Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolták azt, hogy...

Miért gondolták azt, hogy alkotmánysértő, ha külhoni magyarok szavazhatnak, de a "kitelepültek" meg nem?

Figyelt kérdés

[link]


A külhoni magyaron önhibájukon kívül kerültek a jelenlegi helyzetükbe.Nem szabad akaratukból döntöttek így.


A kitelepült magyarok viszont szabad akaratukból, önként döntöttek úgy, ahogy döntöttek.


Mellesleg, jobb is, ha nem szavazhatnak.

Egy részül, valóban a megélhetés miatt keresett jobb lehetőséget külföldön.

Egy másik részük viszont, más célból ment el.

Egyből a Fidesz kormányra kerülése után lelépett, mert nincs elég nagy kultúrmarxizmus, refugees welcome , genderizmus, szodolobbi meg hasonló dolgok, amik Nyugat-Európában nem csak menők, képviselik a domináns irányvonalat.



2016. ápr. 20. 19:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg pont fordítva van. A mai világban mindenki oda mehet ahova akar. Aki úgy döntött hogy romániában akar románként élni az semmiképp sem áldozat. Ez egy döntés. Ahogy az is hogy valaki ahelyett hogy itthon végignézi ahogy éhen hal a családja inkább nyugaton próbál szerencsét.
2016. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tehet senki különbséget ideológiai alapon. Egyenlő feltételteleket kell biztosítani minden magyar állampolgárnak!
2016. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
97%

Azért kedves kérdező, mert

1, a "kitelepültek" itt éltek, tehát valószínűleg sokkal jobban képben vannak a magyarországi ügyeket illetően mint a határon túliak akik adott esetben soha nem jártak Magyarországon.


2, sok kitelepült korábban éveken át dolgozott és adózott Magyarországon, miközben a határon túliak döntő többsége egy fillért nem adott még be a közösbe, csak dumálni akar hogyan kéne elkölteni más pénzét.

"Könnyű más frkával verni a csalánt"


3, Mert a magyar nép egyszer már elutasította a határon túliak állampolgárságát és szavazati jogát.


Én személy szerint a fenti pontok miatt a határon túliaktól megvonnám a szavazati jogot, de az állampolgárságukat megtarthatnák.

2016. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

"Egyből a Fidesz kormányra kerülése után lelépett, mert nincs elég nagy kultúrmarxizmus, refugees welcome , genderizmus, szodolobbi meg hasonló dolgok"


Ti tényleg ennyire betegek vagytok?

Tudom, hülye kérdés, de mindig meglepődöm jobboldali honfitársaim agyamentségén.

2016. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim válasza:
100%
Mikor volt genderizmus baloldali kormánynál és hol voltak a menekültek 2010-ben a Fidesz kormányra kerülésekor?
2016. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom hogy Magyarországon csak és kizárólag Magyar állampolgársággal Magyar lakcímmel és Magyar adózóként lehessen szavazni. Az összes többi szavazzon ott ahol él és adózi.
2016. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsó hozzászólóhoz.Az szavazzon,aki itt él,ide adózik és viseli a döntése következényeit.
2016. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

Kedves Centauri!


"Mert a magyar nép egyszer már elutasította a határon túliak állampolgárságát és szavazati jogát."

- Tudod, hogy azon a választáson 2,9 millió ember szavazott, és ebből 1,9 millió, azaz minősített többség, mintegy 2/3 a megadás mellett tette le a voksát?


------


Az egyéb hozzászólásokhoz: ha adózáshoz kötnénk a választójogot, akkor nem részesülnének benne a munkanélküliek, nyugdíjasok (tudom, ők már az életükben korábban leadóztak), a tanulók, és általában a baloldal legnépesebb táborát jelentő csoportok. Itt, Magyarországon.

2016. ápr. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

" munkanélküliek, nyugdíjasok (tudom, ők már az életükben korábban leadóztak), a tanulók, és általában a baloldal legnépesebb táborát jelentő csoportok."


a nyugdíjasok, munkanélküliek épp ezért szavazhatnának, mert korábban adóztak (már aki), a tanulók (és munkanélküliek) meg szerintem nem igazán állnak közelebb a baloldalhoz, mint pl a dolgozók

2016. ápr. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
#8:Persze,munkanélküli bárki lehet,de nem is ezen van a hangsúly,hanem azon,hogy életvitelszerűen itt él.Itt lakik, itt dolgozik,adózik(amikor éppen munkanélküli,akkor nyilván nem).Ha durván akarnék fogalmazni:ne egy másik országban élve,kívülről dumáljon bele,hogy itt mi és hogyan legyen.
2016. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!