Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy kötelezni...

Egyetértetek, hogy kötelezni kellene a munkáltatókat arra munkatörvénykönyvben, hogy egy álláshirdetésre kiírják a fizetést?

Figyelt kérdés

Én többször jártam már úgy,hogy jelentkeztem pozícióra, telefonon már érdeklődtem a bér felől, de azt mondták "majd megbeszéljük, megegyezés kérdése".

Az interjún viszont mindegyikünk mást akart, röviden összefoglalva, egymás idejét raboltuk.


Ki kellene írni egy tól-ig összeget , ami tapasztalattól,függően adható.

Ausztriában, szinte az összes hirdetésnél van kiírva összeg.


Ennek az intézkedésnek a bevezetése tovább növelné a versenyt, ami további bárfejlődéshez vezetne.


2018. márc. 3. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de nem tól-ig hanem konkrétan, mennyi az annyi, és az mennyit nő az évek során
2018. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A friccek se szokták általában kiírni
2018. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Tulajdonképpen ennek alap dolognak kéne lennie, most volt egy kormány 8 emútnyócévbe ezt is megtehette volna csak sok más mellett erre sem volt képes.


Jelenleg a munka törvénykönyve csak egy füzet ami leírja mihez nincs jogod, brutálisan eltorzult. Évről évre egyre kevesebb jogod van mint munkavállaló.


A vendéglátó helyeknek is kötelező kiírni mi mennyibe kerül, de a kormány érdeke nem ezt diktálja munkavállalás esetén tehát amíg ez a kormány van nem történik ilyenre törekvő törvény elfogadása

2018. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Csakhogy a mostani rendszernek nem az a célja, hogy növekedjenek a bérek és verseny legyen, hanem az, hogy egy zárt licites árverés keretein belül (ahol a legolcsóbb ajánlatot keresik) eladd az életed egy rabszolgatartónak.
2018. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Ez a különbség a fogyasztó nép és a versenyszféra között. A cég a legolcsóbb, meg alkalmas jelöltet keresi. Alapvető projektmenedzsment. Te csak egy komponens vagy, nehogy már a farka csóválja a kutyát! Ha annyira sokat ér a tudásod, akkor vállalkozz! Vágy már az elején kezdd azzal, hogy te mennyire gondoltál, nem kell a céget okolni. Még ugyebár van egyfajta hierarchia os a végen belül. Nem a döntéshozó fogja körbetelefonálni a potenciális jelentkezőket.
2018. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!