Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg hasonló nálunk a...

Most tényleg hasonló nálunk a helyzet mint az 1950-es években volt?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy akkoriban vándoroltak ki utoljára olyan sokan mint most és az emberek az elnyomó rendszerekben, diktatúrákban szoktak tömegesen kivándorolni.

2018. febr. 22. 14:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, bár nem vagyok fideszes, de azért az ugye megvan, hogy az osztrák és német munkaerőpiacon, 2011- ben oldották fel a közép- európai munkavállalókra vonatkozó korlátozásokat? A"kivándorlásnak" pedig, nyilvánvalóan ez a döntő oka.
2018. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
54%
#20: Azért az megvan, hogy a csatlakozási tárgyalásokat 1998 március 31.- én kezdtek és 2002 decemberében, a "Koppenhágaicsúcson" zárták le? Gyurcsány akkor legfeljebb sportminiszter volt, sőt a csatlakozási tárgyalások döntő részét, az első Orbán- kormány "vezényelte le".
2018. febr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, sokkal többen vándoroltak ki Lengyelországból, Romániából, Ukrajnából, persze ha szerinted fél Európa diktatúra... Amúgy pont a diktatúrából nem is lehet sokszor kivándorolni.
2018. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A 90 éves apám és korosztálya szerint nem hasonló a helyzet az 50-es évekhez hanem rosszabb. Na akkor most irattáraknak higgyünk vagy azoknak akik átélték azokat az időket? Én nekik hiszek. Akkoriban egy szabad világ reményében kötöttek ki például Amerikában. Például apám öccse idehaza is megélt, de Amerikában mégiscsak farmer lett belőle és nem TSZ-be bevert munkás. Ma meg nem csak a szabadság hanem a több kereset miatt meg a jobb munkakörülmények miatt hagyják el az országot. És többen mint az 50-es években, pedig senki sem politikai üldözött.
2018. jún. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!