Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha elégedett vagyok a környeze...

Ha elégedett vagyok a környezetemmel akkor a Fideszre érdemes szavazni?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok és a város úgy jó ahogy van.
2018. márc. 2. 18:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%
Én is elégedett vagyok a környezetemmel, de ezt magamnak és a családomnak köszönhetem, ennek semmi köze a kormányhoz. Sosem volt okom panaszra, nekem tökmind1, ki van éppen hatalmon. Egész egyszerűen teszem a dolgomat, megcsinálom a saját szerencsém és élvezem az életet. Sosem panaszkodom, és soha nem a vezetést okolom a saját problémáim miatt. Alapvetően azért tart itt ez az ország, mert a legtöbben az államra úgy tekintenek, olyan elvárásokat támasztanak vele szemben mintha az valami segélyosztó jótevőszervezet lenne. Pedig nem az államtól kell várni a csodát, aki realista az pontosan tudja, hogy az államtól sok jóra nem érdemes számítani. Attól függetlenül kell a boldogságot megcsinálni. Ezt kéne felfognia minél több embernek.
2018. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Én is Debreceni vagyok de én nemlátom ezt a várost olyan kitűnőnek mint te. Az utak elég rosszak a tömegközlekedés sem egy kiválló, A jobb munkahelyekre bejutni csak kihalásos alapon lehet, vagy nagyon komoly hátszéllel (fideszes span) a bérek alacsonyak, az orvosi ellátás is elég szélsőséges határok között mozog, ha szerencséd van akkor jó ellátást kapsz de ha nincs szerencséd akár tepsiben is kihozhatnak a kórházból. Az emberek is elég bumfordiak nehezen élnek és eléggé földhözragadtak. A ház és lakásárak a csok bevezetése óta a csillagokban van, a fiatalok már nem is tudnak a városban venni lakást- házat kimennek a kertségekbe meg a környező falvakba lakni dwe ott meg nincs még ennyi munka sem mint itt. Te még ezeket azért nem érzékeled mert a szüleid biztosítják neked a megélhetést, majd ha önálló leszel neked se lesz ilyen jó véleményed erről a nagy tohonya városról.
2018. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%

Ha szereted a gyűlölködést, akkor a Fidesz a legtökéletesebb párt erre.

Csak vigyázni kell, mert alacsonyan szállnak a "Soros-" és a "nemzetbiztonsági kockázat" jelzők a Fidesz részétől.

2018. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 18 éves! Mikor te 2 éves voltál,akkor a jelenlegi ellenzéki Mszp és DK-s urak nyerték a választásokat. Az országot jó állapotban vették ár, ezt Medgyessy Péter miniszterelnök ismerte el. Öt év nyugalom alatt, majd a válság idején 2010-ig bezárólag garázdálkodtak. 2006-ban ismét nyertek, becsapván az embereket, lásd; öszödi beszéd. Nyolc év alatt kb. 12-13000 milliárd államadósságot lapátoltak össze, Eltüntettek kb. 10000 milliárd EU-s pénzt, eladtak kb. ugyanennyi állami vagyont. A gazdaságot lenullázták, az inflációt plafonig rúgták, a munkanélküliséget megduplázták. Az önkormányzatokat eladósították - Debrecent is - akárcsak a kórházakat, BKV-t, Vasutat, egy sor hazai szolgáltatót. Napi szinten törtek ki a botrányok, mint a végkielégítések- százmilliós végkielégítéseket osztogattak egymásnak, a tanácsadói szerződések, melyek arról szóltak, hogy felkértek egy saját pártfogású céget, hogy állapítsa meg, mennyi fénymásolóra lenne szükség, egy 10 oldalas jelentésért számláztak 25 millát. Több tucat ilyen szerződés volt a BKV -val, a vasúttal, akkoriban úgy emlegették, hogy "talicskával tolták ki a pénzt" az állami cégekből. A Strabag botrány, melyben kiderült, hogy a Strabag milyen minisztert, államtitkárt, kormánytagokat fizetett le, a különböző munkákért. Nyolc év alatt építettek talán valamivel több mint 100 km utat - a duplájáért, mint a mostani kormány, és a 4-es metrót, amely Európa legdrágább metrója, ugyanabban az időben a spanyolok harmadáron építették a sajátjukat. Ezt se tudták befejezni. Csak ebből lenyúltak 160 milliárdot. De mi is az az első ciklus 3900 milliárdjához képest, amivel a mai napig nem tudtak elszámolni! Kórházakat zártak be - ha van valakid, aki ettől szenved, tudd, hogy az előző kormány zárt be rengeteg kórházat - és a többit már nem is említem, mint a kormányzati negyed, a Malév, a Hajdú-Bét, a postaszékház,a Lipótmező, a szabadsághegyi gyermekklinika, a Veres János botrányai, a Kóka János botrányai, vizitdíj, tandíj, dobozdíj, a szakorvosképzés fizetőssé tétele, és ez csak a felszín karcolása. Az országot eladták az IMF-nek, a gazdaságot gyakorlatilag tönkre tették, több mint 40 adóemelés, 6 új adó bevezetését nevezték sikernek. A költségvetési adatokat rendszeresen meghamisították, miattuk kellett Brüsszelnek változtatnia a pénzügyi adatok ellenőrzési metodikáján.

Ehhez képest a Fidesz újra indította a gazdaságot, az IMF-et kifizette, a korházak, önkormányzatok, BKV, vasút adósságát átvállalta, a Hajdú-Bét károsultjait kifizette, a 4-es metrót befejezte, az Alstrommal való pert kezárta, A vörösiszap katasztrófát helyretette, megszüntette a tanácsadói szerződéseket, az államcsődöt sikerült elkerülnie, a bevándorlást kivédte, az egészségügyet csak lassan, de elkezdte helyretenni, megszüntette a bankok rémuralmát, mi több, meg is adóztatta őket. És ez még csak egy kisebb fejezet, mert 8 év után még mindig csak a mocskot takarítják a balliberális kormæny után. Itt a rovatban is találsz olyanokat, akik csak szimplán ostobák, vannak a trollok, akik néhány ezer forintért hatudoznak, hogy az ellenzék milyen jó, a kormánypárt meg milyen vacak. Letagadják a 8 év poklát, a migrációt tagadják, nincs Soros György, ilyen nevű ember nem is létezik, végezetül van néhány józanabb gondolkodású, akik nem állnak le vitázni az itt nagyszámban található nem túl bölcs, szerényebb képességű egyedekkel.

2018. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11%

15-öske, A bilibe lóg a kezed, pisis lettél, és még feledékeny is vagy. Mit is felejtettél el? Például azt, hogy 2007-ben sokadik próbálkozásra végül az ÁPV Rt. 200 millió forintért eladta a Malévet a Borisz Abramovics Berezovszkij orosz üzletember irányítása alatt álló AirBridge Zrt.-nek. Az állami tulajdonú Malév Vagyonkezelő Kft. átvállalta a Malévtól annak a Magyar Fejlesztési Banktól felvett 20 milliárd forintos hitelét, ennek fejében állami tulajdonban maradt a Malév márkanév, az egyik Boeing gépet birtokló Malco LLC és a Százhalombatta-Ferihegy közötti kerozinvezeték. 2009 áprilisában az igazgatóság Martin Gausst nevezte ki a Malév vezérigazgatójának, akinek irányítása alatt a légitársaság az addigi legnagyobb, közel 50 milliárdos veszteségét volt kénytelen elkönyvelni. Majd Abramovics kiszállt az AirBridge-ből, így annak többségi tulajdonosa Költő Magdolna, kisebbségi tulajdonosa és tényleges irányítója pedig az orosz Vnyesekonombank lett, üzemeltetésébe pedig beszállt az Aeroflot orosz nemzeti légitársaság. 2010. március 10-én a Vnyesekonombank kifizette azt a 32 millió eurós bankgaranciát, amelyet az AirBridge által a 2007-ben állami tulajdonban maradó vagyontárgyak után a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek fizetendő bérleti díjakra vállalt. 11-én a Malév jegyzett tőkéjét négymillió forintra csökkentették, és 26,82 milliárd forintos tőkeemelést hajtottak végre, amiből 25,36 milliárd forintot a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő jegyzett, ezáltal a Malév többségi tulajdonosa ismét a magyar állam lett, 95 százalékos részesedéssel. A maradék 5 százalék továbbra is az AirBridge kezében maradt.

Egy, a 2010-es Orbán-kormány idején államilag megrendelt elemzés lényegében életképtelennek találta a Malévet: működése tarthatatlan, nincs esély rá, hogy 2012-re nullszaldós legyen. A légitársaság ekkorra évi 10-20 milliárd forint veszteséget halmozott fel.

Ha hazudsz, legyél körültekintőbb!

2018. márc. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
A Fidesz és orbán jelenleg 3 dolog miatt van még kormányon: uralkodásuk ritka szerencsés, mert 10 év óta nincs válság, az olajár nagyon alacsonyan van, és nem volt igazi hideg tél. Ha ezek közül egy is megváltozik, a magyar aprócska gazdaság megy a levesbe. Ehhez semmi köze orbán tudásának, zsenijének, egyszerűen mocskos szerencséje van a focista, cigány politikusának. A világon ezt a 3 dolgot rühellem legjobban, de őbenne egyesült minden. Hajrá magyarok, kitartás. (én már külföldön vagyok régóta és csak szánakozni járok haza)
2018. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 16! Az, hogy külföldön laksz, a jelek szerint nem tett okosabbá, sőt inkább a leépülés jeleit mutatod. Tehát, hogy emlékeztesselek: Medgyessy Péter egy jó állapotban lévő gazdaságot vett át 2002-ben, ezt Ő maga ismerte el, mind a tv-ben, mind az Állami számvevőszék előtt. 2006-ban már Gyurcsány arról beszél az öszödi beszédben, hogy trükköztek, hogy a választásig ne derüljön ki, mit is csináltak. Trükkök százainak, meg az Unió pénzbőségének köszönhették, hogy túlélték azt az időszakot. Saját bevallása szerint másfél éve ezt csinálta, majd bele döglött. Vagyis az országot két és fél év alatt indították meg lefelé. 2002 és 2006 között nem volt semmilyen válság, 2007-ig nyugodt időszak volt. Mire a válság bejött, az államadósságot feltolták, a munkanélküliség jócskán megemelve, infláció ugyanígy. Már 2006-ban ezer sebből vérzett az ország. Eladósították az államot, az önkormányzatokat, a vasutat, BKV-t. Egy jóképű IMF hitellel kihúzták a következő másfél évet, az államadósságot 54 %-ról sikeresen tolták 80 fölé Ehhez képest a Fidesz viselte a válság nagyját, melyet tetézett az euroövezeti válság 2013-ig, A rendkívüli hagyatékként örökölt államadósságot sikerült lefaragni 73 %-ra, megfelezték a munkanélküliséget, rendbetették a költségvetést az inflációt is lefaragták. A munkanélküliséget megfelezték. Átvették az önkormányzatok, kórházak, BKV adósságállományát. Tudod, amit a szocik hagytak maguk után. Tehát ha egy kicsit többet kutakodtál volna, akkor tudnád, hogy a ballibes kormánynak volt nagy szerencséje, nyugodt öt év alatt tették tönkre az országot, a Fidesz pedig nemcsak a válságot kapta telibe, hanem a balliberális kormányzat 8 éves mocskát is. Sajnos a külföldre költözésed nem tett okosabbá, gondolom nem a te szürkeállományod vitt ki máshova.
2018. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, ne legyél már ennyire hülye. Az államadósság egyáltalán nem csökkent, csak viktor különböző trükkökkel eltüntette vagy átnevezte. Beemelte a Manyup pénzt (3000 milliárd, emlékszel?), amerikai államkötvényt bocsájtott ki igen magas kamatra (7.8%). Körbetarhálta a keletet (Szaud-Arábia), Kínát (elküldték), majd az oroszoknál talált megnyugvást és pénzt. A munkanélküliség valóban lecsökkent, mert kb. 500.000 magyar állampolgár lelépett és soha többé nem is akar visszamenni, a maradékot meg átminősítették közmunkássá. Így könnyű. A kormány minden saját kimutatása hatalmas siker, de valójában csak trükkök segítségével csinál mindent (szavazási határok pl). Az egész orbán-éra egy hatalmas felfújt lufi, jól megvezetve a polgárokat, békemenettel.

Persze te ezt nem fogod fel, mert narancssárga a nyelved. A régi trükköt hozod, hogy relativizálsz, vagyis nem szar most, mert régen is az volt. Nem lopnak viktorék, mert régen is loptak. Soha nem fogod megérteni. Csak majd akkor, ha megbuknak (mert egyszer meg fognak, ugye nem reméled, hogy az idők végeztéig ők maradnak fent)és a tömegek ismét birkaként átállnak a másik oldalra (köztük te is) és még le is tagadod, hogy valaha orbán nyaló voltál.

Egyébként rólam és az eszemről annyit hogy 2 diplomásként léptem le, most igen jól megfizetve ipari robotokat (raklapozókat) programozok Angliában. (8 éve jöttem ki, de többet elértem, mint otthon 20 év alatt. Nem csak anyagilag, hanem emberileg is).

De mindenkinek szíve-joga, hogy mit hisz. Élj boldogul!

2018. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 HalmyPeter válasza:
56%
Ha egyszerűen válaszolok azt mondom,hogy ha azt akarod hogy tovább lopják ki a pénzt a zsebedből szavazz a Fideszre. A kerítést az ellenzék nem fogja lebontani,tehát a migránsozás is okafogyott. Ha mélyebben belemegyek kérdés,hogy akarsz e egy délamerikai banánköztársaságban élni,ahol a Fidesz maffia velejéig korrupt,a demokrácia kiürült és valóban romokban hever az oktatás,a szociális rendszer,egészségügy...stb.
2018. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Vagy választhatod a maszop-holnapszopatok nevű ellenzéki vicctömörülést, tudod, amelyik prominens része lezúzta az országot, eladósítva mindent és mindenkit, mert simán bedőltél a balliberális médiának, mely csak egy dolgot fejlesztett profizmusra - a hazudozást.
2018. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!