Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit számít az, hogy a...

Mennyit számít az, hogy a határon túli magyarok szavazhatnak?

Figyelt kérdés

Oké, én se értem miért szavazhatnak, de mit jelent ez, mennyire befolyásolja szavazást?

Nem egyszer láttam, hogy erre kenik a Fidesz győzelmét, de mellette meg valaki említette, hogy igazából sok vizet nem zavarnak.


2018. márc. 3. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 mandátumot jelent a Fidesznek ha pl. 4 millió szavazóval és 100.000 külhonival számolunk.
2018. márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Inkább csak jelképes jelentősége van. Na meg annyi még, hogy a csökött agyúak tudjanak köpködni rájuk, és tudjanak gyűlölködni emiatt.
2018. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Sok. Senki nem tudja ellenőrizni, hogy csak jogosultak szavaznak, kire szavaznak és mennyien.

A választási törvény szerint az alakíthat kormányt, aki a legtöbb szavazatot kapja. Ha a Fidesznek csak egyetlen szavazat hiányzik a "többséghez", akkor a határon túliak szavazatával lesz annyi.

2018. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahogy az MSZP esetében is igaz ez.
2018. márc. 3. 08:31
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Ahogy az MSZP esetében is igaz ez."


Ez igaz. A probléma ott van, hogy a jelenlegi magyar kormány a mi adónkból sok pénzzel támogatja a határon túli magyarokat, a Fidesz - azaz egy párt - nevében.

Ez pedig így szimplán szavazatvásárlás, ami bőven kimeríti a választási csalás fogalmát.

De nem tudom, ki feltételezte egyáltalán, hogy ez a kormány tiszta emberbaráti szeretetből, "ingyen" adna bárkinek is támogatást. Az elmúlt 4 napban 21-en fagytak halálra, mert nem volt tüzelőjük. Nekik valahogy nem jutott támogatás.

2018. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert mikor elkezdték megadni a kettős állampolgárságokat, a fidesz határozottan azt mondta, hogy "de neeeeem, ezzel nem jár szavazati jog nekik"... erre tessék.


Plusz nekem egyáltalán nem szimpi, hogy akik egy büdös kanyi adóforintot nem fizettek be sose az államkasszában, mert nem Magyarországon születtek, éltek, dolgoztak, adóztak, azok is bele tudnak szólni az anyaország dolgaiba... sőt, nem is akárhogy, mert levélszavazás, meg mozgó urna, meg minden. Aki meg külföldön dolgozik éppen pár évet, majd utána vissza menne az országba, az meg jelentkezzen be az adott ország képviseletén, majd menjen oda, és ott szavazzon. Ez baromi sok országban 400-500-1000 km-t is jelent, meg elég sok pénzt. S nekem pl több balos, jelenleg külföldi ismerősöm kérvényét utasították el mondvacsinált okokkal (mert ugye ki külföldön dolgozik, vagy él, az valszeg nem jobbra szavazna).


Több erdélyi ismerősöm is van, aki szerint nem fair ez a rendszer, s nem érti, hogy miért is szavazhatnak ők (nem is megy el)... mert persze, a külhoni magyarok érdekeinek képviselete a magyar kormány feladata, de a módja, s mértéke nem mindegy.


S szerintem ezek miatt (is), egyre több embernek lesznek antipatikusak az erdélyiek (ugye szuper-kórházat oda, miközben otthon eléggé kakiban a rendszer).

Volt valami felmérés, és még a jobb oldali szavazóknak is jelentős százaléka venné el a szavazati jogot a külhoniaktól. Főleg így, hogy állami pénzen buszoztatják őket békemenetelni


Szumma: nem az a két mandátum a lényeg, hanem ami mögötte van

2018. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!