Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is valamilyen...

Szerintetek is valamilyen szinten érthető az "adókerülés"?

Figyelt kérdés

Én magam is fiatal vállalkozó vagyok, emiatt teljesen megértem, hogy sokan miért kényszerülnek az adózást illegális módon megkerülni.


Hozzáteszem én is megkerülöm, de sohasem illegális módon.Van egy nagyon jó gyerekkori barátom, kiváló adótanácsadó, ő szokott felhomályosítani,hogy,hogyan járok jól, mit szabad, ami még nem büntethető ,illegális.


Ha mindent úgy csinálnám, ahogy a nagy könyvben van és nem lennének kiskapuk, joghézagok, akkor annyi lenne a bevételem, mint egy közepesen fizetett főkönyvelőnek.


Miért érdemes a magyar állam zsebét kitömni, amikor nem képes vele gazdálkodni?

Baromi sok adót kell befizetni, de semmi látszatja nincs.Az M1-es autópályán 50 méterenként kráterek vannak.Mire költik az úrdíjat, pályamatricákból befolyó pénzt?

A vasúti pálya olyan, mintha púpok lennének a pályán és ez egyáltalán nem normális.Utaztam Bécs LInz között, ott, mint a halottaskocsi, rezdületlenül siklott.


Az egészségügy engem nem érint, csak privátot használok.De sok embernek fontos lenne a jó állami egészségügy.Az is miért nem fejlődik?


Sokkal jobb lenne az adózási morál,ha lenne látszatja.



A másik, egy vállalkozó is ember, szeretne új autót és mediterrán országba történő nyaralást.


2018. febr. 23. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban jársz, ha elmész nyugatra vállalkozni.
2018. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Azzal egyetértek, hogy az adót nem jóra használják. De ez nem jogosít fel az adócsalásra senkit. Ami viszont legális az nem csalás.


Ugyanakkor: ha annyi a bevételed, mint egy közepesen fizetett könyvelőnek, akkor mi van? Ő is megdolgozik érte...Majd fejlődik a vállalkozásod és lesz az jobb is!

2018. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2# ha lenne saját vállalkozásod, akkor nem mondanál ilyeneket. Egy vállalkozást indítani sokkal kockázatosabb, mint munkát vállalni. Ha annyi a bevételed, mint egy könyvelő fizetése, akkor lehúznád a rolót és elmennél könyvelőnek.
2018. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sokkal jobb lenne az adózási morál,ha lenne látszatja"

Egy ördögi körben vagyunk ezen a téren. A kisember azt mondja: "Éjn ugyan nem fizetek adót ezeknek, mer' ellopják!". Ügyeskedik is, ahol csak tud, számla nélkül óccsóbb, haver tud teherautóról leesettet, ukránbú' hozzák be - mindenre van megoldás.

De amíg ez így van, a kormány joggal verheti a mellét, hogy lenne itt pénz mindenre, ha az államkasszába befolynának a szürke- és feketegazdaságból származó pénzek. De mivel nem folynak be, nincs pénz semmire, tehát jogos, hogy szánalmasak az állami szolgáltatások - akkor is, ha egyébként sok közpénz elfolyik.

És ez így mindenkinek jó, megy az egymásra mutogatás, senkinek sem kell változtatnia semmin.

2018. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as: jól írod, kockázatosabb. Ergo minden vállalkozás úgy indul, hogy minimális/semmi hasznod van, aztán vagy bejön vagy nem. Ha bejön még lehetsz belőle gazdag.


Könyvelőként tudod, hogy nagy mértékben nem fog nőni a bevételed.


De az nem megoldás, hogy ha nem megy a biznisz, akkor csaljunk adót. Ez olyan mintha a tescoban a pénztáras azr mondaná, hogy kevés a fizu, úgyhogy zsebre vágom a visszajárót...

2018. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!