Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy Nyíregyház...

Az hogy lehet, hogy Nyíregyháza és környékén ukránok dolgoznak a gyárakban, a helyiek meg munkanélküliek?

Figyelt kérdés

2018. febr. 18. 10:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó ne "puncsolj" itt a fidesz.-nek Szégyen amit csináltak. Minden más, csak pajkoskodás, hozzájuk képest.

Nézd meg azt az undorító plakát rengeteget. Ráadásul a zöme közpénzből. Gondold csak el mennyi gyógyászati anyagot, berendezést, vagy akár szappant és WC papírt lehetett volna abból a pénzből venni.

2018. febr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mindenki ül a zsákfaluban és nyavajog ahelyett, hogy elköltözne oda ahol normális munkahely van."



Ül, mert a zsákfaluban lévő házát nem tudja eladni. Ha eladja, az árából akkor sem tud másikat venni egy városban. Hitelt kellene felvennie hozzá, de azt nem kap, mivel nincs munkája. Mehet albérletbe, de nem tud kifizetni egyhavi lakbért + 2-3 havi kauciót, míg megkapja az első fizetését.



Nyíregyházi vagyok. Hatalmas a munkanélküliség. Aktív nyelvtudással, több OKJ-s szakmával, diplomával, normális megjelenéssel nincs munkám, mert álláshirdetések is alig vannak. Napok is eltelnek úgy, hogy nem látok új hirdetést. Mondják, hogy el kell küldeni 50 CV-t naponta. Én 1-2-t, ha el tudok küldeni, az már nagyon jó.

2018. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
válts szakmát, pl eü, oda kell az ember
2018. márc. 7. 22:02
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig pontosan ezt tettem: szakmát váltottam. Csak mire kitanultam, nem volt rá kereslet meg hirtelen túl sok ilyen végzettségű ember lesz. Ilyen a fogorvos asszisztens képzés is. Te elvégzed felnőttként saját pénzen 200E forintért 2 év alatt, aztán egyszercsak a munkaügyi központ elkezd tömegével képezni ingyen fogorvosi asszisztenseket 1 év alatt. Naná, hogy nem lesz állásod. Felnőttként, család mellett meg már 6x meggondolja az ember, hogy elkölt-e újabb 200E forintot (már akinek van) egy újabb szakmára, amit talán sosem tud hasznosítani, szóval nem kéne ész nélkül dobálózni ezzel a "válts szakmát" dologgal.
2018. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha marad a fidesz ez csak rosszabb lesz. Egy nagy lufin ül az országunk, bármikor kipukkanhat.
2018. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!