!

Egyébként én is a piaci koordináció híve vagyok, éljen meg mindenki a piacról, nem kell élősködni meg a segílyt várni.

2018. febr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem meg nem kellene. Az egyházzal is ugyanaz a probléma, mint a politikával: nagyhalak elveszik majdnem az összespénzt, a kishalak meg örülnek, ha kapnak egy kis morzsát.

Itt ahol én lakok speciel alig van pénze a református egyháznak, egyházadóból örülnek, ha befolyik 40-45 ezer forint. De ekkor tényleg már örülnek. Most elvennéd tőlük az állami támogatásokat csődbe is mennének. Ez meg még normális egyházközösség normális tiszteletessel, gyerekeknek szerveznek programokat, táborokat, stb. Most ezzel őket szívatnád meg.

2018. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem szívesen finanszírozom idegenek hobbiját. Inkább kórházakat és kutyamenhelyeket kéne támogatni, azok hasznosak.
2018. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Meg.

A német példa valóban jó.

Viszont az egyházak kapnának állami segítséget a tulajdonukban álló műemléképületek karbantartására, viszont a saját fenntartásukra egy forintot sem.

És be kéne vezetni végre, hogy az egyházak is adózzanak.

2018. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ideje lenne. Sajnos Orbán az intelligens emberek pénzét is ilyen baromságokra költi.
2018. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy felmerül benned a kérdés.

A probléma ott leledzik hogy eddig mért kaptak támogatást?

Ha egy felekezetet nem tud életben tartani a hívei adománya akkor az egy bukott mozgalom. (lényegtelen milyen egyház, milyen felekezet)


Ateista vagyok, az adóm pedig mire megy el? templomépítésre-szépítésre, már lassan szomáliának is templomot építünk, eü-oktatás meg a béka feneke alatt.


EÜ? jaj az nem fontos? Még egy hívőt se hallottam hogy balesetben leszakadt végtaggal üvölt a mentőssel hogy ne a sebészetre hanem a székesegyházba vigyék.


Fontossági sorrend, amíg emberek halnak meg a váróba és 10 év egy csípőprotézisre a várólista, amíg a diákok utcára vonulnak havonta mert az oktatás vállalhatatlan addig ne szektákra pazarolják az adónkat hanem értelmes mindenkit érintő dolgokra.

2018. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!