Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert utazhatnak a 65 ev...

Miert utazhatnak a 65 ev felettiek ingyen a tömegközelekedesben?

Figyelt kérdés
Szerintem eleg lenne ha azon települesre utazhatnanak ingyen, ahol szamukra az orvosi ellatas(korhaz, rendelö), bevasarlasi lehetöseg, hivatal van. Egyebkkent eleg lenne az 50%os kedvezmeny ami a diakoknak is van.
2018. márc. 1. 00:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem merik elvenni tőlük. Próbálták korlátozni, hogyh X kilométeres távra utazhatnak csak ingyen, de elég komolyan ment a fenyegetőzés a nyugdíjas rétegtől.

Fent is tudják, hogy baromi tökön szúrja az egész országot az ingyen utaztatásuk. Legtöbb nyugdíjasnak az a gondja, hogy öregként elviselhetetlen természete lett, emiatt a saját gyerekei se állnak szóba már vele, nincs akivel beszélgessenek, ezért felülnek a buszokra is trécselni.

Meg simán megcsinálnak olyanokat, hogy konkrét példával éljek Salgótarjánból felutaznak Miskolcra, mert az ottani nagy Tescoban 5ftal olcsóbb szokott lenni a zsemle, tovább utaznak a Búza térig, átmennek a Szinva Parkba (pláza szerűség), mert annak az aljában lévő Sparban 10fttal olcsóbb szokott lenni a kifli, 5fttal meg a paradicsom, otthon meg úgyse tudnak mit csinálni, így megcsinálják ezt minden egyes nap. Nem olyanok, akiknek nem lenne pénze, mert mindegyik dicsekedett a buszon, hogy ők özvegyi nélül is netto 100 ezres nyugdíjakat kapnak, stb.

De ahogy írtam nem lehet tőlük elvenni. Emlékszem mikor felmerült ez a korlátozás a buszokon csak annyit halott az ember, hogy nyugdíjasok örjöngve, kiabálva szidnak mindenkit, hogy elakarják venni tőlük, emlékszek volt olyan is, aki azt mondta, ha bevezetik készít bombát és felrobbantja magát valamelyik buszon.

2018. márc. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

Néhányan itt nagyon el vannk tájolódva. Az öregek többsége nem olyan mozgékony, mint ahogy itt egyesek beállítják. A többség meglehetősen beteg, és elég nehezen mozog, nem tudnak, és nem is akarnak szórakozásból, időtöltésből utazgatni, hogy gonoszságból elvegyék a fiataloktól az életteret, az ingyenes utazási lehetőséget kihasználva direkt tönkretegyék az utazási cégeket, szegényítsék az államot.


Azt gondolom, leginkább ezekből az eltájolt hozzászólókból lesz öreg korára a mozgékony, élettér rabló, másokat keserítő, gonosz vénember.

2018. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%

,, A többség meglehetősen beteg, és elég nehezen mozog, nem tudnak, és nem is akarnak szórakozásból, időtöltésből utazgatni, hogy gonoszságból elvegyék a fiataloktól az életteret, az ingyenes utazási lehetőséget kihasználva direkt tönkretegyék az utazási cégeket, szegényítsék az államot"


Igen, vannak ilyenek is. De bőven akadnak olyanok is, akiket írtam, miszerint felülnek a buszra pletyizni, elmennek másik megyébe vásárolni, mert otthon unatkoznak. Ezek meg nincsenek olyan rossz egészségügyi állapotban, még csak elindul a busz kiállni a parkolóból, de Usain Boltot felülmúlva már szaladnak előre felszállni a buszra, hogy aztán minden egyes székre lerakjanak egy-egy szatyrot. Mert ő ugye nyugdíjas, neki az jár, hogy mindenki mástól elvegyék a helyét, legyen az egy másik öreg vagy terhes nő, mozgássérült vagy bárki más. Aki meg szólni merészel ellenük már ütnek is bottal, amit nyíltan megmondják az ilyen alkalmak miatt hordanak és nem azért, mert nem tudnának nélküle járni.

Aki tényleg beteg, indokolt az utazása az kb. 40% lehet a nyugdíjasoknak.

2018. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Ennek a 67%-osnak csúnyán elmentek otthonról! Én átlag heti, kétheti rendszerességgel használom a távolsági tömegközlekedést, sose láttam olyat, hogy nyugdíjasok csak úgy hobbiból utazgatnának a járatokon az 5Ft-al olcsóbb zsömiért a sok-sok kofferral...


Ja és a legjobb általában az ilyen válaszolók azok, akik soha sehová nem mennek busszal vagy vonattal, de nagyon tudják, hogy mi megy közben, mer hallották...

2018. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. A nagyamámnak olyan kicsi a nyugdíja, hogy dúrva spórolásokkal is csak havi 5 ezer forintot tud félre rakni és azt is nekem adja.


Próbáltam visszautasítani már legalább 100x és többször anyagi segítséget ajánlani, de nem fogadja el büszkeségből. Ha én nem lennék és nem adnám meg neki a lehetőséget a segítségre (annak ellenére, hogy nem kér belőle) nehezen tudná megoldani az utazást és nálla sokkal roszabb helyetben lévő nyugdíjasok is vannak.


Neki viszonylag normális/átlagos a nyugdíja.

2018. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 horex ***** válasza:

#8 Szocializmusbol maradt ránk?

[link]

2018. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!