Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van szükség politikusokr...

Miért van szükség politikusokra? Mi a hasznuk?

Figyelt kérdés

Nem lenne egyszerűbb, ha egy adott országban pl. az egészségügy helyzetéről a benne dolgozók döntenének. Pl. lenne egy rendszer, hasonlóan az amerikai esküdtszékhez, pl. évente vagy kétévente véletlenszerűen kiválasztódna 12-20 orvos, ápoló, mentős stb. akiknek az lenne a feladata az adott időszakban, hogy egészségügy helyzetnén javítson, a támogatásokat ésszerűen ossza be, stb.

Ugyanez az oktatásban, csak tanárokkal, gazdaságban, tudományban stb.

Minden területen a benne a dolgozók szabályoznák a dolgokat. És ezzel azt is ki lehetne küszöbölni, hogy ne csináljon semmit, mert a megbízásának a lejárta után abban kéne megint dolgoznia, amit kifőzött.


Plusz szerintem ez abból is hasznosabb lenne, hogy az emberek nem ideológiák szerint döntenének vezetőkről, mint nacionalista, liberális, kommunista, stb.


A döntések pedig a józan ész, racionalitás alapján születnének és nem fantazmagóriákat követve (pl. vallások, rasszizmus, homofóbia, gyűlelöletkeltés).



2018. febr. 27. 12:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

*helyzetén

**gyűlöletkeltés

2018. febr. 27. 12:31
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"A döntések pedig a józan ész, racionalitás alapján születnének és nem fantazmagóriákat követve (pl. vallások, rasszizmus, homofóbia, gyűlelöletkeltés)."


Ez mire alapozod és mi a biztosítéka?

2018. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Volt valami hasonló kezdeményezés az országon belül egy-két ágon, de a megvalósítása katasztrofális volt és nem olyan lett mint kellett volna.
2018. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2. Azt írtam, hogy mi a biztosítéka. Az hozna döntést, aki azon a területen dolgozik és így nyilván átlátja a rendszert.

De előtte mindenkivel csináltathatnának pszichológiai teszteket is, hogy mennyire beszámítható.

2018. febr. 27. 12:48
 5/19 A kérdező kommentje:
3. Ezt nem tudtam.
2018. febr. 27. 12:51
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass utána és akkor már majd nem kell itt ilyen kérdéseket feltenni!
2018. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy "becsületes" emberek ne akarják beszennyezni magukat a politikával, de valakiknek mégid önteni kell egy város vagy egy ország sorsáról, pénzek elosztásáról.


Így a politkus egy különös fajta ember lett...


Ha a "becsületes" eberek is kipróbálnák, hogy milyen dolog ellentétes érdekeket egyeztetni, akkor talán kevésbé lennének kritikusok.

2018. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3# melyik országban vagy mi a neve? Szívesen utána olvasnék és ha megtudok valamit, ide is írok.
2018. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
6. De ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tegyünk fel.
2018. febr. 27. 13:48
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne, ez már elkezdhetne hasonlítani a valódi liberális demokráciára, amikor tényleg a többségi akarat meg a szakértelem alakítja az ország életét.
2018. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!