Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert utazhatnak a 65 ev...

Miert utazhatnak a 65 ev felettiek ingyen a tömegközelekedesben?

Figyelt kérdés
Szerintem eleg lenne ha azon települesre utazhatnanak ingyen, ahol szamukra az orvosi ellatas(korhaz, rendelö), bevasarlasi lehetöseg, hivatal van. Egyebkkent eleg lenne az 50%os kedvezmeny ami a diakoknak is van.
2018. márc. 1. 00:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Sok idős ember egyedül van.

Ez az egyetlen lehetőség, hogy emberek közé menjenek, lássák a családjukat, esetleg segítsenek a gyerekre vigyázni meg hasonlók...


Miért irigylitek tőlük ezt a kis lehetőséget?


Tényleg olyan szar, hogy át kell adni a helyet nekik a buszon?

2018. márc. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos van ennél nagyobb gondja Magyarországnak! :(
2018. márc. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Pont, hogy a kedvezmény megléte növeli a bürokráciát. Egyáltalán ne járjon nekik semmilyen kedvezmény, inkább kapjanak több nyugdíjat, és amelyik igényli, az úgyis el fogja utazgatni.
2018. márc. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Engem nem zavar, mert az én zsebemből ezzel nem vesz ki pénzt.
2018. márc. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem eleg lenne ha azon települesre utazhatnanak ingyen, ahol szamukra az orvosi ellatas(korhaz, rendelö), bevasarlasi lehetöseg, hivatal van."


Lényegében máshová nem igen utaznak, esetleg családtagokhoz.

ha lesz szerencséd megélni azt a kort akkor majd rájössz erre magadtól

2018. márc. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Majd ha ledolgoztál 40 évet és mindened fáj, kérdezd meg újra.
2018. márc. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván azért mert a nyugdíjasok sokan vannak Magyarországon és jelentős érdek érvényesítési képességgel rendelkeznek. Bárki aki hozzá nyúlna ehhez a rendszerhez politikai öngyilkosságot követne el. Csak ez az oka semmi egyéb nem indokolja.
2018. márc. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

1. Szocializmusból ránk maradt

2. Senki nem merte elvennim


Amúgy meg nonszensz:

három féle öreget ismerek:

-aki autóval jár

-aki szegény annyira oda van, hogy úgyse tudja ezt a lehetőséget kihasználni

-aki postásat játszik: nem egy ismerős családban a nagymamának az a szerepköre, hogy mivel úgyis ingyen utazik, ezért "vidd már fel ezt a csomagot Pestre, az xy városban olcsóbb az akármi, menj már el érte stb.


Nem azt mondom, hogy ne támogassuk az időseket: utazzanak pl fél áron és emeljük meg a nyugdíjat úgy hogy kijöjjön pluszban a havi helyi bérlet. De ha valami ingyen van az biztos, hogy ész nélkül lesz használva.


És ez mindenkit károsít, mert ha egy buszon az utasok fele ingyen utazik az persze, hogy veszeséges, ergo nem fejlődik és az adókból lesz kipótolva a hiány!

2018. márc. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Mert nagyon sok a nyugdíjas, így sok szavazatot jelentenek. Ez a valódi oka, semmi más.
2018. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen silány életetek van, hogy ezt sajnáljátok tőlük?

Én mondjuk szánlak titeket.

2018. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!