Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki támogatja a bevándorlást...

Aki támogatja a bevándorlást és a migránsokat, az miért teszi?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom megérteni azoknak az embereknek a gondolkodását, akik azt mondják, hogy le kell bontani a határzárat, beengedni minden migránst, sőt engedni őket, hogy itt telepedjenek le. Miközben biztosan ők is látják, hogy külföldön is miket művelnek, verekednek, rabolnak, nőket erőszakolnak...

Ezek ismeretében miért támogatja bárki is, hogy hozzánk is bejöhessenek?

Előrebocsátom, hogy nem szeretnék egymást anyázó kommenteket, nem ez a célom, csupán szeretném megérteni, miért gondolkodik így valaki. Normális véleményeket várok, épkézláb indoklással.



2018. febr. 23. 16:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
23%

18.


Pontosan megfogalmaztad a bevándorló országok elveit. Azokét, amelyek gyarmatokból váltak bevándorló országgá.


Én egyáltalán nem értek ezzel egyet. Nem érdekel, hogy valaki, aki nem illik bele az európai alapnépesség arculatába, be akar illeszkedni, Mo-on akar hatni, alkotni, gyarapítani. Mo. a magyarok helye, nincs helye senki másnak. Untig elég a meglévő 13 nemzetiség plusz az egy magyarnál is magyarabb, nincs szükség másokra.

Van a világban szanaszéjjel millió magyar, azok hazajöhetnek, segítsünk is nekik.


Mellesleg a gyorskorcsolyázó fivérek nem vietnamiak inkább?


Aki pedig támogatja a bevándorlást, az anyagi érdekből teszi. Volt olyan német ismerősöm, aki 5 gyereket nevelt lazán abból, hogy a házában mindenféle idegenek laktak, amíg "saját" lakást nem adtak nekik.

Ausztriában panziók éltek abból évtizedekig -nem tudom, ma mi a helyzet-, hogy átmenőben levő máshova igyekvőket láttak el állami pénzből. Persze a falusiaknak megvolt a véleményük róluk, de amúgy is kilógtak, maguk is betelepültek voltak.

Egyházi szervezetek is jól megélnek az erre kapott pénzből. Az evangélikusok a leglelkesebbek. Meg más kis felekezetek.


Jól megélnek a különben munka nélküli jogászok is, fordítók is. Állást kaphatnak a képesítetlen nyelvtanárok is.Stb.


Akinek meg nincs azonnali anyagi haszna, azok meg tetszeleghetnek a nagy segítők szerepében, fontoskodhatnak.

2018. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%

Én csak a háborús menekülteket engedném be az országba. Mert miért? Azért, mert ha hazájukban maradnak, akkor biztosan meghalnak, lemészárolják őket, népirtás áldozataivá válnak, vagy lebombázzák a várost és úgy halnak meg.


Ők is ugyanolyan emberek: élni szeretnének normálisan és nem szörnyet halni a romos otthonukban. Az ellenzők azon tanácsával nem értek egyet, hogy menjenek haza és ne jöjjenek ide - de mégis hova? Hova haza? Otthon csak romok, vér, könny, napi bombázások és szenvedések várnák őket.


Szíriában és Irakban még mindig háború van (nem csak az olajért, hanem az ivóvízért is). Akik onnan menekülnek, azok életveszélyben vannak - ők valódi menekültek.

[link]


A kérdésben említett rablás, erőszakolás, verekedés és egyéb bűncselekménynél az a véleményem, hogy mindenkire ugyanúgy vonatkozik a törvény: a hatóságoknak cselekedniük kell a bűnözők ellen.


Én bízom a Bevándorlás és Menekültügyi Hivatalban, hogy olyan menekülteket fogadnak be, akik valójában menekültek, lehetőleg nem jelentenek nemzetbiztonsági kockázatot és a hatályos jogszabályokat betartják.

Statisztikák: [link]


A Fidesz több éves brutális milliárdokba(!) kerülő bevándorlóellenes kampányát túlzottnak, hazugnak, demagógnak, gyűlöletkeltőnek, veszélyesnek és felháborítónak tartom. Miközben a sokkal sürgetőbb ügyekben nem nagyon dicsekedhetnek: egészségügy, oktatás, korrupció (igen, van, és nagy mértékű), kivándorlás (ami a célországban gazdasági bevándorlást jelent), klímaváltozás. Ezek a kérdések sokkalta fontosabbak lennének, mint bármilyen bevándorlás.

Elképesztő, hogy a kormány 2 millió főt három szóval meg tud győzni: Soros, migráns és kerítés. Az ellenzék pedig ezt nem tudja felülmúlni semmivel.


Mindenesetre én nem támogatom mindenféle menekült, migráns és bevándorló "betelepítést", de a háborús menekültek - ideiglenes - befogadását igen.


Röviden:

Gazdasági migráns nem

Háborús menekült igen (de leginkább csak ideiglenesen)

2018. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%
#4! Egy számot kértem, nem olyan blablát, mint " nálunk is migránsokkal volt tele több város, akkor vittek nekik otthonról ételt meg pokrócot, beszélgettek velük stb" NEKED!!! hány ember mondta "hogy le kell bontani a határzárat, beengedni minden migránst, sőt engedni őket, hogy itt telepedjenek le." Olyan bonyolult?
2018. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
54%

"Én csak a háborús menekülteket engedném be az országba. Mert miért? Azért, mert ha hazájukban maradnak, akkor biztosan meghalnak, lemészárolják őket, népirtás áldozataivá válnak, vagy lebombázzák a várost és úgy halnak meg."


Ha meg idejönnek, hozzák magukkal a háborút. Az sem mindegy, hogy milyen társadalmi beállítottságú országok menekültjeit milyen társadalmi beállítottságú országba szeretnéd beengedni. Mert ezek az emberek hozzák magukkal a szokásaikat, legyen az menekült vagy migráns. Vannak olyan országok, amelynek lakói egyszerűen nem kompatibilisek az európai társadalmi normákkal. Olyan ez, mintha farkasokat engednél be a bárányok közé. A farkas nem rossz, csupán szereti a bárányhúst...

2018. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
59%

Mert a legtöbbnek "azt mondták" ez milyen jó dolog, meg pörgetik a GDP-t, miegymás. Semmi épkézláb logika nincs a legtöbb bevándorláspártinál, csak azt fújják amit a szájukba rágtak. (Elég nézni az első oldalon, van egy hű tükörkép.)


Összességében ennél az egész problémánál az eu-nak időben kellett volna lépnie, és valahogy megpróbálni rendet tenni náluk, miegymás megoldások. Az helyett kb. "meghívót" kaptak európába, pedig a fél világot nem lehet befogadni! Már pedig ez még nem úgy tűnik, hogy lefutott volna.

2018. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
78%

22.


Budapest is le volt bombázva. Újjáépítettük. És nem azért, hogy boldog-boldogtalan betelepüljön, aki lusta megvédeni a saját hazáját, aztán újjáépíteni.


És nagyon sajnálom, de egyáltalán nem ugyanolyan emberek. Különböző szinteken és több szempontból sem.


A bevándorlás és a népvándorlás támogatása helyett lehet tiltakozni az idegen katonák beavatkozása ellen a helyi konfliktusokban. Lehet tiltakozni a fegyverkereskedők üzletelései ellen. Lehet elmenni önkéntesnek Afrikába, óvszert osztogatni. Lehet tüntetni a Bill Gates ellen is.

2018. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
58%

Elnézést, de amikor nem volt határzár, mi, akik a déli határ közelében élünk, azt láttuk, hogy a nyugodt turista utakon az arabok a macskakövekre szarnak, dobnak hulladékot maguk után hagyva szemétdombokat... Az, hogy nem látsz Magyarországon egy darab migráns urat azért van mert van kerítés délen. Pontosan ezért fordultak másik irányba és pont ennek a hiányában van migráns bűnözés több országban.


Az, hogy a legtöbb magyarnak nincs pénze és/vagy nem utazik külföldre havonta, hetente ezért nem látja ami ott például Németben történik nap mint nap. És ha idejönnek majd az arabok és afrikai csótányok, nem lesz pénzed megvédeni magad és nem lesz pénzed elmenekülni sem. Az átutazók ugyanúgy tudnak bűnözni és nehezebben kapod el, mint aki leakar telepedni...


Segíteni pedig ott kell, ahol elindult az áradat...

2018. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

Sziasztok!

Én Győr és Budapest között rendszeresen ingáztam vonattal 2015-2017 között. 2015 nyarán már furcsa volt, hogy egyre több "keleti kinézetű" embert lehetett látni főként az állomások környékén.


2015 szeptemberében meg mintha a pokol szabadult volna el. A keleti pályaudvar megtelt migránsokkal és menekültekkel, többször a vonatra alig tudtam felverekedni magamat. Győrben is hasonló volt a helyzet.


A legrosszabb az volt, hogy a vonatok egyre ragadósabbak voltak és több utazó ismerősöm rühes lett. Mindenhol bűz és szemét, ahol a migránsok áthaladtak. Némelyikük kifejezetten fenyegető tekintettel nézett. :-)


Szóval elszabadult a káosz, a vonatok késtek, a magyar utazókat és a migránsokat ide-oda terelgették. A rohamrendőrség rendszeresen leszedett migránsokat, mert nem tudták igazolni magugat. Kész kabaré volt az egész.


Miután felépült a kerítés ezek a problémák lecsillapodtak, megszűntek. Újra nyugodtan lehetett közlekedni, a közutakon nem bukkant fel a környező mezőkről migránscsoport stb.


Konklúzió: éljen Mo. biztonsága, éljen a déli kerítés és azok a politikusok, akiknek eszük ágában sincs lebontani!

2018. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
40%

Én Bécsben dolgoztam mekiben 2 évet, voltak kollégáim pakisztánból, irakból, szíriából, indiából, fülöp-szigetekről stb., szóval a világ minden tájáról érkezett embereket sikerült közelről megismernek és összebarátkozni velük, azért azt hozzá teszem, ők már rég óta itt élnek szóval nem a nagy 2015-ös hullámmal jöttek.

Én sok jó barátra leltem és sok kellemes emlékem is maradt meg ebből az időből, illetve sok érdekességet is hallottam amiket még a tévéből, internetről se nagyon tudna meg az ember.

Volt azért olyan kollégám is akivel vita alakult ki közöttünk, de amikor Magyarországon dolgoztam akkor is előfordult ilyen vita.

Összességében nekem nagyon pozitívak a tapasztalataim a migránsokkal, menekültekkel, szóval én beengedem őket.

2018. márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

29.


Hova engeded be őket?

2018. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!